reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak okresu a ciąża

Dołączył(a)
27 Luty 2022
Postów
4
Witam mam problem z dostawaniem regularnego okresu od samego początku a od roku go już nie dostałam w ogóle. Mam 22 lata. Wszystkie badania mam w normie i chciałam zapytać czy mimo tego dalej mam szanse zajść w ciąże? Albo np. Zwiększy szanse na zajscie w ciąże jakbym brała tabletki i próbowała podczas tych dni które wywołują okres? Nie znam się za bardzo i chciałam po prostu zapytać czy jak wyniki badań mam dobre aczkolwiek okresu nie mam to czy jest szansa zapłodnienia? Z góry dziękuje
 
reklama
Nie bardzo rozumiem pierwsze zdanie, nie masz okresu od roku?

Znajdź dobrego lekarza, bo chyba w ogóle nie wiesz jak działa cykl u kobiet
 
Tak, czekam na wizytę i cały ten proces sie ciągnie miesiącami, niestety tak to wyglada w uk 😕

Edit: wiem ze zadaje głupie pytania ale naprawdę nie jestem pewna i chciałabym się dowiedzieć jak to działa.
 
Tak, czekam na wizytę i cały ten proces sie ciągnie miesiącami, niestety tak to wyglada w uk 😕

Edit: wiem ze zadaje głupie pytania ale naprawdę nie jestem pewna i chciałabym się dowiedzieć jak to działa.
W ciążę nie zachodzi się podczas okresu, ani dwa tygodnie po okresie. Zwykle owulacja następuje dwa tygodnie PRZED miesiączka, a ty jej nie masz w ogóle. Nie działaj na własną rękę, bo zrobisz sobie jeszcze większą krzywdę. Kiedy masz wizytę?. To nie jest normalne, że od roku nie masz okresu. Odchudzałaś się? Leczysz się na coś?
 
Tak, czekam na wizytę i cały ten proces sie ciągnie miesiącami, niestety tak to wyglada w uk 😕

Edit: wiem ze zadaje głupie pytania ale naprawdę nie jestem pewna i chciałabym się dowiedzieć jak to działa.
Zadne tabletki nie pomogą Ci zajść w ciążę kiedy nie masz regularnego okresu.
Jeśli nie masz regularnego okresu i nie ma go od półroku to nic dziwnego ze nie mozesz zajsc w ciaze bo nie owulujesz. Dobrego specjalistę szukaj aby Ci wyrównał cykl, bo bez tego się nie obędzie.
 
W ciążę nie zachodzi się podczas okresu, ani dwa tygodnie po okresie. Zwykle owulacja następuje dwa tygodnie PRZED miesiączka, a ty jej nie masz w ogóle. Nie działaj na własną rękę, bo zrobisz sobie jeszcze większą krzywdę. Kiedy masz wizytę?. To nie jest normalne, że od roku nie masz okresu. Odchudzałaś się? Leczysz się na coś?
Nie leczę się na nic. Tak kiedyś się odchudzalam ale nie były to drastyczne różnice tylko np -5kg. Mówiono mi ze to przez to i stres. Cały czas miałam nieregularnie, bywało ze np miałam raz na 3 miesiące aż w koncu zanikł już od dłuższego czasu. Myślałam czy noe starać się go przywrócić tabletkami
 
Nie leczę się na nic. Tak kiedyś się odchudzalam ale nie były to drastyczne różnice tylko np -5kg. Mówiono mi ze to przez to i stres. Cały czas miałam nieregularnie, bywało ze np miałam raz na 3 miesiące aż w koncu zanikł już od dłuższego czasu. Myślałam czy noe starać się go przywrócić tabletkami
Całe to proszenie się o specjalistę w uk zajęło mi z pol roku i w koncu jak umówiłam wizytę to i tak muszę czekać kolejne 4-5 miesięcy na wizytę ..
 
Całe to proszenie się o specjalistę w uk zajęło mi z pol roku i w koncu jak umówiłam wizytę to i tak muszę czekać kolejne 4-5 miesięcy na wizytę ..
A nie masz możliwości przyjechać do pl?
Tutaj na bank będzie szybciej. Ja przy policystycznych miałam miesiączki co 3 miesiące. A jak wyregulowalam cykle to były bezowulacyjne.
Na twoim miejscu starałabym się jak najszybciej czyli w innym kraju.
Powodzenia
 
Nie leczę się na nic. Tak kiedyś się odchudzalam ale nie były to drastyczne różnice tylko np -5kg. Mówiono mi ze to przez to i stres. Cały czas miałam nieregularnie, bywało ze np miałam raz na 3 miesiące aż w koncu zanikł już od dłuższego czasu. Myślałam czy noe starać się go przywrócić tabletkami

Pytanie o jakich tabletkach mówisz. Bo lekami typowo do poprawienia owulacji to nie będzie hop sipu. Jeżeli od razu nie masz okresu to jest coś bardzo nie tak i potrzeba bardzo dużej diagnostyki. A jak myślisz o tabletkach antykoncepcyjnych to w nich krwawienie z odstawienia wynika z czego innego i nic tu nie pomogą
 
reklama
U mnie też bywało,że okresu nie było przez rok. Ale u mnie ten stan powodowało pco. Zazwyczaj przed okresem występuje owulacja więc nawet mając miesiączkę co pół roku jest szansa na ciążę. Jednak nie jest to normalny stan. Jeżeli masz możliwość to rzeczywiście udaj się na wizytę w Polsce.
I pytanie,jakie wyniki badań masz w normie. Bo jeżeli chodzi o hormony to na pewno w porządku nie jest.
 
Do góry