reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chłopiec czy dziewczynka?

Dołączył(a)
9 Marzec 2019
Postów
12
Dziewczyny, czy w 12stym tyg można stwierdzić płeć dziecka? Byłam u lekarza specjalisty, wgl go nie pytałam o płeć a on sam z siebie pogratulował dzoewczynki. Teraz inny ginekolog mówi że raczej chłopiec - mamy 25tydzien
IMG_20220206_110020783.jpg
 
reklama
u mnie lekarz w 10 tygodniu tez gratulowal chlopca, w 11 dostalam wynik nifty i wyszlo, ze dziewczynka i połówkowe tez potwierdzilo dziewczynke.
U siostry było podobnie, ze wczesne usg pokazalo dziewczynke, a jest Kacperek.
Takze te przewidywanie plci z 12 tygodnia wlozylabym miedzy bajki.
 
A to zdj USG z którego tyg?
No właśnie z 12stego. Poszłam do niego na badania prenatalne, bo mój lekarz prowadzący nie miał takiego sprzętu itd, chciałam zobaczyć czy wszystko ok, a on sam wyskoczył z tym gratulowaniem dziewczynki i pokazał że o tutaj są wargi sromowe mniejsze i większe itd. Słyszałam że w 12stym tyg to trochę wróżenie z fusów ale lekarz ten cieszy się mega dobrą opinią, jest byłym ordynatorem
 
No właśnie z 12stego. Poszłam do niego na badania prenatalne, bo mój lekarz prowadzący nie miał takiego sprzętu itd, chciałam zobaczyć czy wszystko ok, a on sam wyskoczył z tym gratulowaniem dziewczynki i pokazał że o tutaj są wargi sromowe mniejsze i większe itd. Słyszałam że w 12stym tyg to trochę wróżenie z fusów ale lekarz ten cieszy się mega dobrą opinią, jest byłym ordynatorem
W 11 tygodniu był chłopiec. W 18 już dziewczynka. Na 4d w 34 tygodniu dokładnie było widać wargi sromowe. Także płeć z prenatalnych jest strzelaniem w ciemno - zawsze masz 50% szans.
 
No właśnie z 12stego. Poszłam do niego na badania prenatalne, bo mój lekarz prowadzący nie miał takiego sprzętu itd, chciałam zobaczyć czy wszystko ok, a on sam wyskoczył z tym gratulowaniem dziewczynki i pokazał że o tutaj są wargi sromowe mniejsze i większe itd. Słyszałam że w 12stym tyg to trochę wróżenie z fusów ale lekarz ten cieszy się mega dobrą opinią, jest byłym ordynatorem
Ale wiesz ze w 12tyg u dziewczynki jak u chłopca wszystko wygląda tak samo?
Dlatego w 12tyg nie mówi się płci na podstawie tego co widać miedzy nogami tylko na podstawie wyrostka płciowego?
 
Ale wiesz ze w 12tyg u dziewczynki jak u chłopca wszystko wygląda tak samo?
Dlatego w 12tyg nie mówi się płci na podstawie tego co widać miedzy nogami tylko na podstawie wyrostka płciowego?
Tylko najbardziej mnie to zastanawia, że po 1) ja wcale nie pytałam o płeć a po 2) lekarz z doświadczeniem 40letnim chyba powinien wiedzieć kiedy tworzą się narządy itd
 
Ale wiesz ze w 12tyg u dziewczynki jak u chłopca wszystko wygląda tak samo?
Dlatego w 12tyg nie mówi się płci na podstawie tego co widać miedzy nogami tylko na podstawie wyrostka płciowego?
On sam mi powiedział że to wargi sromowe, ja wcale nie pytałam o płeć. Trochę mnie to dziwi że lekarz o takim stażu by nie wiedział kiedy się tworzą narządy itd
 
reklama
On sam mi powiedział że to wargi sromowe, ja wcale nie pytałam o płeć. Trochę mnie to dziwi że lekarz o takim stażu by nie wiedział kiedy się tworzą narządy itd
Staż lekarza nie czyni go dobrym lekarzem.. To jest nie istotne.. ważny jest sprzęt na jakim pracuje.. Ja chodziłam do starego lekarza też mówił że dziewczynka.. Okazał się synek..

Teraz byłam na USG w 12tyg i młoda dr mi mówi że na podstawie wyrostka płciowego określa płeć po czym na USG w 20tyg potwierdziła płeć patrząc na to co ma między nogami..

W 12tyg nie brała bym pod uwagę..
Skoro się zastanawiasz udaj się na USG 3d i będziesz miała pewność
 
Do góry