reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak okresu 5 i pol miesiaca po porodzie

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Witam
Mialam cesarskie ciecie w pazdzierniku. Pierwszy okres po porodzie dostalam w grudniu, drugi w styczniu. I wiecej nie dostalam okresu. W ciazy nie jestem, nie krmie piersia. Dokarmialam piersia do okolo 4 miesiaca ale mialam malo mleka. Poza tym jeszcze mam dosc duzy brzuch, oczywiscie mniejszy niz byl ale nadal dosc duzy. Chcialam zapytac czy taka sytuacja z okresem i utrzymujcy sie brzuch jest normalne?
 
reklama
Rozwiązanie
Nie zadręczaj się, takich wypadków będzie więcej kiedy maluszek zacznie się przemieszczać, wierz mi twardsze rzeczy stają dziecku na drodze:p pamiętaj zawsze że po upadku na głowę, uderzeniu itd poprostu obserwuj dziecko, czy wymiotuje, jest ospale bardziej, zachowuje się inaczej itp z takimi objawami najlepiej skonsultować się z lekarzem lub pojechać na ip.
Dzisiaj wydje mi sie ze troche wiecej spal w dzien ale miewa dni ze spi rtcohe w dzien a czasto bardzo malo. Poza tym zachowuje sie normalnie, nie wymiotuje, nie zaplakal, ma apetyt. A ja mu sie boje nawet ubrac czapke i w ogole dotykc jego glowy nawet jak go klade. Wiec to uderzenie mnie wytracilo z rownowagi. WIem ze musze sie nauczyc ubierac mu czapke i nie bac sie...
Uzywasz torebek do filtrowania wody? Ja kupilam takie torebki ale zastanwiam sie czy je uzywac. A ile Twoja juz wazy? Jak teraz karmisz? Bo ja 4 razy mleko i jeden posilek staly, co 4 godziny. Plus od dzisiaj deserek owocowy miedzy karmieniami. Nie stosowalam metody po lyzeczce tylko od razu jadl wiecej, kupuje Gerbera i Bobo Vita. SPotkalam sie z opinia ze robie za duze przerwy miedzy karmieniami i powinien jesc co 3 lub 3 i pol godziny ale pediatra powiedziala ze krmie dobrze bo dobrze przybiera.
Nie używam, ja karmię co 4h ,i posiłek ja gotuję, bo moja nie chce słoiczków, Moja waży koło 9kg
 
reklama
Hej!
A ja sama nie wiem czy to normalnie co mi się przytrafiło.. ja nie karmię od 1,5 miesiąca.
11.04 dostałam swój pierwszy okres po porodzie SN (po 2,5 miesiąca od porodu) i on nadal trwa!
Co mnie zdziwiło to to, że przez pierwsze 3 dni pobolewał mnie brzuch..gdy normalnie bolał mnie tylko w 1wszym dniu.. teraz już jest 9 dzień, a okres nadal się nie kończy (mimo, że 1 dnia okresu z porozumieniem z lekarzem zaczęłam brać tabsy antykonc)...w dodatku jest bardzo skąpy.

Czy którejś z was także się zdarzyło, że pierwszy okres po porodzie trwał, aż tak długo?
Ja tak miałam po porodzie, okres trwał 14 dni. Byłam u lekarza on zrobił USG i okazało się że to nie okres tylko zrosniecie śluzówki w macicy i to było krwawienie. Miałam zabieg. I powiedział to co trwa dłużej niż tydzień to już nie okres tylko krwawienie, trzeba udać się do lekarza. Żeby najlepiej zrobił USG.
 
Nie używam, ja karmię co 4h ,i posiłek ja gotuję, bo moja nie chce słoiczków, Moja waży koło 9kg
A jaka ilosc pije 180 ml i 6 lyzek czy 210 ml i 7 lyzek? Ja teraz mieszam mleko Bebiko z mlekiem Nutramigen przepisanym przez peditre na uczulenie. Zaleca zeby dawac tylko nutramigen ale nie bardzo chcial. Dajesz juz mleko nr 2?
 
A jaka ilosc pije 180 ml i 6 lyzek czy 210 ml i 7 lyzek? Ja teraz mieszam mleko Bebiko z mlekiem Nutramigen przepisanym przez peditre na uczulenie. Zaleca zeby dawac tylko nutramigen ale nie bardzo chcial. Dajesz juz mleko nr 2?
Raz 180 a raz 210 zje, zależy, tak daje 2 ,
a na co jest uczulenie? Nie dziwię się że nie chce jeść
 
Raz 180 a raz 210 zje, zależy, tak daje 2 ,
a na co jest uczulenie? Nie dziwię się że nie chce jeść
czyli za kazdym razem robisz 210 tylko raz zje wszystko a raz nie? Ma jakies zmiany skorne, zaczerwienienia i to mleko na to pomaga choc chyba nie do konca. Ma tez przepisana masc. To mleko jest gorzkie i paskudne w smaku dlatego mieszam z Bebiko ktore tez jest niedobre (probowlam jak smakuje haha) ale tamto jest jeszcze gorsze. Sloiczkow tez bardzo chetnie nie je, raz lepiej raz gorzej, w sumie je ale woli mleko. Chyba tez musze zaczac gotowac. Sama nie wiem jakie mleko dawac.
 
czyli za kazdym razem robisz 210 tylko raz zje wszystko a raz nie? Ma jakies zmiany skorne, zaczerwienienia i to mleko na to pomaga choc chyba nie do konca. Ma tez przepisana masc. To mleko jest gorzkie i paskudne w smaku dlatego mieszam z Bebiko ktore tez jest niedobre (probowlam jak smakuje haha) ale tamto jest jeszcze gorsze. Sloiczkow tez bardzo chetnie nie je, raz lepiej raz gorzej, w sumie je ale woli mleko. Chyba tez musze zaczac gotowac. Sama nie wiem jakie mleko dawac.
Tak raz zje ,raz nie , moja tez ma problemu skórne, mleko nie pomogło, więc po wizycie u dermatolog, wróciliśmy do zwykłego
 
...
 

Załączniki

  • IMG_5517.JPG
    IMG_5517.JPG
    2,1 MB · Wyświetleń: 44
Ostatnia edycja:
Tak raz zje ,raz nie , moja tez ma problemu skórne, mleko nie pomogło, więc po wizycie u dermatolog, wróciliśmy do zwykłego
To samo mleko miala zapisane? Teraz pije Bebiko czy Bebilon? A ruchowo jest ok? Bo moj m rehabilitacje, moze dlatego ze balam sie go klasc n brzuchu jak byl mniejszy. teraz juz umie sie sam przekrecic na brzuszek. Przekreca sie tez w poprzek lozka i cigle trzeba uwazac by sie nie uderzyl w glowke i go przekrecac. Twoja tez tak robi?
 

Załączniki

  • IMG_5532.JPG
    IMG_5532.JPG
    2 MB · Wyświetleń: 44
To samo mleko miala zapisane? Teraz pije Bebiko czy Bebilon? A ruchowo jest ok? Bo moj m rehabilitacje, moze dlatego ze balam sie go klasc n brzuchu jak byl mniejszy. teraz juz umie sie sam przekrecic na brzuszek. Przekreca sie tez w poprzek lozka i cigle trzeba uwazac by sie nie uderzyl w glowke i go przekrecac. Twoja tez tak robi?
Moja miałam bebilon pepti dha, śmierdzące i nie dobre ,teraz je normalnie nan, no moja jeszcze nie chce się obracać na boki, ale ciągle dźwiga głowę, siedzi ale muszę być przy niej ,bo się jeszcze potrafi przewrócić, kurczę ja tez zadko kladlam ja na brzuszku, Teraz kładę i mam nadzieję że ruszy , moja jest duża i ciężka, może to tez ja trochę spowalnia
 
reklama
Moja miałam bebilon pepti dha, śmierdzące i nie dobre ,teraz je normalnie nan, no moja jeszcze nie chce się obracać na boki, ale ciągle dźwiga głowę, siedzi ale muszę być przy niej ,bo się jeszcze potrafi przewrócić, kurczę ja tez zadko kladlam ja na brzuszku, Teraz kładę i mam nadzieję że ruszy , moja jest duża i ciężka, może to tez ja trochę spowalnia
Juz siedzi sama ?? Obnizylas juz lozeczko? Moj nie siedzi, ale do karmienia go sadzam z pupa nizej tak robili juz w szpitalu. Nie moge sie doczekac az bedzie siedzial, kiedy to nastapi? Moj trzymal krzywo glowke i nie robil tego co inne niemowlaki w jego wieku. Nie podnosil glowki, nie umial lezec na brzuchu. Mial problem z napieciem barkowym. Dostal skierowanie na rehabilitacje do szpitala ale z powodu epidemii jej nie ma, ale ma prywatnie dwa razy w tygodniu. Jeszcze nie podnosi glowki jak sie go bierze za raczki ale w innych rzeczach jest duza poprawa. Cwiczy np tez na pilce. Nie moge sie doczekac jak bedzie siedzial i chodzil.
 
Do góry