reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak reakcji na skurcze

reklama
U mnie problemem bylo, ze w obu ciazach corki jak bylam podpieta pod KTG spaly, w zwiazku z tym sie nie ruszaly i nie bylo skokow tetna.
 
Ja mysle, ze gdyby bylo cos nie tak, to zatrzymaliby cie w tym szpitalu i od razu poszlabys na stol ;). Wiec badz dobrej mysli. A w szpitalu bys nie lezala- juz jest po terminie, wiec nikt by cie nie zmuszal do jakiegos opozniania porodu, wrecz przeciwnie ;).
 
No i pojechałam na usg. Wszystkie przepływy prawidłowe nie tylko pępowinowe ale i każde inne. Jednak zdziwienie pana doktora było ogromne bo z biometrii płodu i innych wskaźników wynika że mała ma 36 tygodni . Pytał kilkukrotnie czy wcześniej nikt nie zwrócił na to uwagi . Mała ma 3 kg wagi orientacyjnie więc należy do dzieci mniejszych ale sam pan doktor nie jest pewny i sprawdzał w komputerze badania poprzednie i stewierdził ze mała już wczesniej ujawniała jakoby miała być młodszą ciążą. Chyba oszaleje . Nie będe miesiąc w szpitalu :D . Dzwoniłam do mojej p. doktor mówila ze w takim razie w czwartek na ktg i do szp[itala sie nie musze klasc. Ale co bedzie dalej ? Nie wiem . Nic by mnie nie dziwiło gdyby nie fakt ze kiedy poszłam ze spozniona miesiaczka do p. doktor to był sam pęcherzyk i p. doktor powiedziała ze w takim razie moglo dojsc do zaplodnienia niedawno tj tuz przed spodziewana miesiaczka. Wtedy mogly by byc te 4 tyg roznicy nawet. Nie wiem co myslec i jak to sie rozwinie
 
No, wiesz, wiek ciazy wylicza sie orientacyjnie, bo przeciez kazda z nas ma rozne cykle, a nawet przy regularnych akurat w danym miesiacu moglo byc inaczej ;). Ja np mialam bardzo dlugie cykle i wyliczono mi termin porodu na wrzesien wg OM , a ja znalam date najwczesniejszego mozliwego zaplodnienia i wiedzialam, ze to musi byc pazdziernik ;D . Racje mialam, oczywiscie, ja i najstarszy urodzil sie w pazdzierniku - calkiem normalny, sliczny chlopczyk, a lekarka "no, tak, taki ladny,bo troszke przenoszony" - a ja i tak wiem swoje :D :p
 
Wiem wlasnie ze orientacyjnie na podstawie miesiaczki ale tez lekarze po to robia szczegolowe badania usg by moc ewentualnie przesunac termin porodu. Ja w tej chwili nie wiem na czym stoje a zalamuje rece na mysl ze mam lezec w szpitalu miesiac i czekac na porod

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 
hmm ja mialam dwa tyg mlodsza ciaze bo mialam nieregularne cykle zaszlam w terminie miesiaczki gdzies;p
i jak poszlam na usg po zrobieniu testu wedlug om byl 6 tydzien a tam czarno plakalam ze cos nie tak a pozniej sie okazalo ze to byl 4 tydzien bo owulacja bardzo pozno wystapila: ale ja to wiedzialam od poczatku i jak ktos ma nieregularne to liczy sie data z usg nie z om..
Twoja doktor jak to obliczyla/? ze masz 36 tydzien a nie 40?
wiesz pozniej jest tak ze dzieci roznie rosna jaka masz date z badan prenatalnyh i polowkowego? bo one sie licza
tak jak napisalam wyzej z lekarz tylko z wagi powiedzial ze 36 czy ogolne pomiary? bo dzieci pozniej rosna roznie sa wieksze mniejsze do przodu itp??
jak nic sie nie dzieje to nie ma sensu lezec w szpitalu tylko czekaj w domu na skurcze albo odejscie wod
i kontroluj przeplywy
ja pod koniec chodzilam co tydzien
 
Moja pani doktor prowadzaca wyliczyla ze juz niby 40 tydzien do czwartku bedzie 41 i wtedy szpital a dzis bedac na usg pan doktor powiedzial ze mala jest dosc mala i ze z tego bpd itp wychodzi 36 tygodni rowno . Wczesniej lekarzowi od usg tez wychodzily opoznienia. Kiedy bylam na pierwszej wizycie kiedy okres mi sie spoznial wiedzialam ze musualam jakos dziwnie zajsc w ciaze bo noo... Nie bylo jak inaczej :) i ogolnie kiedy bylam z ponad tygodniowym opoznieniem jak nie dwu to mialam tylko pusty pecherzyk . Pani doktor powiedziala ze ciaza musi byc mala ale liczyla ja od om

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 
Wiesz ona moze byc mala bo to chodzi o wage a nie rozwoj ogolny widze roznie sie dzieci rodza przeciez nawet 2 i pol kg;p
moj lekarz liczyl mi date wedlug usg jak mialam niereularne cykle i Twoja lekarz powinna zrobic jak samo..nie rozumiem dlaczego liczyla od om skoro mialas cykle nieregularne.. ;/
 
reklama
Do góry