reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzciny - kiedy, gdzie? zdjęcia ......

Ja ochrzcilam Martę w Anglii ale w polskim kosciele nie bylo najmnieszych klopotow wrecz radosc ciekawe jakby bylo w Polsce:tak::-)
 
reklama
Cynamonka i Pola...śmiech na sali normalnie. ja to od dawna wsydzę się tego kraju /tak, nie jestem patriotką/, a coraz to nowe opowieści mnie w tym utwierdzają...
 
Wiecie co, dla mnie to jest po prostu chore...W mojej mieścinie są 2 kościoły, a konkretnie to kościół i klasztorek franciszkanów.I coraz więcej osób ślub,chrzest organizują u franciszkanów.Dlatego,że nie robi się tam żadnych problemów.Problemy są natomiast wtedy, kiedy trzeba iść do proboszcza żeby dał zgodę na ślub/chrzest u franciszkanów.Trzeba tłumaczyć się,wysłuchiwać czasem naprawdę głupich i przykrych uwag...No i oczywiście - zapłacić (co łaska,ale nie mniej niż stówka:baffled:).
Smutne to...Ale prawdziwe, niestety...
 
moja koleżanka ostatnio chrzciła synka w moim mieście /na szczęscie nie w mojej parafii/. w kancelarii usłyszała że jest CENNIK, który obowiązuje i został zatwierdzony przez proboszcza!!!chrzest 250zł a ślub 700.:wściekła/y:
 
no nie cennik u ksiedza to juz prawdziwe przegiecie:wściekła/y:oni chyba mysla ze ludzie na pieniadzach spia:no:a z tego co wiem sakrametow powinno udzielac sie bez zadnych oplat:wściekła/y:cholera mnie bierze jak slysze o takich sytuacjach:wściekła/y:ja za chrzest pauli dalam 50zl i baba ktora ja wpisywala zapisala to z boku w ksiedze a jak ktos nie dal to wpisywala zero:no:sebe chcem ochrzcic w lipcu tak samo jak paule zobaczymy czy nie bedzie problemow bo to drugie dziecko a my nie mamy koscielnego w razie czego mam dwa inne koscioly w ktorych chrzcza bez zadnego problemu:tak:
 
ewa, u nas był problem i to całkiem niezły, bo my w ogóle ślubu nie mamy.Mało tego - mój brat, czyli chrzestny Oliwki, ma tylko ślub cywilny i powiedział, że do spowiedzi nie pójdzie (ma takie poglądy na temat księży i kościoła a nie inne i żadna siła nigdy go nie zmusi do czegoś takiego,chyba że sam będzie chciał;zresztą jego 1,5 roczna córka nie ma chrztu,bo obydwoje z żoną stwierdzili że nie będą jej narzucać wiary, a jak będzie kiedyś chciała to sama się ochorzci).A żeby urozmaicić to wszystko to mój facet jest po rozwodzie i ma z tego małżeństwa córkę.Więc można sobie wyobrazić minę księdza...Na szczęście przeszło, brat nawet kartkę dostał że był u spowiedzi, choć nie był...Ale oczywiście bez "opłaty manipulacyjnej" nie obeszło się...
A jak sobie jeszcze pomyślę, że jak ma być pogrzeb, rodzina - wiadomo - załamana, a tu ksiądz wyskakuje z tekstem, że coś tam trzeba zapłacić...U nas cennik też jest z tym że nieoficalny...
 
reklama
wiecie co naprawde przeginaja:wściekła/y:a pozniej sie dziwia ze mlodzi zle nastawieni do kosciola :dry:no zobaczymy jak bedzie u mnie:confused:
 
Do góry