reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chore dziecko

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
Hej! Moja roczna córka jest pierwszy raz chora. Temp 38,5, do lekarza idę popołudniu. Mam pytanie odnośnie zachowania dziecka, jest bardzo ospała, tylko śpi albo się przytula, płacze jak ją na chwilkę odlożę. Martwi mnie jej zupełny brak aktywności, czy Wasze dzieci też tak przechodzą choroby? Mam w domu starszaka, ale nawet jak był bardzo chory to broił i dokazywał. I drugie pytanie dotyczy jedzenia, jeśli nie chce nic jeść to mogę jej dawać przez cały dzień tylko mleko? Wiem że pytania mogą się wydawać prozaiczne ale wypadłam z wprawy, a to pierwsza taka sytuacja.. Dziękuję
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny już wszystko napisaly. Dziecko jak choruje może spać non stop. To nawet dobrze, bo łatwiej mu walczyć z infekcja. No i może nic nie jeść dopóki nie wydobrzeje. Ważne by piło
Dziecko może być ospałe. Najważniejsze, aby się nie odwodniła, więc jeśli mleko jej pasuje, to jak przez 2-3 dni będzie się nim głównie żywić, to nic się nie stanie.
 
A to ja zapytam inaczej - jak Ty się zachowujesz mając taką gorączkę? Latasz jak samolocik czy może błagasz o dobicie, bo wszystko Cię boli i najchętniej byś z łóżka nie wstawała?

W kwestii jedzenia - nawet na samej wodzie dziecko da sobie radę, jeśli chce tylko mleko, to dawaj tylko mleko.
 
Oczywiście że może być na samym mleku a nawet tak jak Niulini napisała na samej wodzie. Przecież zmuszać do jedzenia jej nie będziesz. Mój młody też tak przechodzi choroby, to okropne ale tak jest. Traci wtedy na wadze. Na szczęście tak jak u Ciebie po raz pierwszy zachorował na roczek. A ospalosc to normalne. Niech śpi na zdrowie :)
 
Oczywiście, że możesz dawać samo mleko. To też jedzenie. Kaloryczne bardzo ;) Niech leży, śpi, tuli się, czy co tam potrzebuje. Wszak organizm zwalcza chorobę to nie ma sił na inną aktywność.
 
Dziewczyny już wszystko napisaly. Dziecko jak choruje może spać non stop. To nawet dobrze, bo łatwiej mu walczyć z infekcja. No i może nic nie jeść dopóki nie wydobrzeje. Ważne by piło
 
Rozwiązanie
Do góry