reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Jedna z naszych dziewczyn szuka pomocy dla malutkiego bratanka. Całą historię zamieściła na forum, więc możesz jej zadać pytania. Pomożesz?

reklama

Brak zarodka w 7 tygodniu ciąży

Witam , wczoraj miałam robione USG według OM jestem w 7 tygodniu i 3 dniu ciąży a zarodka brak , pęcherzyk ma wielkość 12 mm . Lekarz stwierdził że może okazać się że ciąża jest po prostu wcześniejsza i dlatego nie widać zarodka , licząc po odbytym stosunku wychodzi na to że jest to albo 4 tydzień i parę dni albo 3 tydzień i parę dni , jednak wiadomo do zapłodnienia może dojść nawet po 7 dniach od stosunku więc patrząc tym tokiem moze być jeszcze wcześniejsza ciąża . Jednak nie ukrywam że martwi mnie fakt że zarodka jeszcze nie ma . Czy któraś z Pań była w podobnej sytuacji ? W którym tygodniu ciąży miałyście ta wielkość pęcherzyka ciążowego ?

reklama

Jetkaa

Fanka BB :)
Witam , wczoraj miałam robione USG według OM jestem w 7 tygodniu i 3 dniu ciąży a zarodka brak , pęcherzyk ma wielkość 12 mm . Lekarz stwierdził że może okazać się że ciąża jest po prostu wcześniejsza i dlatego nie widać zarodka , licząc po odbytym stosunku wychodzi na to że jest to albo 4 tydzień i parę dni albo 3 tydzień i parę dni , jednak wiadomo do zapłodnienia może dojść nawet po 7 dniach od stosunku więc patrząc tym tokiem moze być jeszcze wcześniejsza ciąża . Jednak nie ukrywam że martwi mnie fakt że zarodka jeszcze nie ma . Czy któraś z Pań była w podobnej sytuacji ? W którym tygodniu ciąży miałyście ta wielkość pęcherzyka ciążowego ?
A masz zdjęcie z USG? Zarodka bark a był pęcherzyk żółtkowy.?

Lekarz nic nie mówił o ciałku żółtym . Powiedział że zostawia mnie narazie w niepewności i musimy czekać .

Załączniki

• received_3019129695003460.jpeg
    received_3019129695003460.jpeg
    32,1 KB · Wyświetleń: 377

Jetkaa

Lekarz nic nie mówił o ciałku żółtym . Powiedział że zostawia mnie narazie w niepewności i musimy czekać .
Pęcherzyk żółtkowy pojawia się ok. 5 tyg + 2 dni do 5 tyg + 5 dni. Zazwyczaj gdy pęcherzyk ciążowy(GS) ma średnicę 8-10 mm.. Pęcherzyk żółtkowy odżywia zarodek który pojawia się parę dni po pojawieniu się żółtkowego..
Nie chce Cie straszyć ale to może być puste jajo płodowe. Lub wczesna ciąża.

Angiee

Musiałabyś mieć naprawdę duże opóźnienie, bo na tym etapie to chociaż pęcherzyk żółtkowy powinien być. Masz regularne cykle? Ile trwają?

A

Agaaga90

Gość
Cykle standardowe co 28 dni. 27.08 ostatnia miesiączka później wizyta u ginekologa 28.09 na której nawet nie było widać pęcherzyka ciążowego (być może wina słabego sprzętu nie wiem). Aktualnie 17 tydzien

jasani

Cykle standardowe co 28 dni. 27.08 ostatnia miesiączka później wizyta u ginekologa 28.09 na której nawet nie było widać pęcherzyka ciążowego (być może wina słabego sprzętu nie wiem). Aktualnie 17 tydzien
I co w związku z tym?Coś to wnosi do wątku?
@karokarola niestety moim zdaniem trzeba nastawić się na najgorsze.

Jetkaa

Ja mam również nie regularne cykle ponad 40dni.. Ale w 5tyg+6d miałam chociaż pęcherzyk żółtkowy.. Tydzień później już serduszko.. A tam nie ma nawet pęcherzyka..

A robiłaś badanie HCG?
Wiadomo ze różnie może być i dobrze i źle.. USG napewno trzeba powtórzyć

A

Agaaga90

Gość
I co w związku z tym?Coś to wnosi do wątku?
@karokarola niestety moim zdaniem trzeba nastawić się na najgorsze.
A moim zdaniem jest jeszcze szansa na zarodek. Nawiasem mówiąc kobieto ogarnij się bo pierdzielisz głupoty pod kolejnym moim komentarzem na którymś kolejnym poście. Nie wiem o co Ci chodzi? Masz problemy w domu?

reklama

aspekt

@Agaaga90 Ale Ty piszesz o innej sytuacji. W którym TC byłaś 28 wrzesnia? 4+3? A byłaś na USG w 7+3? Był pęcherzyk ciążowy? Był pęcherzyk żółtkowy? Był zarodek? Było tętnienie tzw. serduszka?

Do góry