reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle i różne dolegliwości w ciąży...

Syla a jesteś pewna ze to żołądek? Ja miałam problemy z woreczkiem żółciowym (miałam kamienie) i wtedy tez boli tu wysoko jak żołądek ale bardziej po prawej.
Cokolwiek by to nie było, musisz porozmawiać z lekarzem, bo nie możesz się tak męczyć.
 
reklama
bluetooth ja mam podobnie. Całe życie ciśnienie 90/50, a teraz w ciąży 120/70 i to na każdej wizycie hehe podręcznikowy przykład ze mnie teraz:)

U mnie to samo. Lekarka kiedyś pytała czy ja normalnie funkcjonują. Mój życiowy rekord to 85/42. Śmiała się że trupy w kostnicy mają wyższe. Teraz jednak mam 115/75. Idealnie.
 
U mnie to samo. Lekarka kiedyś pytała czy ja normalnie funkcjonują. Mój życiowy rekord to 85/42. Śmiała się że trupy w kostnicy mają wyższe. Teraz jednak mam 115/75. Idealnie.


U mnie ostatnio bylo 100/60 a czulam sie jakbym miala 23 razy wyzsze... gdybym teraz zmierzyla to pewnie mialabym takie jak te trupy w kostnicy :>
 
w ciązy niskie ciśnienie to w zasadzie zaleta, bo nie grozi nam nadciśnienie:)

A powiem Wam, że jak ciśnienie na dworze bywało takie nieznośnie niskie, to czułam się właśnie jak te trupy w kostnicy...
 
no to i ja dołączę do Was niskociśnieniowców moja norma 100/60, ale na wizycie zawsze mam idealne, bo się troszku denerwuję no i ciśnienie w górę:-)
 
syla moze to rzeczywisćie nie żoładek? ale woreczek, to bolą bardziej plecy, promieniuje od żeber aż w tył..kiedys miałam bóle, stąd wiem. Na razie sie uspokoiło, ale pewnie po 2-giej ciązy się odezwie..mam nadzieje, ze nie w trakcie.
Mi w 1-szej ciązy zaczęły się problemy z jelitem, choc właśnie na początku myślałam, ze to żoładek, myslałam że dzidzia mi uciska, dlatego się nie przejmowałam. Ale potem jak urodziłam i dalej nie ustępowało, to wybrałam sie do lekarza. Wyszedł wtedy kamień na woreczku plus moje jelitko..
Gośka takie ciśnienie to znowu ma mój tata:-) uzupelniają sie z mamą..mama ledwo ledwo..a stary wiecznie jakieś leki na zbicie..
 
Ja znowu od kilku lat choruje na nerki - tzn mam kamice nerkowa. Zbiera mi sie piasek albo robia kamienie, i jakos tak co roku mnie to nachodzilo. W grudniu bylam na kontroli, jakby mnie jakies przeczucie chwycilo.... no i na szczescie nereczki byly w tak pieknym stanie ze moj lekarz nie mogl sie nadziwic :D No ale musze na siebie uwazac zeby przez ciaze czegos nie zbroic.... no i kolka mnie moze dopasc... ale staram sie o tym nie myslec.
 
Syla a jesteś pewna ze to żołądek? Ja miałam problemy z woreczkiem żółciowym (miałam kamienie) i wtedy tez boli tu wysoko jak żołądek ale bardziej po prawej.
Cokolwiek by to nie było, musisz porozmawiać z lekarzem, bo nie możesz się tak męczyć.

syla Mi w 1-szej ciązy zaczęły się problemy z jelitem, choc właśnie na początku myślałam, ze to żoładek, myslałam że dzidzia mi uciska, dlatego się nie przejmowałam. Ale potem jak urodziłam i dalej nie ustępowało, to wybrałam sie do lekarza. Wyszedł wtedy kamień na woreczku plus moje jelitko..

Kurcze dzieczyny może macie racje. A czy juz powinnam cos z tym robić czy to i tak dopiero po urodzeniu dziecka? Aniawos - masz rację - to tak uciska, ja myslalma, ze to zoładek a moze to naprawde jest połaczone z czyś innym. Ale to i ginekolog powie jakie badania zrobić od czego ten ból czy to musze isc do lekarza pierwszego kontaktu? Jeszcze raz dziękuje za wskazówki.
 
Kurcze dzieczyny może macie racje. A czy juz powinnam cos z tym robić czy to i tak dopiero po urodzeniu dziecka? Aniawos - masz rację - to tak uciska, ja myslalma, ze to zoładek a moze to naprawde jest połaczone z czyś innym. Ale to i ginekolog powie jakie badania zrobić od czego ten ból czy to musze isc do lekarza pierwszego kontaktu? Jeszcze raz dziękuje za wskazówki.

Syla po pierwsze i najwazniejsze porozmawiaj o tym z lekarzem, kto Ci lepiej dorqadzi co z tym zrobic ????
 
reklama
syla no w ciązy na pewno nie zrobią Ci zdjecia rtg..ale usg brzucha tak, bo kamienie w woreczku widać przez usg. Musisz sobie zlokalizować ból, żeby łatwiej w razie co wytlumaczyć lekarzowi. Przy zołądku powinno Cię mulic, czy jakaś biegunka, czy odbijanie. a nie miałaś nigdy wrzodów? bo to tez gdzies boli koło żołądka...ale wrzody na żołądku i dwunastnicy tez podobno promieniują na plecy, tak jak woreczek..
 
Do góry