reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak okresu po Duphastonie

nadziejka93

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Czerwiec 2020
Postów
565
Cześć! Według zaleceń lekarza brałam Duphaston na wywołanie okresu 7 dni 2x1. 3 dzień po odstawieniu rano miałam lekkie plamienie, już myślałam że rozwinie się w @, ale od tamtej pory czysto 😲 minął kolejny dzień i dalej nic. Czy któraś z Was tak miała? Piersi od 4 dnia brana Duphastonu obolałe i wrażliwe.
Dodam że suplementuje Niepokalanek 400mg(składnik Castagnusa, Cyklodydonu) i zastanawiam się czy to czasem przez niego coś się nie zablokowało. Myślicie, że powinnam go odstawić? Tylko obawiam się, że jak go odstawie to podskoczy mi prolaktyna. (Podobno obniża prolaktyne, a podnosi progesteron)
 
reklama
Rozwiązanie
Witam
W 13 dniu cyklu bylam na monitoringu owulacji i Pani dr stwierdzila ze ten cykl jest bezowulacyjny i przepisala mi duphaston na wyregulowanie drugiej fazy cyklu .Bralam od 16 dc do 25dc po 1 tabletce.Cykle moje srednio trwaja 27-29 dni dzisiaj jest 36 dzien cyklu i 11 dzien po odstawniu duphastonu. Okresu nie widac .Szyjka macicy znajduje sie wysoko i jest zamknieta .Piecze troche podbrzusze i towarzyszy mi dziwne uczucie zadnych ,czesto biegam rowniez do toalety .Test ciazowy zrobilam wczoraj i wyszla druga jasna kreska ale po czasie a drugi test ciazowy ktory zrobilam od razu pojawila sie mocna linia w okienku kontrolnym t ale po chwili znikla i teraz jest jasna kreska .Czy moge byc w ciazy czy moze jakas torbiel sie...
Nooo ja też do pytania dołączam😁 pierwszy cykl stosuje duphaston tylko 10 dni po 2 tabletki. Dziś ostatni raz biore duphaston bo już 10ty dzień dziś brania. 44d.c. a okresu ani widu ani słychu . Brzuch od tygodnia pobolewa jak na @ a jej kurde nie ma i nie ma. Duphaston biorę w celu uregulowania cyklów i podniesienia progesteronu. To czemu on cyklu nie reguluje? Jestem jakas inna i na mnie nie działa? Czy pierwszy cykl z nim tak wygląda? Ciazy pod uwagę nie biorę, bo mam cykle bezowulacyjne. Chodź testu nie robiłam, bo przy braku owulacji uważam to za bez sensu.
Kobietki suplementujące duphaston poradźcie coś i dodajcie własne doświadczenia.

A co do Ciebie autorko to widzisz, nie jesteś sama😉 niepokalanek bierzesz na własną rękę czy ginekolog kazał?
I piersi mnie też bolą, a nigdy nie bolały. Co ten cholerny duphaston ma w sobie..😑 to na pewno przez niego 😑 i plamien żadnych nie miałam, istna Sahara 😂😂 w którym jesteś dniu cyklu obecnie i w którym dniu miałaś plamienia? Wiesz kiedy była owulacja? Może wspólnie sobie pomożemy 😃
I co dostałaś okres? Po ilu dniach? Mam te sama sytuację, jednak duphaston brałam na podtrzymanie ciąży gdyby taka była, zrobiłam betę i nic odłożyłam i nadal nie mam okresu...
 
reklama
I co dostałaś okres? Po ilu dniach? Mam te sama sytuację, jednak duphaston brałam na podtrzymanie ciąży gdyby taka była, zrobiłam betę i nic odłożyłam i nadal nie mam okresu...
Nie pamiętam po ilu dniach bo to już było jakiś czas temu, ale mega mocno się spóźnił okres. Podobno pierwszy cykl z nim taki jest. Potem miałam miesiączki jak w zegarku co 30 dni. :)
 
Kochana i jak sytuacja? Po jakim czasie przyszła@? Pytam, bo u mnie właśnie sytuacja identyczna, pojawiło się jedynie plamienie po odstawieniu Dupka. Wizyta w piątek dopiero, a też brałam niepokalanka i myślę, czy to nie od tego.
Niepokalanka odstawiłam, było to już jakiś czas temu, ale jeśli dobrze pamiętam to dostałam okres dopiero po 7-10 dniach od odstawienia Duphastonu
 
Ja dostałam po 6 dniach od odstawienia duphastonu, okres trwał po nim tylko 2 dni, 3 dzień to tylko jakieś plamienia, nigdy tak nie miałam okres zawsze trwał 5 dni, umówiłam się już do gin za tydzień i zobaczymy co mi powie...
 
Cześć dziewczyny. 9 miesięcy brałam duphastone na wyregulowanie cyklu...po Covidzie wszystko mi się rozjechało...
Przyjęłam ostatnia dawkę dostałam @ no i później czekałam na kolejną...naturalna...czekałam na nią prawie 70 dni. I bardziej przypominała brazowe plamienie niż @ no może jeden dzień był tylko"normalny" ale baaaardzo skąpy. Czytałam że często tak się dzieje po kuracji antykoncepcyjnej gdy organizm sam uczy się na nowo działać poprawnie beż wspomagania. Czy w tym wypadku może być tak samo ? Ciążę wykluczam. Czekać do następnej @ czy umawiać się już do gin ? (Najchętniej w ogóle bym nie szła-mam uraz po mojej pierwszej wizycie gdy miałam 17 lat i pomimo swoich lat na karku idę tam z przymusu niż z chęci...-proszę nie oceniajcie) dajcie znać co byście zrobiły na moim miejscu ! 😀
 
reklama
Hej dziołszki 😀 może zacznę od tego ze staramy się z mężem o dzidziusia około 3lat. Jako ze mieszkamy za granica i służba zdrowia poza pobraniem krwi nic nie zrobiła zaczęłam prywatnie leczenie w PL. Hormony z krwi, cytologia wszystko okej jedynie progesteron delikatnie obniżony. Gin wykrył torbiele na obu jajnikach wiec przepisał mi Primolut-nor od 16-25 dnia cyklu 3 tabletki dziennie . Okres ładnie po 3 dniach. Wszystko ładnie „wyschło” wiec następnie profilaktycznie przepisał mi Dupka tez od 16-25dc 2x dziennie. Dał mi tez skierowanie na kontrast cieniujący ale tu zaczynaja się schody, bo 3 dni po odstawieniu Dupka dostałam bardzo skąpych plamień a okresu już 7 dni jak nie było tak nie ma. Test negatywny. Zabieg będzie pewnie przesunięty przez to ze nie dostałam @ i nic jej nie zapowiada. Dziwi mnie tylko dlaczego nie dostałam @ a wszystkie objawy wskazują ciąże… muszę jeszcze dodać ze ponad 10 lat temu miałam pęknięta ciąże pozamaciczna i martwię się ze już nie uda mi się zajść w ciąże :(
 
Do góry