reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzciny

U mnie było 20 osób, miałam 4 ciasta, owoce, zimna płyta i ciepła kolacja...na kolacje zamóiłam catering: mięso, sałatki, ziemniaczki amerykańskie za 270 zł...ze wszystkim chrzciny wyszły ok 700-800 zł...a Malwinka była ubrana cała na ecru...sukienusia z bolerkiem, czapeczka szydełkowana z bucikami i rajstopki...a w czapeczce tradycyjnie gałązka merty :)
 
reklama
U nas alkohol będzie, ale oczywiście kulturalnie, w granicach normy wszystko.
Już wstępnie wyznaczona data na 3 września w sobotę i podpytałam już proboszcza i salę sprawdziłam, tak więc pozostało zarezerwować i tylko potem wyskakiwać z kasy
Hanię ubiorę w sukienusie różową, którą uszyła własnoręcznie moja siostrzenica i na to taką szatkę do kościoła, którą wskazała mgordon
 
my mieliśmy wczoraj chrzciny mały ubrany był w eleganckie śpiochy białe i na to miał kombinezonik biały. Jak zrzuce zdjecia to wkleje.
A impreza w domu od obiadu do kolacji. Zamówiłam catering za 500 zł ciasta 2 zrobiła moja mama 1 teściowa. Plus zimna płyta i owoce, ciasteczka.
Nie wiem ile wyszło razem.
 
A ja dziś załatwiłam chrzest :-) Druga połowa września, sobota. Tylko niestety porażka z knajpą w której chciałam bo mają wesela :-( Chrzestna na oku ale z chrzestnym to zero pomysłu :-( Ja mam za to inny problem odnośnie ilości gości - uroczystość będzie w niedużej kaplicy i 30 osób to tam dwoma kolanami wejdzie - więc się muszę ograniczyć.
Co do ubranka to bym chciałam białą sukienkę, sweterek, rajstopki i czapeczkę. Znalazłam nawet coś skromnego ale w rozmiarze 62 to Młoda nawet we wrześniu raczej się utopi....
Bawełniany komplecik do Chrztu - Daga Zaczarowane Sny
Niektóre zestawy - szczególnie zimowe - mają całkiem ciekawe. Muszę się liczyć z tym, że może już być chłodnawo więc kompleciki z krótkim rękawem i bez bolerka odpadają.
 
W końcu uroczystość będzie w kaplicy, ale kościelnej więc nie muszę się ograniczać z gośćmi. Muszę pojechać do tego kościoła aby się zorientować logistycznie - nota bene Tata Młodej tam do komunii szedł. :tak: Zaklepałam też miejsce w zaprzyjaźnionej knajpie - może nie tak eleganckiej ale plus będzie taki że otworzą ją specjalnie dla nas no i ceny spodziewam się w miarę zacnej. :tak: Teraz tylko ustalić menu ( bez alkoholu ), zamówić i wysłać zaproszenia, pogadać o tej zaszczytnej roli z kandydatką na chrzestną ( w czwartek ), stworzyć chrzestnego, ubranko i czekać września.
Jak myślicie ubrać - w sensie ilości i grubości warstw - swoje Maleństwa te które we wrześniu chrzczą ? Traschka - wydaje mi się, że Ty podobnie jak ja.
 
Ostatnia edycja:
Forever dobrze pamiętasz, my chrzcimy 18 września. Ale kompletnie nie myślałam jeszcze o ubranku. Mam taką ładną sukieneczkę białą ale chyba za duża będzie we wrześniu. Muszę się rozglądnąć...
 
p1010049.jpgp1010044.jpgp1010052.jpgA my już jesteśmy po chrzcinach. Zaprosiliśmy 20 osób i zorganizowaliśmy wszystko w domu. Obie Mamy bardzo nam pomogły i zajęły się kuchnią. Zamówiliśmy tylko tort.
p1010050.jpg
 
dzisiaj byłam u ksiedza rozeznac sie w sytuacji co i jak. Chrzciny chcielibysmy zrobic we wrzesniu, ale jeszcze nie zdecydowalismy czy w sobote czy w niedziele. Ja wolałabym w sobote po południu, u nas chrzcza po mszy czyli ok 17.30, z tym ze mama i siostra M. przyjada z N. Sącza autobusem i powrtony maja chyba ok 20 iec troche kicha bo szybko musiały sie zbierac do domu. Błam nawet w restaracji pytac o terminy i cene no i chrzest w niedziele na 20 osób wyszedłby -sama restauracja- 1600 zł (obiad, zimna płyta i jeszcze jedno ciepłe danie + jakies napoje), do tego musze doliczyc ciasta, tort, owoce i ew. jakis alkochol, raczej tylko wino. wiec wszystko wyszłoby napewno ponad 2 tys. Do tego ubranie dzieciaków i siebie bo ja to sie chyba w nic nie zmieszcze no ksiedzu tez trzeba cois dac, masakra jakas:baffled:
 
reklama
Do góry