reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak pęcherzyka na USG

Sernik_

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Lipiec 2015
Postów
16
Kochane, bardzo się martwię.
Jestem w ciąży, tylko nie wiadomo czy w tej właściwej czy pozamacicznej. W dniu spodziewanej miesiączki zrobiłam dwa testy ciążowe, oba z bledziutką drugą kreską no ale pozytywne, tydzień po terminie @ byłam u gine. Na usg niestety nie widać pęcherzyka ciążowego. Lekarz mówi, że albo to ciąża pozamaciczna albo bardzo wczesna prawidłowa ciąża bo testy były dla niego za słabe. Widział też coś małego w jednym z jajników ale mówił, że wygląda to raczej jak zwykła torbiel. Kazał zrobić Beta hcg. W 8 dniu po spodziewanej miesiączce wyniosła 309.. (czyli wczoraj). Wydaje mi się, że to mało, martwie się strasznie, że może być to ciąża pozamaciczna. Dzisiaj na tescie już dwie ładne ciemne kreski ale co z tego jak beta taka niska :( co sądzicie? Za tydzien w czwartek znowu na usg.. zwariuje do tego czasu :(

))
 
reklama
Hej, nie martw sie, ja mialam tak samo a teraz leze koko 6 mies synka test ciazowy robilam tak jak Ty i rowniez wyszly bardzo blade kreski. Zrobilam kilka testow i tez nie bylo widac pecherzyka na pierwszym usg bo bylam za wczesnie na usg. Nie ma co robic za wczesnien badan bo widzisz jakie pozniej sa skutki tylko sie martwimy... Wiec mysl poozytywnie bo to teraz bardzo wqzne i glowa do gory, bedzie dobrze
 
pęcherzyka ciążowego szuka się jak betahcg jest ok.1000, nic nie było widać bo za wcześnie jeszcze jest. Beta powinna się podwajać co 48h, czyli za jakieś 4 dni powinien być piękny pęcherzyk na usg. W przypadku ciąży pozamacicznej przyrosty betahcg są poniżej 60% na 48h, czasem jednak przyrosty sa wzorowe a ciaza jest poza macicą. Tak się zdarza, jednak prawdopodobieństwo takiego obrotu sprawy jest bardzo niskie. 3mam kciuki:-)
 
Dziękuje za ciepłe słowa :) panikuje pewnie jak my wszystkie na początku, poczekam spokojnie do czwartku.
 
Pierwsza wizyta i też lekarz mnie postraszył że mogę mieć ciąże pozamaciczną, przepisała tabletki i za pare miesiecy bedzie kolo Nas mały człowiek :).
Nie zamartwiaj sie, bo to nie pomoze :).
 
reklama
reklama
Do góry