reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby w ciąży ( cholestaza , rożyczka, toksoplazmoza..i inne)

reklama
Polecam poczytać troszkę w necie, tam jest naprawdę dużo wiarygodnych informacji dotyczących tego czym grozi nieleczona, szczególnie dla płodu i noworodków. Poza tym rzeżączka nie jest wywoływana przez drożdzaki tylko bakterie Gram-ujemne dwoinka rzeżączki zwane Neisseria gonorrheae, zwane też gonokokami. Jeśli masz tyle pytań na ten temat polecam rozmowę z lekarzem, który powinien zlecić odpowiednie badania i wrazie czego profilaktykę podczas porodu i po.
 
wiem czemu tak napisałam, było w tym duzo racji. Rzezaczke wykrywa sie podczas wymazu bakteryjnego z pochwy czy szyjki. U mnie takie badanie robione bylo wraz z cytologią. Lekarz nazywal to cytologia, ale dostawalam zawsze dwustronna kartkę z dokladnymi wynikami, co znaleziono a czego nie.
 
Napisałam do lekarza z internetu z prośbą o poradę. Tak mi odpisał:

Droga Pani Małgorzato.
Mnie jest równie ciężko odpowiedzieć na pytanie "skąd?" Pytanie brzmi czy po cięciu cesarskim zbadano Pani krew na obecność w niej krwinek Pani dziecka. Rozumiem, że nie została Pani zakwalifikowana do podania Pani specjalnej immunoglobuliny, która chroni matkę przed Rh dodatnimi krwinkami jej dziecka. Pani genotyp ccddee świadczy o tym, że jest Pani osobnikiem "czysto" Rh negatywnym. Nie napisała mi Pani jakie przeciwciała stwierdzono w Pani krwi. Natomiast odnośnie przyszłych ciąż - cóż, niestety są obarczone ryzykiem rozwinięcia się konfliktu serologicznego w przypadku gdy płód będzie Rh pozytywny. Oczywiście będzie Pani objęta nadzorem a u dziecka zastosowane będzie leczenie wewnątrzmaciczne o ile takiego leczenia dziecko będzie wymagało. Samo postępowanie nie jest zbyt bolesne. Takich zabiegów wykonałem - bez przesady - setki i pacjentki określały je jako zastrzyk w brzuch.--
Pozdrawiam dr Leszek Włodarczyk, Wirtualna Polska - www.wp.pl


Trochę mnie to pocieszyło. Zaraz mu odpiszę:tak:
 
Jestem w 7mym miesiącu ciąży i od pewnego czasu w pozycji leżącej coś mnie ściska w gardle i w klatce piersiowej, robi mi się duszno i nie potrafię sobie wtedy znaleźć wygodnej pozycji. Przechodzi gdy siadam. Nie zawsze się tak dzieje ale często, jak również to, że także w pozycji leżącej tak mocno bije mi serce, że czuję go w gardle i w głowie. Zastanawiam się czy te objawy mogą być związane z ciążą czy też może to objawy nerwicy, która czasem się u mnie objawia. Czy miałyście może podobne objawy? Jest to bardzo uciążliwe gdyż nie potrafię przez to spać i budzi mnie to nawet w nocy.:-(
 
Hej,
Pewnie, że normalne... w ogóle nie zaleca się spac na plecach, nawet leżec nie bardzo,
najwyżej w pozycji półleżącej. Dobrze dla maluszka jest natomiast leżec i wypoczywac na lewym boku :tak:. Wtedy jest najlepiej zaopatrywane w tlen. I tobie będzie lżej.

Jeśli bierzesz leki przeciwskurczowe ( np. fenoterol ) to faktycznie możesz jeszcze silniej odczuwac takie ''nerwicowe'' objawy.. to normalne.. właśnie kołatanie serca itp.
mną czasami aż tak telepało.... :) albo budziłam się ze stanami lękowymi. Brałam dodatkowo staweran i wszystko minęło
 
ja też uważam że to dosyć typowe w zaawansowanej ciąży... ale jeżeli będzie tobie bardzo doskwierało to lepiej idz do lekarza...lepiej dmuchac na zimne ;-)
 
Chodzi o to mako, że nie biorę żadnych leków, jedynie witaminy no i sedatif czyli chomeopatyczny lek na nerwicę a objawy te mam częściej właśnie w pozycji na boku niż na plecach gdyż mam wrażenie jakbym w ten sposób uciskała klatkę piersiową.
 
reklama
czesc ja jestem w 13 tygodniu ciazy rowniez jetem chora.Tylko biore atybiotyk.Moj lekarz mowil ze jest delikatny i nie zaszkodzi dziecku,ale i tak sie denerwuje.
 
Do góry