reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby w ciąży ( cholestaza , rożyczka, toksoplazmoza..i inne)

Witam!
Ostatnio gdzieś przeczytałam że jesli kobieta w ciąży jest chora na rzeżączke to jesli dziecko rodzi sie silami natury to jest narazone na ślepote lub poważne wady wzroku:szok:. Co o tym myślicie?Czy ktoras z was zmagala sie w ciazy z ta choroba lub inną chorobą weneryczną?co wiecie na ten temat, bo ja nawet nie wiem jakie badania zrobic żeby dowiedziec sie czy nie cierpie na jakąś z nich, wydaje mi sie ze cytologia powinna rozwiac wszelkie watpliwosci, ale pewna nie jestem...PISZCIE!!!
 
reklama
WR jest wykonywane jako jedne z pierwszych badan. ja je mialam robione w 8 tyg. ciazy. niektorzy lekarze powarzaja to badanie pod koniec ciazy.
 
poza WR warto wykonac przed porodem posiew z szyjki macicy. Jesli kobieta ma jakas chorobe weneryczna badz jakies bakterie to koniecznie musi zostac wyleczona, badz jesli nie zdazy sie wyleczyc to dostaje antybiotyk dozylnie na sali porodowej. Jest to bardzo wazne!, bo dziecko moze zostac zarazone (chyba logiczne)
 
Ale WR to jest badanie na obecność kiły a nie rzeżączki....mialam je robione juz dwa razy raz na poczatku ciązy pozniej w 5 miesiacu jak bylam w szpitalu....a co z innymi chorobami i ta nieszczęsną rzeżączką
:szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok:
 
na pewno powinnam dostać immuglobinę w ciąży ale nie dostałam a po porodzie to już było za późno bo miałam przeciwciała...

teraz się boje drugiej ciąży bo czytałam ze taka krew jak moja to prawie gwarantowana ciężka postać choroby hemolitycznej u płodu poza tym badania w przypadku konfliktu serologicznego są inwazyjne....a przetaczanie krwi wewnątrzmaciczne bardzo bolesne dla matki.... ale niby zawsze mam 40% szans że dziecko odziedziczy krew po mnie i konfliktu nie bedzie ale liczyc tylko na szczescie to ponad moje sily psychiczne

ciekawa jestem czy ktoś miał już takie doświadczenia
 
ja nie rozumiem dlaczego nie podano ci immunoglobuliny zaraz po porodzie??? nie jestem ekspertem ale czy to ze mialas juz przeciwciala nie sa powodem by nie podac immunoglobuliny !

to co znalazlam w necie

'Profilaktyka konfliktu serologicznego
Zagrożenie związane z konfliktem serologicznym można w bardzo znacznym stopniu ograniczyć podając immunoglobulinę anty D. Immunoglobulina zastosowana w okresie możliwego przecieku płodowo - matczynego wiąże się z antygenem D (Rh) krwinek płodu, eliminuje je z krążenia matki i uniemożliwia wytworzenie pamięci immunologicznej.
Skuteczność profilaktyki poporonieniowej i poporodowej szacowana jest na 96-98%.

W Polsce obowiązuje następujący schemat podawania immunoglobulikny anty D:
1. Podanie 50 (g immunoglobuliny anty D wszystkim kobietom Rh (-), bez przeciwciał anty Rh:
- po poronieniu samoistnym
- po poronieniu sztucznym
- po wyłyżeczkowaniu ciąży obumarłej
- po operacji ciąży ektopowej
- po wykonaniu amniopunkcji, kordocentezy, biopsji kosmówki,
- po stwierdzeniu krwawienia z dróg rodnych (poronienie zagrażające)
2. Podanie 150 (g immunoglobuliny anty D wszystkim pacjentkom z grupą Rh (-), bez przeciwciał, które urodziły dziecko Rh (+)
- po porodzie fizjologicznym,
- po porodzie ciąży obumarłej,
- przy krwawiącym łożysku przodującym.
3. Podanie 300 (g immunoglobuliny anty D tej samej grupie pacjentek:
- po porodach w ciąży mnogiej,
- po cięciu cesarskim,
- po porodach zabiegowych,
- po ręcznym oddzieleniu łożyska,
- po wyłyżeczkowaniu jamy macicy.

Profilaktyczne podanie 150 (g immunoglobuliny anty D w 28 tygodniu ciąży wszystkim kobietom Rh (-) bez przeciwciał anty Rh uzupełnione podaniem poporodowym zgodnie z zasadami opisanymi powyżej zwiększa skuteczność profilaktyki do przeszło 99%.
Konflikt serologiczny może powstawać również w zakresie grup głównych A, B, AB oraz antygenów Kell, Duffy, Kid. Występują one jednak znacznie rzadziej i nie stanowią takiego zagrożenia dla płodu.'

rozniez mam rh- a maz rh+ i jestem w 27 tyg ciazy.nie pozwole zeby podczas drugiej ciazy liczyc na szczescie

czy ktos potrafi wyjasnic dlaczego zaraz po porodzie magretos nie dostala szczepionki??
 
z tego co mi lekarz tłumaczył w szpitalu to nie podaje sie immuglobiny jak sa juz przeciwciala we krwi, pytanie tylko dlaczego lekarz nie podał mi jej w trakcie ciąży... bo prawdopodobnie podczas cesarskiego cięcia przedostała się krew mojego synka do mojego krwiobiegu....chociaż i to nie jest takie pewne....bo ten lekarz cos tłumaczył że te testy co się robi w ciąży to nie są az tak wrażliwe jak te testy co robi sie jak sie chce trzetaczec krew...a tak u mnie bylo i wtedy dopiero wyszlo ze mam przeciwciala :no:
 
Ale czy to nie jest tak ze ta szczepionka wlasnie w takich nawet przypadkach wiarze sie z antygenem, jak jest we wczesniejszym fragmencie 'eliminuje go z krwoobiegu matki i zapobiaga powstaniu pamieci imminologocznej ( dzieki czemu jesli podczas drugiej ciazy dziecko odziedziczy krew ojca to Twoj organizm nie traktuje dziecka jak 'intruza')
nie jestem pewna ale warunkiem musi byc podanie iiminoglobuliny w ciagu niedlugiego czasu od porodu. Dzis juz jest za pozno, poczytam jutro jak sie obudze.
 
reklama
Powiem Ci, że to bardzo, bardzo dziwne, bo Imunaglobine dostałam po poronienu i po porodzie bez badań czy są przeciwciała czy nie. Na podanie jest 72 godziny. Nierozumiem tego kompletnie. Wydaje mi se, że ktos poprostu zaniedbał to albo zapomniał i chcieli ci wcisnąć jakiś kit. Teraz to wydaje mi się, że już nc nie zrobisz, ale napewno przy planowaniu drugiej ciąży musisz powedzieć o tym gnkowi to poda ci Imunoglobine na początku ciąży. I to też trzeba zrobić szybko - nim rozwinie się łożysko i zacznie produkować przeciwciała.
 
Do góry