reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak okresu po Duphastonie

nadziejka93

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Czerwiec 2020
Postów
565
Cześć! Według zaleceń lekarza brałam Duphaston na wywołanie okresu 7 dni 2x1. 3 dzień po odstawieniu rano miałam lekkie plamienie, już myślałam że rozwinie się w @, ale od tamtej pory czysto 😲 minął kolejny dzień i dalej nic. Czy któraś z Was tak miała? Piersi od 4 dnia brana Duphastonu obolałe i wrażliwe.
Dodam że suplementuje Niepokalanek 400mg(składnik Castagnusa, Cyklodydonu) i zastanawiam się czy to czasem przez niego coś się nie zablokowało. Myślicie, że powinnam go odstawić? Tylko obawiam się, że jak go odstawie to podskoczy mi prolaktyna. (Podobno obniża prolaktyne, a podnosi progesteron)
 
reklama
Rozwiązanie
Witam
W 13 dniu cyklu bylam na monitoringu owulacji i Pani dr stwierdzila ze ten cykl jest bezowulacyjny i przepisala mi duphaston na wyregulowanie drugiej fazy cyklu .Bralam od 16 dc do 25dc po 1 tabletce.Cykle moje srednio trwaja 27-29 dni dzisiaj jest 36 dzien cyklu i 11 dzien po odstawniu duphastonu. Okresu nie widac .Szyjka macicy znajduje sie wysoko i jest zamknieta .Piecze troche podbrzusze i towarzyszy mi dziwne uczucie zadnych ,czesto biegam rowniez do toalety .Test ciazowy zrobilam wczoraj i wyszla druga jasna kreska ale po czasie a drugi test ciazowy ktory zrobilam od razu pojawila sie mocna linia w okienku kontrolnym t ale po chwili znikla i teraz jest jasna kreska .Czy moge byc w ciazy czy moze jakas torbiel sie...
Nooo ja też do pytania dołączam😁 pierwszy cykl stosuje duphaston tylko 10 dni po 2 tabletki. Dziś ostatni raz biore duphaston bo już 10ty dzień dziś brania. 44d.c. a okresu ani widu ani słychu . Brzuch od tygodnia pobolewa jak na @ a jej kurde nie ma i nie ma. Duphaston biorę w celu uregulowania cyklów i podniesienia progesteronu. To czemu on cyklu nie reguluje? Jestem jakas inna i na mnie nie działa? Czy pierwszy cykl z nim tak wygląda? Ciazy pod uwagę nie biorę, bo mam cykle bezowulacyjne. Chodź testu nie robiłam, bo przy braku owulacji uważam to za bez sensu.
Kobietki suplementujące duphaston poradźcie coś i dodajcie własne doświadczenia.

A co do Ciebie autorko to widzisz, nie jesteś sama😉 niepokalanek bierzesz na własną rękę czy ginekolog kazał?
I piersi mnie też bolą, a nigdy nie bolały. Co ten cholerny duphaston ma w sobie..😑 to na pewno przez niego 😑 i plamien żadnych nie miałam, istna Sahara 😂😂 w którym jesteś dniu cyklu obecnie i w którym dniu miałaś plamienia? Wiesz kiedy była owulacja? Może wspólnie sobie pomożemy 😃
 
@porzeczka97 ja okres dostałam 5 dni po odstawieniu Duphastonu, 3dnia po odstawieniu miałam plamienie. Jeśli chcesz mieć krótsze cykle to musisz Duphaston brać wcześniej np często lekarze zapisują Duphaston od 16 DC przez 10 dni. Wtedy teoretycznie okres powinnaś dostać koło 28-30 dc.
 
Nooo ja też do pytania dołączam[emoji16] pierwszy cykl stosuje duphaston tylko 10 dni po 2 tabletki. Dziś ostatni raz biore duphaston bo już 10ty dzień dziś brania. 44d.c. a okresu ani widu ani słychu . Brzuch od tygodnia pobolewa jak na @ a jej kurde nie ma i nie ma. Duphaston biorę w celu uregulowania cyklów i podniesienia progesteronu. To czemu on cyklu nie reguluje? Jestem jakas inna i na mnie nie działa? Czy pierwszy cykl z nim tak wygląda? Ciazy pod uwagę nie biorę, bo mam cykle bezowulacyjne. Chodź testu nie robiłam, bo przy braku owulacji uważam to za bez sensu.
Kobietki suplementujące duphaston poradźcie coś i dodajcie własne doświadczenia.

A co do Ciebie autorko to widzisz, nie jesteś sama[emoji6] niepokalanek bierzesz na własną rękę czy ginekolog kazał?
I piersi mnie też bolą, a nigdy nie bolały. Co ten cholerny duphaston ma w sobie..[emoji58] to na pewno przez niego [emoji58] i plamien żadnych nie miałam, istna Sahara [emoji23][emoji23] w którym jesteś dniu cyklu obecnie i w którym dniu miałaś plamienia? Wiesz kiedy była owulacja? Może wspólnie sobie pomożemy [emoji2]
Ja brałam duphaston najpoerw 1x1 przez 10 dni ale wywoływał mi plamienia w drugiej fazie cyklu. Później zwiększyłam 2x1 przez 10 dni przez 3 cykle zażywalam od 16dc do 25dc i 30dc dostawałam okres. Nie miałam żadnych skutków ubocznych prócz obfitej miesiączki. Wyregulował mi cykl ale w tym roku zaś coś się porobiło dozej że miałam ciąże młodsza o 4tyg to jeszcze ja straciłam.

Obecnie mam 15dc i czekam na 2 miesiączkę po poronieniu i zażywam na wyregulowanie okresu ovulomed max 1x1 i mam nadzieję że on pomoże.

Kiedyś też brałam castagnusa i on mi pierwszy cykl wydłużył strasznie i go odstawiłam bo miałam dość cykli ponad 50-dniowych i dłuższych. Dodam że duphaston brałam na własną rękę bo żaden lekarz nie wie dlaczego mam nieregularne miesiączki bo badania hormonalne wychodziły w porządku. Obecnie czekam na wyniki hormonalne bo klinika mi je robi sprawdzając wszystko od podstaw.
 
@porzeczka97 ja okres dostałam 5 dni po odstawieniu Duphastonu, 3dnia po odstawieniu miałam plamienie. Jeśli chcesz mieć krótsze cykle to musisz Duphaston brać wcześniej np często lekarze zapisują Duphaston od 16 DC przez 10 dni. Wtedy teoretycznie okres powinnaś dostać koło 28-30 dc.
Tak tak, będę tak brała. Po prostu byłam u lekarza w 35 d.c. i kazała brać już teraz na wywołanie. A od następnego miesiąca od 16.d.c.chcialam się tylko dowiedzieć czemu okresu nie ma. Ale jutro już nie biorę i będę czekać na @ 😃
 
Ja brałam duphaston najpoerw 1x1 przez 10 dni ale wywoływał mi plamienia w drugiej fazie cyklu. Później zwiększyłam 2x1 przez 10 dni przez 3 cykle zażywalam od 16dc do 25dc i 30dc dostawałam okres. Nie miałam żadnych skutków ubocznych prócz obfitej miesiączki. Wyregulował mi cykl ale w tym roku zaś coś się porobiło dozej że miałam ciąże młodsza o 4tyg to jeszcze ja straciłam.

Obecnie mam 15dc i czekam na 2 miesiączkę po poronieniu i zażywam na wyregulowanie okresu ovulomed max 1x1 i mam nadzieję że on pomoże.

Kiedyś też brałam castagnusa i on mi pierwszy cykl wydłużył strasznie i go odstawiłam bo miałam dość cykli ponad 50-dniowych i dłuższych. Dodam że duphaston brałam na własną rękę bo żaden lekarz nie wie dlaczego mam nieregularne miesiączki bo badania hormonalne wychodziły w porządku. Obecnie czekam na wyniki hormonalne bo klinika mi je robi sprawdzając wszystko od podstaw.
To dobrze Ci wyregulowal @ ten duphaston😃 a co miałaś za problemy wcześniej oprócz nieregularnych cykli ?
 
To dobrze Ci wyregulowal @ ten duphaston[emoji2] a co miałaś za problemy wcześniej oprócz nieregularnych cykli ?
Ja mam dużo problemów. Choruje na tarczyce niedoczynność hashimoto, epilepsja, hirsutyzm, IO w tym roku znowu nieregularne cykle i 5 strat w różnych tygodniach ciąży. Do tego w zeszłym roku wyszło mojemu mężowi że ma mało plemników bo około 3mln w 1ml i do tego wolno ruszające się. Nie umiem zajść w ciążę a jak zachodzę to ja tracę.
 
Ja mam dużo problemów. Choruje na tarczyce niedoczynność hashimoto, epilepsja, hirsutyzm, IO w tym roku znowu nieregularne cykle i 5 strat w różnych tygodniach ciąży. Do tego w zeszłym roku wyszło mojemu mężowi że ma mało plemników bo około 3mln w 1ml i do tego wolno ruszające się. Nie umiem zajść w ciążę a jak zachodzę to ja tracę.
Trzeba dobrego lekarza który Cię poprowadzi od samego początku.
 
reklama
Witam
W 13 dniu cyklu bylam na monitoringu owulacji i Pani dr stwierdzila ze ten cykl jest bezowulacyjny i przepisala mi duphaston na wyregulowanie drugiej fazy cyklu .Bralam od 16 dc do 25dc po 1 tabletce.Cykle moje srednio trwaja 27-29 dni dzisiaj jest 36 dzien cyklu i 11 dzien po odstawniu duphastonu. Okresu nie widac .Szyjka macicy znajduje sie wysoko i jest zamknieta .Piecze troche podbrzusze i towarzyszy mi dziwne uczucie zadnych ,czesto biegam rowniez do toalety .Test ciazowy zrobilam wczoraj i wyszla druga jasna kreska ale po czasie a drugi test ciazowy ktory zrobilam od razu pojawila sie mocna linia w okienku kontrolnym t ale po chwili znikla i teraz jest jasna kreska .Czy moge byc w ciazy czy moze jakas torbiel sie przyplatala po stymulacji hormonalnej aromek?
 
reklama
Witam
W 13 dniu cyklu bylam na monitoringu owulacji i Pani dr stwierdzila ze ten cykl jest bezowulacyjny i przepisala mi duphaston na wyregulowanie drugiej fazy cyklu .Bralam od 16 dc do 25dc po 1 tabletce.Cykle moje srednio trwaja 27-29 dni dzisiaj jest 36 dzien cyklu i 11 dzien po odstawniu duphastonu. Okresu nie widac .Szyjka macicy znajduje sie wysoko i jest zamknieta .Piecze troche podbrzusze i towarzyszy mi dziwne uczucie zadnych ,czesto biegam rowniez do toalety .Test ciazowy zrobilam wczoraj i wyszla druga jasna kreska ale po czasie a drugi test ciazowy ktory zrobilam od razu pojawila sie mocna linia w okienku kontrolnym t ale po chwili znikla i teraz jest jasna kreska .Czy moge byc w ciazy czy moze jakas torbiel sie przyplatala po stymulacji hormonalnej aromek?
Z opisu wyzej ja bym obstawiala ciążę. Leć na betę i będziesz pewna 😊 i trzymam kciuki mocno!
 
Rozwiązanie
Do góry