reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzciny - kiedy, gdzie? zdjęcia ......

Krew zalewa jak się coś takiego słyszy :wściekła/y: I to ma być "posługa kapłańska" :confused: Z tego co wiem, to to słowo oznacza służenie z powołania i dla ludzi a nie za kasę i dla siebie :no:
U nas w jednej z parafii proboszcz ogłosił " promocję" :baffled: Jak w markecie :no: Śluby za free, bo ludzie zaczęli uciekać od Kościoła. Czemu mnie to jakoś nie dziwi...

Biorąc ślub daliśmy chyba za mało, bo ślubu miał nam udzielać proboszcz a wysłał jakiegoś "początkującego" bez żadnego ministranta. Odzdzielnie płaciliśmy za organistę, bo inaczej też by pewnie nie przyszedł :wściekła/y:
 
reklama
Nineczka...u mnie za organistę też trzeba zapłacić. ale co najśmieszniejsze...my chcieliśmy skrzypaczkę i organista też zarządał pieniędzy za to że...nie przyjdzie...więc daliśmy sobie spokój ze skrzypaczką, bo dwa razy płacić za chwilę przyjemności to nie będę. a organista tak zawodził że ho, ho...do dzisiaj go ludzie wspominają...:zawstydzona/y:
 
My zapłaciliśmy za śpiewaczkę (fakt, że na prawdę ładnie śpiewała i nie była najważniejszą postacią na ceremonii jeśli rozumiecie o co mi chodzi ;-)) ale zapomnieliśmy o organiście i śpiewaczka "zarobiła" gratisa, bo musiała cała mszę instumentalno-wokalnie obskoczyć, bo braliśmy ślub konkordatowy :-D
 
No, u nas sie placi za organiste, jak ktos chce spiewczake to za spiewaczke, jak sie chce cos ekstra - to sie placi...Jak sie chce proboszcza to sie placi...Jak sie chce w innej parafii to sie placi...jak sie chce godnie byc pochowanym to rodzina placi...Takie tam błędne koło...
Ja, jeśli już, będę brać tylko cywilny i chyba się nawet cieszę z tego powodu...Chcoiaż...Może nic z teego nie wyjść ale to nie wątek na takie gadanie...
 
wychodzi na to ze w zyciu nic nie ma za darmo :no:a mowia ze pieniadze szczescia nie daja;-)
inna ja tez mam tylko cywilny i takie zawsze bylo nasze zamierzenie zrobilismy to glownie dla papierka zeby w urzedach bylo latwiej:tak:bo jesli chodzi o slub bylismy w tym wzgledzie bardzo zgodni moze kiedys nam sie odwidzi i zmienimy zdanie:confused:
 
my zapytalismy sie ksiedza ile mamy zaplacic za slub a ten spojrzal na nas i 400zl poprosze moim zdaniem to byl szczyt bo przynajmniej mogl powiedziec co laska ale my i tak dalismy 300zl i oczywiscie organista 100zl bralismy slub w katetrze byl czerwony dywan i kwiaty w calym kosciele przystrojone na slub "za darmo" a wiele razy slyszalam ze za to tez sie placi:tak:

mam porownanie z Polskim Kosciolem w Londynie jak chrzcilismy Marte maz pytal sie ile ma zaplacic to ksiadz powiedzial ze nie trzeba ale i tak dalismy 20f co jest bardzo malo i ksiadz byl bardzo zadowolony
 
Maja u nas Kościół muszą młodzi sobie przystroić bo jak nie to nie ma nic oprócz kwiatów przy ołtarzu które są zawsze.
 
Konradek miał chrzest 14 kwietnia a potem miałam slub koscielny. Ksiądz chciał 400, ale niby po kryjomu przed proboszczem wzioł 300. To i tak duzo kasy, tym bardziej ze mielismy slub bez mszy, tylko sam sakrament. No koment:dry: za to chorek trafił nam sie za darmo, bo po nas miał byc slub jakiegos wazniaka, (taki stary z młoda laską:baffled:) no i chórek miał sobie cwiczyc na naszym slubie, i spiewali nawet ładnie:-DNo i kosciół mielismy przy okazji za darmo przystrojony:-p a to pare fotek, niektóre od fotografa(robiłam zdjecie z zdjęcia) Konradek był bardzo spokojny na chrzcie w przeciwienstwie do Oli którą nosiło po całym kosciele:-D
 
Patija-gratuluję 2 ważnych, pięknych uroczystości w jednym dniu. Wspaniale, że chór i kościół w kwiatach mieliście za friko-aby w dalszym życiu też zdarzały się przyjemne niespodzianki! Serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, miłości, wszelkiej pomyślności oraz oparcia i braku trosk na nowej drodze życia, a dla Konrada gratulacje:-)
Wasza Rodzina w komplecie wygląda kwitnąco!
 
reklama
Do góry