reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

a ja mam takie pytanko od 3 dni podaje danielkowi sloiczki i czy waszym dzieciom tez wylatuje czesc jedzenia z buzi??bo ja mam takie wrazenie jakby mu to nie smakowalo i wypluwa choc nie krzywi sie przy tym takze juz sama nie wiem a jak jest u was??
 
reklama
Witam,
dziewczyny powiedzcie mi jak wyglada wasz plan żywienia dziennego, tzn co podajecie i w jakiej kolejnosci. Bo ja sie gubie i nie wiem co i kiedy dawać malemu. Kiedy w butli a kiedy łyżeczką.
Czy Wasze pociechy takze budza sie w nocy na jedzenie?? Bo mojemu cos sie poprzestawialo i znowu budzi sie kilka razy w nocy i drze sie w nieboglosy o butle.
Heeeelp:rofl2:
 
Polecam wszystkim książkę:
U malucha na talerzu. Zdrowa dieta dla niemowląt - Marta Jas-Baran - Merlin.pl
Siostra mojego M. opiekowała się dzieciem autorki, świetna kobieta i świetna książka! (Siostra M. już nie taka świetna:-p) Przepisów jest dużo na papu dla dzieciorów od 4 miesiąca :tak:
Co do robienia samemu papu - najlepiej sprawdzone, ekologiczne warzywa, jak się nie ma to słoiczki, bo na straganie to jest masakra :baffled:
 
no a hiciorem jest szpinak z ziemniaczkami. Alex bardzo ładnie zjada, chętnie otwiera buźkę, czasem to nie nadążam z podawaniem łyżeczki, mam nadzieję że równie ładnie przybiera na wadze, okaże się w piątek u pediatry.

u nas szpinak z ziemniakami nie przeszedł, mala za chiny nie chciala zjesc plula na km, za to marcheweczke lubi...

jak robicie zupki zeby przez smoka mala pila??? dolewa sie wody do tych ze :-psłoiczka??? jakas głupia jestem chyba:(:p
 
u nas szpinak z ziemniakami nie przeszedł, mala za chiny nie chciala zjesc plula na km, za to marcheweczke lubi...

jak robicie zupki zeby przez smoka mala pila??? dolewa sie wody do tych ze :-psłoiczka??? jakas głupia jestem chyba:(:p

u nas to samo bylo po dzisiejszym podaniu kalafiora z serkiem :) w dodatku byl wielki placz tak mu to nie smakowalo wiec podalam to samo co wczoraj\:) a ja mam takie pytanko ile zjadaja wasze dzieci ze sloiczka 125g bo moj jak zje 1/4 to juz ma dosc hmmm i nie wiem czy to dobrze czy zle:-(
ja zupy nie bede podawac w butelce wole jednak lyzeczka ale to w przyszlym tygodniu cos upichce jak bede miala 5 dni diety proteinowej z warzywami to i ja skorzystam:)
 
a u nas nowość - kolejna butelka - dr brown's ze smoczkiem 3, wszystko przez to ze z małego niejadek sięzrobiłi zjada sobie po 120ml, w porywach zdarza mu się 140ml, w ciągu ostatnich 2 tygodni przybrał tylko 200g, co jest w dolnej granicy normy, nuby nie przypadł do gustu, być może smoczek medium był za wolny,

nowa butelka dobrze sie przyjeła, 2 razy zdarzyło sie nawet opróżnienie jej do dna, co oznacza wypicie 160/170 ml, nasz rekord

a w kwestii rozszerzania diety - lekarka jest dość ostrożna, mamy zacząć od kaszek bezglutenowych, dopiero po kilku dniach wprowadzić albo soczek jabłkowy albo jablko tarte z kleikiem ryżowym, co dalej dowiem się na następnym szczepieniu, tj 18.08
 
u nas to samo bylo po dzisiejszym podaniu kalafiora z serkiem :) w dodatku byl wielki placz tak mu to nie smakowalo wiec podalam to samo co wczoraj\:) a ja mam takie pytanko ile zjadaja wasze dzieci ze sloiczka 125g bo moj jak zje 1/4 to juz ma dosc hmmm i nie wiem czy to dobrze czy zle:-(
ja zupy nie bede podawac w butelce wole jednak lyzeczka ale to w przyszlym tygodniu cos upichce jak bede miala 5 dni diety proteinowej z warzywami to i ja skorzystam:)
moja raz zje raz zostawi troche ale 3/4 to na lekko wchodzi...tak samo z mlekiem
na sniadanie cale 150, II sniadanie 120 ml, obiad zupka cala albo 3/4
podwieczorek 150 a kolacja o 20;00 czasami 150 ale to naprawde zadko przewaznie max 80ml i dziwne ze dopiero o 6 sie budzi

mojej przypadl do gustu produkty hipp (zupka z dyni z ziemniaczkiem, jarzynkowa (krem), szpinak z ziemniaczkiem...bobovita nie podzeszla jej
 
u nas szpinak z ziemniakami nie przeszedł, mala za chiny nie chciala zjesc plula na km, za to marcheweczke lubi...

jak robicie zupki zeby przez smoka mala pila??? dolewa sie wody do tych ze :-psłoiczka??? jakas głupia jestem chyba:(:p
ja odgrzewam i lyzeczka chyba ze maksymalny leniuch ja zlapie to dolewam troszke wody i butla...zauwazylam ze moje bejbe mniej lapczywie jada pozostale posilki jak zaczela jesc zupki
 
A ja dziś Nataszce dałam jabłuszko. I strasznie się krzywiła, a potem to już przy tym płakała. Biedna nie wiedziała co z tym plastiiem w buzi robić. Do tej pory tylko butla, a tu nagle łyżeczką coś dają...
 
reklama
Witam dziewczyny:-)jestem majowa mamusia,moja corcia urodzila sie 9 maja:-)mam pytanie do dziewczyn ktore karmia butelka kiedy zmienialyscie smoczki w butelkach na wieksze,ja karmie malutka butelkami aventu i w dalszym ciagu jedyneczka,to moje pierwsze dzieciatko i jestem troche niedoswiadczona w tej kwestii:zawstydzona/y:ale chyba powinnam juz zmienic??? Z gory dziekuje za odpowiedz:-):-):-)
 
Do góry