reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak apetytu w ciazy

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Czesc dziewczyny chcialam sie Was zapytac jak sie odzywiacie w ciazy
Ja narazie malo przytylam jesli chodzi o wage, choc bruszek juz widac. Ale nie mam ostatnio apetytu. Czy powinnam sie zmuszac do jedzenia i duzo jesc? Jestem na koncu 18 tygodnia i wiem ze teraz maluszek intensywnie rosnie. Biore witaminy ale martwie sie jedzeniem, ze nie mam apetytu albo ze jem za malo.
 
reklama
Ja miałam tak przez 4 miesiące :/ nawet z piciem miałam problem strasznie mało piłam... dopiero w 5 miesiącu przybrałam 1,5kg, no i teraz mam apetyt normalnie :)
 
reklama
Zauwazylam ze pepek jest mniejszy, jakby zarastal. A od dwoch dni rano mi niedobrze, wczesniej wieczorami. A mdlosci juz powinny przeciez przejsc. Jak nagle wstaje to czasem mam ostry bol klucie ktore zaraz mija. Ten bol jakby miesnia to uczucie podobne do siniaka ale nie uderzylam sie. Wiec moze ulozyloi sie tam jelito i uciska? Albo nadwyrezony miesien od wymiotow?Jednak nie wymiotuje duzo, wczoraj rano nieduzo.
Jak dzidzius jest ponizej pepka to dobrze bo bol jest wyzej
 
Ostatnia edycja:
Zauwazylam ze pepek jest mniejszy, jakby zarastal. A od dwoch dni rano mi niedobrze, wczesniej wieczorami. A mdlosci juz powinny przeciez przejsc. Jak nagle wstaje to czasem mam ostry bol klucie ktore zaraz mija. Ten bol jakby miesnia to uczucie podobne do siniaka ale nie uderzylam sie. Wiec moze ulozyloi sie tam jelito i uciska? Albo nadwyrezony miesien od wymiotow?Jednak nie wymiotuje duzo, wczoraj rano nieduzo.
Jak dzidzius jest ponizej pepka to dobrze bo bol jest wyzej
Kochana, ja w 30tc mam dalej mdłości. To indywidualna sprawa. Też mam takie bóle jakby zakwasy. Wszystko pracuje i się przesuwa. Nie panikuj ;)
 
Dziekuje Ci bardzo za wsparcie :) Staram sie nie panikowac ale ogolnie zle sie czuje w ciazy, ciagle mam jakies leki i obawy i nie moge doczekac sie pazdziernika, wtedy mam termin porodu. To Twoja pierwsza ciaza? I jak u Ciebie samopoczucie?
Nie moze ten bol mnie zwiazku ze cos nie tak z lozyskiem? mialam usg w 15 tygodniu ciazy i wykazalo ze wszystko jest ok, lozysko na przedniej scianiepoza ryzykiem przodowania. I powiedziala mi ze prawdopodobnie bedzie chlopiec. A Ty znasz juz plec?
 
Dziekuje ci bardzo za wsparcie :) Staram sie nie panikowac ale ogolnie zle sie czuje w ciazy, ciagle mam jakies leki i obawy i nie moge doczekac sie pazdziernika, wtedy mam termin porodu. To Twoja pierwsza ciaza? I jak u Ciebie samopoczucie?
Nie moze ten bol mnie zwiazku ze cos nie tak z lozyskiem? mialam usg w 15 tygodniu ciazy i wykazalo ze wszystko jest ok, lozysko na przedniej scianiepoza ryzykiem przodowania. I powiedziala mi ze prawdopodobnie bedzie chlopiec. A Ty znasz juz plec?
Niestety ciąża to czas obaw i niepokoju. Tak to już jest. Ja miałam kilka poważnych problemów, byłam zakażona e.coli i mialam łożysko przy ujściu wewnętrznym. Wszystko się uspokoiło, łożysko się podniosło, e.coli wyleczyłam. W między czasie miałam zapalenie mięśnia biodrowo-lędźwiowego i normalnie płakałam z bólu. Ja też się bardzo martwiłam i martwię dalej, ale jedyne co można zrobić to zachować spokój. Jeśli coś byłoby nietak miałabyś krwawienie i silny ból. Mnie ciągle coś pobolewa, praktycznie nie ma dnia bez bólu. Kobiety różnie znoszą ciążę. Mi pomaga zajmowanie się. Robię różne rzeczy dla córki, szykuje dla niej wszystko, robię jej sweterek na drutach. Jak będziesz czuła ruchy to będzie dużo łatwiej, ale dochodzi kolejne zmartwienie. Jak za mało rusza to źle, ja za dużo to też źle. Ech. Szukaj ukojenia. :) czas szybko leci. Po 18 tygodnia hormony się wyciszają i powinnaś poczuć się lepiej. Juz chciałam iść do psychologa, ale po 18tc trochę się uspokoiłam, wcześniej ciągle płakałam.
 
Masz racje, ciaza to ciagly niepokoj, panicznie sie balam usg a wyszlo wszystko ok. Czasem jak leze na boku lub siedze to czuje takie pulsowanie, moge to byc ruchy? Ja z kolei mam polipa szyjki macicy ktory na poczatku ciazy czasami dosc mocno krwawil. Nie bylo akurat mojego lekarza wiec poszlam do innego, potwierdzil ciaze i stwierdzil ze poronie prze polipa. Odeslal mnie na patologie gdzie go wysmiali, powiedzieli ze polip szyjkowy ciazy nie zagraza i go nie mozna ruszac. Ale przez niego ciagle musze brac globulki dopochwowe by mie bylo stanu zapalnego. teraz biore takie gdzie na ulitce pisze ze sa niezalecane w ciazy bo moge przenikac przez lozysko i powodowac przemijajaca nadczynnosc tarczycy u dzidziusia. Ale przepisal mi je moj lekarz ktory jest super specjalista, jeszcze do niego dzwonilamm by sie upewnic i mowi ze mam brac, wiec spokojnie je biore.
 
Masz racje, ciaza to ciagly niepokoj, panicznie sie balam usg a wyszlo wszystko ok. Czasem jak leze na boku lub siedze to czuje takie pulsowanie, moge to byc ruchy? Ja z kolei mam polipa szyjki macicy ktory na poczatku ciazy czasami dosc mocno krwawil. Nie bylo akurat mojego lekarza wiec poszlam do innego, potwierdzil ciaze i stwierdzil ze poronie prze polipa. Odeslal mnie na patologie gdzie go wysmiali, powiedzieli ze polip szyjkowy ciazy nie zagraza i go nie mozna ruszac. Ale przez niego ciagle musze brac globulki dopochwowe by mie bylo stanu zapalnego. teraz biore takie gdzie na ulitce pisze ze sa niezalecane w ciazy bo moge przenikac przez lozysko i powodowac przemijajaca nadczynnosc tarczycy u dzidziusia. Ale przepisal mi je moj lekarz ktory jest super specjalista, jeszcze do niego dzwonilamm by sie upewnic i mowi ze mam brac, wiec spokojnie je biore.
Pulsowanie to może być jakaś żyła główna która tam przebiega, też tak miałam. Ruchy ma początku to takie jakby przelewanie w jelitach, bulgotki takie, albo jak ktoś kiedyś określił "przepłynięcie rybki". Ja też mam na ścianie przedniej i zaczęłam czuć ruchy dopiero koło 21tc.
 
Dobrze, że się tu wypisujecie. Ja wprawdzie mam dopiero 8tc i brak apetytu. Nawet głodu nie czuję, tylko coś mnie kręci w żołądku, aż trudno rozpoznać, czy to głód, czy niestrawność, czy przejedzenie. U mnie brzmi tak samo i co gorsze nie mogę jeść kwaśnego nabiału, bo ciągle mi się nim odbija kilka godzin. Bardzo nie wygodne uczucie. Nigdy tak nie miałam.
 
reklama
Nie ma się co przejmować. Je się dla dwóch nie za dwoje. Ważne co się je. Warzywa owoce kasze białko. A nie na ilość. Ważne by dużo pic. Porównując dziecko ma zapotrzebowanie np o jedna kanapkę więcej niz zwykle się jadło.
 
Do góry