reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzciny

Elisabeth jesli masz jakieś "problemy" to znajdz kościół jakichś ojców, np. ojców redemptorystów, franciszkanów...- oni nie robią żadnych problemów, są najbliżej "przyziemnego" życia a nie bujają w obłokach średniowiecza.
 
reklama
KOCHANE MAM DO WAS PYTANIE ODNOŚNIE CHRZCIN.
CZY PRZED OCHRZCZENIEM DZIECKA RODZICE MUSZĄ CHODZIĆ NA JAKIEŚ PRZYGOTOWANIA DO CHRZTU? I JESLI TAK TO ILE JEST TO SPOTKAN?


CALUSY I DZIEKI
 
Czarodziejko u nas było tylko jedno spotkanie - dzień przed chrztem i trwało jakieś 40 minut
 
A czy poza Czarodziejką i mną, któraś z Was jeszcze nie chrzciła?! Oj, bo ja się strasznie ociągam :zawstydzona/y: Maćka też ochrzciłam dopiero jak miał 7 m-cy...
 
hej moja Marysia tez jeszcze nie ochrzczona, bo czekam az moja siostra która bedzie chrzestną badzie miała bierzmowanie a to dopiero 24 maja...
 
Paule ochrzcimy tydzien po swietach:tak: tzn. tak planujemy, bo jeszcze nie bylismy u ksiedza- pytalam go, jak byl na koledzie i powiedzial, ze wystarczy przyjsc 2 tyg. przed. O zadnych spotkaniach przedchrzcinowych nic nie mowil:dry:
 
My też jeszcze nie chrzciliśmu Kuby i pewnie długo nie będziemy:-( , jak już wcześniej pisałam... przeszkodą jest brak ślubu kościelnego i żaden ksiądz się nie chce zgodzić:no: :baffled: :confused: :wściekła/y: na chrzest.
 
to zapraszam do Nysy, u nas nie ma problemu.
A swoją drogą, my też nie mięliśmy ślubu kościelnego i gdy poszliśmy załatwić chrzest to ksiądz nas namówił, żebyśmy od razu wzięli ten ślub i tak się stało :tak: :-)
 
reklama
Czarodziejko,nie wiem jak jest w innych parafiach,ale u nas nie było spotkań.to znaczy,przed samą mszą mieliśmy być 15 minut wcześniej,aby podpiać się w księdze.aha i ewentualnie kto chciał oddawał kartki od spowiedzi.

Elisabeth,moze poszukaj jeszcze jakiegoś innego księdza.

my chrzcilismy Ole jak miała 2 miesiące.nie wiem dlaczego,wszyscy mówili aby poczekać aż bedzie większa.nawet siostra u której zamawialiśmy chrzest.jednak ja się uparłam.nie jestem pobożną osobą,ale miała jakieś dziwne uczucie że musze ją ochrzcić i to teraz.
 
Do góry