reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrupanie w szczęce

Dołączył(a)
4 Styczeń 2023
Postów
2
Witam moja córeczka ma 12 tygodni i zauważyłam że podczas szerokiego otwierania buzi lub jak bardzo mocno ssie piąstkę to tak jakby jej coś chrupało, przeskakiwało w szczęce nie wiem czy ta czynność to normalne zjawisko i panikuje? Czy Wasze maleństwa też tak mają?
 
reklama
Witam moja córeczka ma 12 tygodni i zauważyłam że podczas szerokiego otwierania buzi lub jak bardzo mocno ssie piąstkę to tak jakby jej coś chrupało, przeskakiwało w szczęce nie wiem czy ta czynność to normalne zjawisko i panikuje? Czy Wasze maleństwa też tak mają?
Jak ma 12 tygodni to na pewno często chodzicie do pediatry :) Na następnej wizycie poproś, żeby lekarz to sprawdził. Pewnie to nic, może jeszcze stawy się nie wpasowały, coś jeszcze nie urosło, nie wiem, gdybam. Wydaje mi się, że moje dzieci też tak miały jak były bardzo malutkie, ale nie mam pewności, trochę dawno to było ;) Jak jej nie boli, to najprawdopodobniej rozwojowe i samo minie, więc nie szłabym z tym specjalnie. Zwłaszcza, że tak małe dzieci i tak w kółko są u lekarza i można przy okazji.

Ja przy pierwszej córce zawsze spisywałam sobie pytania na karteczce pomiędzy wizytami z takimi właśnie nie pilnymi, ale niepokojącymi mnie rzeczami 😂 Bo jak już byłam w przychodni to połowę zapominałam
 
Jak ma 12 tygodni to na pewno często chodzicie do pediatry :) Na następnej wizycie poproś, żeby lekarz to sprawdził. Pewnie to nic, może jeszcze stawy się nie wpasowały, coś jeszcze nie urosło, nie wiem, gdybam. Wydaje mi się, że moje dzieci też tak miały jak były bardzo malutkie, ale nie mam pewności, trochę dawno to było ;) Jak jej nie boli, to najprawdopodobniej rozwojowe i samo minie, więc nie szłabym z tym specjalnie. Zwłaszcza, że tak małe dzieci i tak w kółko są u lekarza i można przy okazji.

Ja przy pierwszej córce zawsze spisywałam sobie pytania na karteczce pomiędzy wizytami z takimi właśnie nie pilnymi, ale niepokojącymi mnie rzeczami 😂 Bo jak już byłam w przychodni to połowę zapominałam
Bardzo Dziękuje za odpowiedź! ❤️
Trochę mnie to martwi, to taki nie przyjemny dźwięk. To moje pierwsza dziecko i dlatego może trochę panikuje. Mam nadzieje że ją to nie boli bo przecież taki maluszek nic nam nie powie 😉, jeszcze raz Dziękuje za odpowiedż
 
Bardzo Dziękuje za odpowiedź! ❤️
Trochę mnie to martwi, to taki nie przyjemny dźwięk. To moje pierwsza dziecko i dlatego może trochę panikuje. Mam nadzieje że ją to nie boli bo przecież taki maluszek nic nam nie powie 😉, jeszcze raz Dziękuje za odpowiedż
Jasne! Szczególnie przy pierwszym nie wiadomo, czy się martwić, czy to normalne. Sama miałam na tych karteczkach takie pierdółki, że pediatra wytrzeszczała oczy, że o to pytam :D Ale z drugiej strony jak pojawiła się sucha plamka, niewidoczna, tylko wyczuwalna, to myślałam, że to nic a okazało się, że początki AZS. Także na najbliższej wizycie lepiej o tym wspomnij, ale spróbuj nie martwić się na zapas :)

A jakby bolało, to by płakała lub była marudna. Nie mówią, ale bardzo wyraźnie dają znać, że coś jest nie tak :)
 
Do góry