reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak noska na USG

Dołączył(a)
23 Kwiecień 2021
Postów
8
Witam dziewczyny, odkopałam kilka tematów, ale z kilku lat wstecz. Chciałabym Was prosić o wasze historie i pomoc, chyba wsparcie bo wyjdę z siebie.
W 11 TC. Gin prowadzący wysłał mnie oczywiście na badanie USG ciążowe. Po zadaniu pytania czy przy okazji powinnam sobie zrobić badania prenatalne odparł, że jestem młoda, zdrowa i nie ma takiej potrzeby, a przynajmniej on nie widzi. Jeśli.mnie to uspokoi to oczywiście mogę, ale on jakoś specjalnie nie zaleca.
Poszłam, więc do jednego z lepszych lekarzy gin specjalizujących się w USG ciążowym i on zasugerował, że jednak jeśli mnie stać to w tych czasach warto zrobić badania prenatalne. Zgodziłam się będąc maksymalnie pozytywnie nastawiona. Samo badanie USG trwalo 40 min ! Sądząc po minie lekarza nie miałam podstaw do.zmartwien, myślałam, że tak po prostu jest, tyle to trwa.
USG ostatecznie zrobił mi przez powłoki brzuszne i dodatkowo dopochwowo. Po 40 min męki, różnych próbach dojrzenia dziecka z każdej strony dostałam informacje : serducho ok, mózg ok, przezierność 1.2, cała reszta również ok, ale ... Brak NOSKA 😭 wiem czym jest badanie prenatalne i co.ma sprawdzać, więc domyśliłam się , co gin chce mi przekazać.
Wspomniał jeszcze, że czasem w 11 TC nosek jest nieuwapniony i żeby przyjść jeszcze raz za dwa tygodnie, ale trzeba się liczyć z tym, że teraz prawdopodobieństwo ZD wzrosło. Dalej nic już nie słyszałam ... Mam czekać na wyniki z krwi i pełny opis od 7 do 10 dni.
Od dwóch dni jestem po prostu załamana im więcej czytam ( nie mogę się powstrzymać ) tym bardziej jestem wycofana. Stąd też ponowienie tematu. Miałyście taka sytuację ? Jak sobie radzilyscie ? Jak skończyły się wasze historie? Czytam na wielu forach, że nosek.moze być maleńki po.rodzicach, niestety i ja i mąż mamy taaaakie kulfony, więc to mnie zupełnie nie pociesza.
Straciłam chyba wiarę , spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba. Dodam, że to moja druga ciąża , a pierwszą poroniłam w 8tc :(
 
reklama
Dzięki ! Oby.
Generalnie poszłam będąc rzekomo w 12 tc licząc od miesiączki , natomiast na USG wyszło , że jednak maluszek jest troszkę mniejszy i że to wskazuje na 11 tydzień.
Mam nadzieję , że będzie dobrze.
Idź do lekarzaz który ma certyfikat i dobrą opinię, w jeden dzień 11+4 TC, mniejszy dzidziuś, dwa dni później 13+0 dzidziuś jednak starszy, bo lekarze wcześniej źle zmierzył 🤦
 
reklama
Ale USG prenatalne przysługuje każdej kobiecie w ciąży. Badania z krwi - tylko w określonych przypadkach.
Poczekaj na wynik testu Pappa - może on Ci da trochę spokoju - choć wg mnie widząc jakąkolwiek statystykę i prawdopodbieństwo (nawet minimalne) to ja już bym się do końca stresowała :-)
Z badań prenatalnych mogą skorzystać kobiety:
- obarczone zwiększonym ryzykiem urodzenia dziecka z wadą rozwojową,
- takie, u których stwierdzono nieprawidłowy wynik badania USG lub nieprawidłowe stężenie markerów biochemicznych,
- powyżej 35 roku życia,
- narażone na czynniki szkodliwe przed ciążą lub we wczesnej ciąży.
Reszta niestety musi zrobić je prywatnie
 
Idź do lekarzaz który ma certyfikat i dobrą opinię, w jeden dzień 11+4 TC, mniejszy dzidziuś, dwa dni później 13+0 dzidziuś jednak starszy, bo lekarze wcześniej źle zmierzył 🤦
USG robię u wykwalifikowanego gin z certyfikatem. Pracuje na naprawdę niesamowitym sprzęcie ( nigdy wcześniej takiego nie widziałam - nowoczesny jak z kosmosu) także na pewno go nie zmienię. Myślę, że gość wie co mówi i robi.
Miejmy nadzieję , że to faktycznie jest jeszcze "za wcześnie". Dzięki ! 😘
 
USG robię u wykwalifikowanego gin z certyfikatem. Pracuje na naprawdę niesamowitym sprzęcie ( nigdy wcześniej takiego nie widziałam - nowoczesny jak z kosmosu) także na pewno go nie zmienię. Myślę, że gość wie co mówi i robi.
Miejmy nadzieję , że to faktycznie jest jeszcze "za wcześnie". Dzięki ! 😘
Hej hej czy już coś wiadomo w związku z noskiem dzidziusia? 😘
 
Do góry