reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Brak wód płodowych

Rita234

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Witam, czy ktoś się spotkał z brakiem wód płodowych w 20 tyg ciąży.. ? Jak potoczyły się wasze historie..?

reklama

Kamy_czek

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Tak, ja nie miałam wód, miałam ich tyle że ruchy dzidzi sprawiały mi ból. Miałam infekcję i niestety straciłam dzidzie w 23 tygodniu. Długo leżałam w szpitalu, od 17 tygodnia ale już wcześniej było nieciekawie, i tych wód raz przybywało raz ubywało, nie mogli znaleźć przyczyny. Teraz wiem że to był powód infekcji z której do tej pory się leczę.

adria90

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Co jest przyczyną braku wód, co mówią lekarze? Układ moczowy dziecka czy sączenie wód? Ile ich jest (afi)?
Ja od 20tyg mam małowodzie, obecnie jestem w 32tyg i leżę cały czas (od 24tyg) w Matce Polce u prof. Szaflika, mojego anioła stróża. Mam ciągłą amnioinfuzję. Jeśli chcesz, mogę opisać swoją historię.

Rita234

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
U mnie już nie ma ratunku.. Jestem po poronieniu.. Straciłam maleństwo.. Hmm układ moczowy był wporzadku.. To było raczej sączenie się wód bo nie czułam raczej nagłego odejścia.. Powód sączenie się wód.. Nieznany.. Posiew z szyjki macicy czysty.. Jakąś infekcja była ale jaka? Nie wiem.. Poziom leukocytow był podwyższony..

Została skierowana na badania nerek itd ale wyszła wada rozwojowa przepuklina przeponowa.. Hipoplazja płuc..

A u Ciebie jak to wygląda? Dlaczego się Sącza wody?

Fanka Kadry

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Co jest przyczyną braku wód, co mówią lekarze? Układ moczowy dziecka czy sączenie wód? Ile ich jest (afi)?
Ja od 20tyg mam małowodzie, obecnie jestem w 32tyg i leżę cały czas (od 24tyg) w Matce Polce u prof. Szaflika, mojego anioła stróża. Mam ciągłą amnioinfuzję. Jeśli chcesz, mogę opisać swoją historię.
Jak już jesteś w 32tc to nie musisz się tak bardzo martwić 😊ja urodziłam w 31 tc z powodu nagłego odejścia wód A czemu one odeszły nie wiadomo. Żadnej infekcji itp. nie było. Na szczęście córeczka ma już 17 miesięcy i jest zdrowa

Fanka Kadry

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
P.S. po tym odejściu wód plodowych przetrzymali mnie 4 dni i urodziłam.

adria90

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
U mnie już nie ma ratunku.. Jestem po poronieniu.. Straciłam maleństwo.. Hmm układ moczowy był wporzadku.. To było raczej sączenie się wód bo nie czułam raczej nagłego odejścia.. Powód sączenie się wód.. Nieznany.. Posiew z szyjki macicy czysty.. Jakąś infekcja była ale jaka? Nie wiem.. Poziom leukocytow był podwyższony..

Została skierowana na badania nerek itd ale wyszła wada rozwojowa przepuklina przeponowa.. Hipoplazja płuc..

A u Ciebie jak to wygląda? Dlaczego się Sącza wody?
Bardzo mi przykro, rozumiem Twój ból. Wiele razy oplakiwałamm już mojego syna, jakby miał zaraz ode mnie odejść, przeżywałam żałobę, choć on wciąż żył i zyje... Wody płodowe to trudny temat, także rokowniczo, ale czasem się udaje i ta nadzieja mnie trzymała.
Moja historia jest skomplikowana i długa. Do 15tyg ciąża książkowa, moja pierwsza, badania prenatalne super, zdrowe dziecko. Okazało się tylko, że mam pępowinę dwunaczyniowa, ale nie szła w parze z innymi wadami, więc to niby miał być taki "urok". W 20 tyg poszłam na połówkowe, szok. Nic tego nie zapowiadalo. Mój lekarz, my przerażeni. Dziecko prawie w ogóle się nie ruszało, afi około 5. Od razu pojechałam do szpitala, gdzie spędziłam tydzień. Wykluczono sączenie wód, infekcje, nerki były, wód raz mniej, raz wiecej, ale cały czas około 5. Wypisano mnie po tygodniu, bo przyczyny brak, amniopunkcji się nie podjęli i miałam mieć "nadzieję", bo może wody się uzupełnia...
Takie podejście nie było dla nas, dlatego zaczęłam szukać na własną rękę i trafiłam na wypowiedzi o prof. Szafliku z Łodzi. Następnego dnia byliśmy u Niego na konsultacji. Podejrzenie - niewydzielnicze nerki, zdiagnozowana hipotrofia asymetryczna (która sama w sobie mogła być przyczyną malowodzia, brzuszek mniejszy o około 2tyg). Od razu trafiłam na oddział, następnego dnia amniopunkcja i amnioinfuzja, a po nich dokładne USG, echo serca, które robiła dr Janiak i profesor. Okazało się, że nerki wyglądają normalnie, a pęcherz napełniony jest moczem, czyli go produkują. W synku nie znaleziono żadnej przyczyny tego stanu, było wszystko dobrze. Amniopunkcja to potwierdziła, kariotyp prawidłowy.
Wody trzymały się nieźle (afi 10-14), ale tylko przez tydzień, potem wróciły do poprzedniego stanu, czyli 5-6. Po tygodniu kolejna amnioinfuzja i założenie cewnika doowodniowego, aby dolewać wody codziennie. Wody też trzymały się nieźle przez ponad tydzień (7-14), aby wrócić znów do 5 jakoś w 26 tygodniu. Tutaj mój niepokój wzbudziły moje rozwodnione upławy i tak dopiero w 25/26tyg potwierdzono sączenie wód. Nawet nie przypuszczałam, że odpływają i nie wiem od kiedy odpływają. Tutaj już było gorzej z wodami, bo od jakoś 27tygodnia do teraz afi waha się 0 - 3,5.
Obecnie jestem 32+1, ciągle na oddziale nieocenionego prof. Szaflika. Synek pomimo trudnych warunków rozwija się, idzie swoim hipotroficznym tempem. Na USG słyszę, że ma "luźno" w macicy, nie jest strasznie ściśnięty, a na KTG pisze się po około 100 ruchów w 30min... Nie wiem, jaki będzie finał naszej historii. Dwa razy już podano mi sterydy, w 30tyg znów miałam dokładne USG. Największa bolączką w malowodziu, bezwodziu są płuca i ich rozwój. U synka przepływy w płucach są, ale nie tak dobre jak na tamten tydzień.
Jestem świadkiem jak dziecko z bezwodzia od 15tyg urodzone w 32tyg nie było nawet pod respiratorem (!). To jedna z tych pięknych, pozytywnych historii, ale niestety są też te bez happy endu.
Ja wciąż czekam na nasz finał z wiarą, że synek sobie poradzi.

adria90

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Jak już jesteś w 32tc to nie musisz się tak bardzo martwić 😊ja urodziłam w 31 tc z powodu nagłego odejścia wód A czemu one odeszły nie wiadomo. Żadnej infekcji itp. nie było. Na szczęście córeczka ma już 17 miesięcy i jest zdrowa
Wcześniej też miałaś problem z wodami, czy dopiero po 30 tygodniu odeszły? Czasem mam wrażenie, że temat malowodzia, sączenia wód to jakieś tabu, bardzo mało jest informacji i historii z tym związanych... Często czuję się jak trędowata, jak jakiś odmieniec, bo wszyscy wokół mają takie bezproblemowe ciaze... 😩
Dziękujemy za dobre słowo ❤😘 Oby się sprawdziło!

Kamy_czek

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
@adria90 to nie jest tak że ciążę są bezproblemowe, ludzie po prostu o tym nie mówią.
Ja sama dopiero po stracie dowiedziałam się ile jest takich przypadków w moim otoczeniu. Tak jakby dziewczyny się wstydziły, obwiniały.
No i nie oszukujmy się, nie jest lekki temat i my same dobrze o tym wiemy.
Ja już lepiej wolę nie rozmawiać o straconej ciąży niż słuchać "dobrych rad" i głupot które ludzie wygadują. Tym bardziej że u mnie to była 3 ciąża, mam już dwójkę dzieci. I to moje jedyne pocieszenie jak na razie.
Na moje nieszczęście w bliskim otoczeniu mam kogoś kto pracuje w szpitalu i raczy mnie opowieściami typu: a przywieźli do nas dziewczynę z takim przypadkiem jak twój 🤦‍♀️😡.
Nawet położna u nowego ginekologa za każdym razem jak przychodzę na wizytę mi coś opowiada bo pamięta mnie ze szpitala.
Teraz na szczęście idę do kolejnego gina, który wogóle nie pracuje w tym szpitalu i mam nadzieję że tym razem coś mi pomoże.

Trzymam kciuki za Ciebie. Wysoko już jesteście na końcówce 🙂.

reklama

adria90

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0

@adria90 to nie jest tak że ciążę są bezproblemowe, ludzie po prostu o tym nie mówią.
Ja sama dopiero po stracie dowiedziałam się ile jest takich przypadków w moim otoczeniu. Tak jakby dziewczyny się wstydziły, obwiniały.
No i nie oszukujmy się, nie jest lekki temat i my same dobrze o tym wiemy.
Ja już lepiej wolę nie rozmawiać o straconej ciąży niż słuchać "dobrych rad" i głupot które ludzie wygadują. Tym bardziej że u mnie to była 3 ciąża, mam już dwójkę dzieci. I to moje jedyne pocieszenie jak na razie.
Na moje nieszczęście w bliskim otoczeniu mam kogoś kto pracuje w szpitalu i raczy mnie opowieściami typu: a przywieźli do nas dziewczynę z takim przypadkiem jak twój 🤦‍♀️😡.
Nawet położna u nowego ginekologa za każdym razem jak przychodzę na wizytę mi coś opowiada bo pamięta mnie ze szpitala.
Teraz na szczęście idę do kolejnego gina, który wogóle nie pracuje w tym szpitalu i mam nadzieję że tym razem coś mi pomoże.

Trzymam kciuki za Ciebie. Wysoko już jesteście na końcówce 🙂.
Okropne, jak mało wyczucia i empatii mają ludzie. Prawda jest taka, że dopóki ktoś tego nie przeżyje, nie zrozumie tego bólu, tego strachu, lęku. Kto chce żyć tyle tygodni w panice, czy jego dziecko przeżyje?
Ja jestem przez inne dziewczyny w szpitalu pytana: "jak ja tutaj wytrzymuje tyle czasu" 😩 (leżę ciągiem 8tygodni i zostaję do rozwiązania) Za każdym razem się gotuje, bo dla mnie to oczywiste, że moje dziecko, jego zdrowie i bezpieczeństwo, jest najważniejsze. Moja wygoda i zachcianki to teraz ostatni priorytet na liście. Ale zrozumie to tylko ktoś, kto już żegnał się z dzieckiem i je opłakiwał, lecz wciąż jest nadzieja, że ta walka może być wygrana.

Dziękujemy za kciuki, nieskromnie proszę o mocne ich trzymanie! ❤ 😘 ☺

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
O 6 tydzień ciąży, a brak zarodka Potrzebuję porady 23
E Gluten a ciąża Staramy się 1
D Brak bólu owulacyjnego Staramy się 6
karolina21325 Test ujemny a brak miesiączki Ciąża, poród, połóg 8
J Wysoka przezierność karkowa i brak kości nosowej / hypoplastyczna Potrzebuję porady 65
B Ubezpieczenie w ciąży w Polsce Potrzebuję porady 13
J Brak miesiączki Potrzebuję porady 3
J Brak okresu Potrzebuję porady 8
B Brak wymiotów w ciąży Potrzebuję porady 34
A Czy jest możliwość ciąży? Brak okresu 11 dni, test negatywny Potrzebuję porady 8
M Czy jest jeszcze nadzieja? Brak akcji serca... Ciąża, poród, połóg 27
C Tabletki antykoncepcyjne a brak okresu Potrzebuję porady 4
M Brak pozycji foki Potrzebuję porady 2
Aniaanka Brak okresu 5 i pol miesiaca po porodzie Potrzebuję porady 43
P Brak owulacji Staramy się 16
_Anek_ Smółka brak. Ile to może potrwać. Potrzebuję porady 2
Patrycja35 Macierzynski i brak zlozenia dokumentow przez pracodawce Potrzebuję porady 7
agatella93dw Brak higieny u teściowej w obliczu wirusów Potrzebuję porady 7
marta_mamaoli Brak wypróżnień u dwutygodniowego noworodka Potrzebuję porady 32
J Czy możliwa jest ciąża?? Potrzebuję porady 5
A ( Poronienie w styczniu) Negatywny test, @ brak + dziwne bardzo skape plamienie Potrzebuję porady 8
M Brak okresu 5 miesiecy i ciaza Potrzebuję porady 4
B Rosnąca temperatura przed okresem, pozytywny test owulacyjny, a brak owulacji Staramy się 14
Agusieńka Brak akcji serduszka Potrzebuję porady 70
Madziuska324 Brak miesiaczki Staramy się 15
K Brak skurczy przepowiadajacych Ciąża, poród, połóg 13
K Brak ruchow dziecka Potrzebuję porady 15
J negatywny test a brak miesiączki Potrzebuję porady 3
Różyczka1681 Brak miesiączki, a może.... 🍼🍼 Potrzebuję porady 10
Pani M Brak okresu... Potrzebuję porady 33
A Powiekszony pęcherzyk zoltkowy bez embriona Potrzebuję porady 18
L.Ewa Brak kupki u niemowlaka Potrzebuję porady 8
Natu95 Brak okresu a beta ujemna Potrzebuję porady 8
H Brak zarodka w pęcherzyku ciążowym Ciąża, poród, połóg 16
M Brak miesiaczki po usunieciu mireny Staramy się 4
R Pozytywne testy ciążowe a brak pęcherzyka ? Potrzebuję porady 7
S Brak objawów ciąży Potrzebuję porady 12
K 7 tydzień ciąży a brak zarodka? Potrzebuję porady 10
Karola1310 Brązowe plamienie a brak okresu Potrzebuję porady 17
L 8,5 miesiąca brak naśladownictwa Rozwój i zabawy 6
Anitta013 Brak objawów 10 tydz ciazy przestaly bolec piersi Potrzebuję porady 29
K 6 tydz - brak mdłości Potrzebuję porady 8
P Brak pęcherzyka w obrazie usg. Potrzebuję porady 22
M Negatywny test, brak okresu Potrzebuję porady 8
J TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE I BRAK KRWAWIENIA Potrzebuję porady 5
Ejdity USG a hcg Potrzebuję porady 9
A PCOS, Laparoskopia, brak owulacji Staramy się 35
boska.ka Ciągłe zmęczenie i brak sił. Ciąża, poród, połóg 23
marmolada90 Krwawienie po duohastonie i brak okresu w terminie Potrzebuję porady 8
S Brak okresu od 2 miesiecy, bardzo niska beta... Potrzebuję porady 4