reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak bonu turystycznego?

To chyba nie do mnie pisaly. Ja teoretycznie powinnam sie łapać, bo rodzilam w 2021r.

U mnie to wygląda tak:
Specjalnie ustawilam na 500+ zeby pokazac ze nie mam zakladki informacje, którą ponoć powinnam mieć
A wejdź przez zakładkę nie "ogólny" a przez "ubezpieczony" lub "świadczeniobiorca". Tam masz szczegóły wniosków które złożyłaś.
 
Ostatnia edycja:
reklama
U mnie to samo. Wczoraj zobaczyłam że nie ma zakladki z bonem. Dziecko urodziłam w 2020 roku więc świadczenie mi się należy. Chciałam złożyć przez profil zaufany wniosek ale tam piszą o konieczności załączenia poświadczonego za zgodnośc z oryginałem decyzji o przyznaniu 500+.
Moje pytanie: czy to ma brc decyzja z tego czy z tamtego roku? No bo w tamtym wydawał ja ośrodek pomocy społecznej a w tym ZUS 😳.
Pewnie i tak nie zdążą mi przyznać tego bonu bo na urlop jedziemy za 3 tygodnie 🤦‍♀️. Jak zwykle tylko ludzi w bambuko robią...
 
Nie robią w bambuko tylko w naszym interesie należy składać wnioski jak już coś dają:)
Tak, oczywiście wnioski należy składać jeżeli jest taki wymóg bo jest to w naszym interesie. Co innego w momencie gdy każdy miał mieć przyznane świadczenie bez dodatkowych formalności a okazuje się, że rzeczywiście jedni tak mają a inni muszą się nieźle nachodzić żeby to załatwić. Ile jest takich osób które zwyczajnie odpuszcza temat bo nie mają czasu na stanie w kolejce w ZUS żeby dostać zaświadczenie poświadczone "za zgodność" bo tylko takie jest honorowane....
 
Tak, oczywiście wnioski należy składać jeżeli jest taki wymóg bo jest to w naszym interesie. Co innego w momencie gdy każdy miał mieć przyznane świadczenie bez dodatkowych formalności a okazuje się, że rzeczywiście jedni tak mają a inni muszą się nieźle nachodzić żeby to załatwić. Ile jest takich osób które zwyczajnie odpuszcza temat bo nie mają czasu na stanie w kolejce w ZUS żeby dostać zaświadczenie poświadczone "za zgodność" bo tylko takie jest honorowane....
A to już potwierdzilaś, że chcą decyzję z tego roku a nie pierwsza z 2020 jak urodziłaś? Na pewno ojciec nie ma tego bonu na swoim koncie? Dla mnie to też paranoja, że ZUS w jakiś systemowy sposób spinał ustalanie danych pomiędzy opieka społeczna, organizacja turystyczna i obywatelem. A mimo to jak jest problem, to nie wystarczy zgłosić, żeby ktoś to sprawdził, tylko trzeba samemu dostarczać. Jakbym miała realny kłopot z załatwieniem tych kwitów, to bym chyba jednak jak najszybciej wystosowała wniosek, załączyła foto wydruku decyzji, która dostałam i czekała na ewentualne odezwanie się urzędnika, że dokumentacja jest niepełna. Szkoda, że tak późno się zorientowałas, że nie masz tego bonu.
 
ZUS odesłał mnie do Organizacji Turystycznej. Oni zajmują się cała papierologią na ich str. jest wniosek który wypełnia się i można przez profil zaufany podpisać i wysłać jako pismo ogólne.

Wśród znajomych nie byliśmy jedynymi którzy mieli z nim problem. Może to zbieg okoliczności, ale osoby bezrobotne i samotne nie miały z nim problemu tylko Ci pracujący. Śmiechem żartem może uznali, że skoro człowiek pracuje to sobie tego nie wykorzysta 🤣 i sam zapłaci.
A ci znajomi to z tej samej miejscowości? Bo może to jakies lokalne spore zaniedbanie i przydałby się donosik?
 
reklama
A ci znajomi to z tej samej miejscowości? Bo może to jakies lokalne spore zaniedbanie i przydałby się donosik?
Z okolicznych. Szczerze, nie mam czasu na zabawy w donosy. Było, minęło rzutem na taśmę udało się wykorzystać by zapłacić za kolonie. W dniu wyjazdu go przyznano, szybki tel do organizatora i zwrócono nam gotówkę a przyjęto bony do rozliczenia reszty kosztów.
 
Do góry