reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzciny

Kasia Irlandka

10/2006 06/2009 :)
Dołączył(a)
28 Marzec 2007
Postów
3 476
Miasto
Gdzies, lecz nie wiadomo gdzie
Proponuje nowy temat do rozmow - a mianowicie chrzciny. Czy chrzcimy dzieci, czy nie... czy robimy w zwiazku z tym imprezki duze czy raczej kameralne, czy moze tez srednie garden party albo grill ? mozna tez tu zamiescic propozycje ubranek do chrztu... pokazac ewentualnych chrzestnych do zaaprobowania przez moderatora ;-) i wogole wszystko co tylko chcecie ... start :-)
 
reklama
My mamy już datę chrztu. 12 lipca o 12:00. Wogóle Ninki liczba to 12 :) urodziła się 12.06, numerek na rączkę dostała 75 (7+5=12), imieniny ma 12, chrzest 12.07 o godzinie 12:00 :) No ale wracając do chrztu, robimy kameralny obiad w domu u mojej mamy dla najbliższych. My, chrzestni (czyli nasze rodzeństwo), nasi rodzice i dziadkowie nasi czyli pradziadkowie Ninusi. Tyle. Nie ulegamy trendom i temu, że teraz robi się wielkie przyjęcia na chrzty, komunie itp. To jest przedewszystkim sakrament a nie kolejny powód do imprezy, przynajmniej jak dla nas.
 
U nas Chrzciny na jesień i zupełnie inaczej niż u poprzedniczki - duża impreza w lokalu, i to nie jest tak że mam na to ochotę ale nie mam gdzie pomieścić ok 30 osób......
 
my bedziemy chrzcili z poczatkiem wrzesnia. W planach jest imprezka rodzinna na swiezym powietrzu (tesciowie maja domek z dzialka na wsi). Chrzestnym bedzie moj brat, chrzestna zona naszego swiadka, ktora zreszta sama ma termin na sierpien, czy zaprosimy kogos spoza rodziny jeszcze nie wiem. Kieca dla malej w kazdym razie juz jest, bo nieswiadoma tradycji, kupilam sama juz jakis czas temu :-p
 
My nie mamy wogole pomysłu gdzie ,kiedy i jak ;( propozycje są dwie
chrzest w pl uzalezniony jest od tego czy babcia mojego M bedzie zyła jeszcze (opcjonalny termin przelom roku) z racji wieku i stanu zdrowia moze byc roznie..wtedy duza impreza w lokalu obstawiam chrzest łaczony z chrzcinami maluszka siostry ciotecznej mojego M jezeli nie daj Boze tfu tfu umrze wchodzi w rachube tylko chrzest tu na miejscu taniej nas wyniesie sciagniecie chrzestnych niz jechanie cala rodzina do pl
 
A my się chrzcimy w tą niedzielę czyli 28 czerwca o godz. 10.00:-) tzn Filip będzie chrzczony :-D:-D. Robimy przyjęcie na 30 osób- to i tak tylko najbliższa rodzina czyli my nasze rodzeństwo rodzice i dziadkowie. Obiad robimy w Domu Strażaka (remiza) bo w naszej kawalerce wszyscy by się nie pomieścili.
Chrzesną będzie moja siostra a chrzesnym brat męża.
 
My również mamy już zaplanowane chrzciny:-)
12.09.09r. bierzemy z mężem ślub kościelny i wtedy nasz skarbek przyjmie swój 1-szy sakrament zaraz po rodzicach. Ciekawa jestem jak to będzie wyglądać... mama w białej sukni, ojciec w gajerku i synuś również :-D:-D:-D
Jeśli chodzi o małego... rozgladalam sie na allegro za ubrankami i bardzo mi sie podobaja gajerki dla maluchow... jeszcze nie wiem co kupie ale na bank cos wybiore

GARNITUREK r. 62, 68, 74, 80, 86 chrzest od SS (659702294) - Aukcje internetowe Allegro
* Ubranko dla chłopca "Rafał", r.80 * (660342089) - Aukcje internetowe Allegro
GARNITUREK r.62, 68, 74, 80, 86 chrzest PROMOCJA (662179476) - Aukcje internetowe Allegro
zobaczcie same jakie cuda tu mają:-D:-D:-D

Jeśli chodzi o chrzesnych- moja bratowa i męża szwagier, także będzie tłoczno przy ołtarzu my, świadkowie, chrześni i Fifiak
 
Ostatnia edycja:
U nas data chrztu rowniez juz wyznaczona, 16.08. o godz 9:30. Robimy chrzest u nas w domu. Mam nadzieje, ze bedzie cieplo, to bedziemy siedziec w ogrodzie, jezeli nie, to coz wowczas w domu. Impreze wyprawiamy u nas dla najblizszej rodziny i chrzestnych. Razem ok. 14 osob. Gdyby nie to, ze nasi goscie oprocz chrzestnej, to sami przyjezdni (ze strony meza z poludnia Niemiec, z mojej z Pl) w zwiazku z tym musimy im rowniez zapewnic nocleg (a to juz koszt horendalny) zaprosilibysmy tez dalsza rodzine. Gdy jednak zawitam do Pl mam zamiar urzadzic jakies male spotkanko rodzinne, coby wszyscy inni rowniez mogli przywitac najmlodszego.:tak::-)
 
My chrzcimy 30 sierpnia o 13:30. Chrzestnymi będą mój brat i siostra mojego męża. Po ceremonii obiad, ciasto, kawa i herbata u nas w domu. Nic wystawnego. Będą tylko moi rodzice, teściowie i nasze rodzeństwo.
Zastanawiam się nad ubiorem małej. Moja mama upiera się przy ozdobnym beciku, no ale czy Lusia nie będzie już na to za duża (będzie miała 3 miesiące)? Poza tym wydaje mi się, że na becik będzie za gorąco. Myślę o słodkiej sukieneczce :tak::tak::tak:
 
reklama
Kami, mnie się ten pierwszy garniturek bardzo podoba!

Nanya, wg mnie słodka sukieneczka to strzał w dziesiątkę! Teraz jest tyle tego, że trudno się zdecydować, więc kupowanie becika to masochizm ;-) Ale też względy praktyczne przemawiają za sukienusią - bo będzie można ją ponownie wykorzystać przy innej okazji. A becik już średnio...
 
Do góry