reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzest :)

reklama
Sylwia, mi też się spodobało. Widać nie wszystko musi być zawsze tradycyjnie. Widzę też że Wojtuś miał "nowoczesne" ubranko.

Asiu, co do organizacji chrztu. Myślę, że w poszczgólnych parafiach to się troszkę różni, ale u nas było tak. Potrzebny jest:
- akt urodzenia dziecka - mamy go z urzędu stanu cywilnego,
- zaświadczenie dla każdego z rodziców chrzestnych, że mogą być chrzestnymi, otrzymują je w swoich obecnych parafiach, na podstawie informacji, które ksiądz ma z chodzenia po kolędzie; zasadniczo chodzi o to, żeby byli praktykującymi katolikami, czasem wymgane jest bierzmowanie (oczywiście oprocz chrztu i komunii)
- wszyscy rodzice (cała czwórka) muszą się wyspowiadać i mieć podpisane karteczki do spowiedzi
- trzeba kupiś ozdobną świecę i białą szatkę
- no i jest ofiara - u nas 100 zł,
- zwykle jest jakieś spotkanie przed chrztem - u nas trwało 1 godzinę, czasem są dłuższe "kursy"

To chyba wszystko. Na załatwienie tego na spokojnie wystarczy ze 3 tygodnie.
 
o to nie duzo u was u nas ksiadzv mówi co łaska ale ludzie słyszałam ze daja sporo wiecej ale my dalismy 150 bo ja stwierdziłam ze bez przesady tym bardziej ze było 20 chrztów jak sie pózniej okazało wiec to i tak za duzo za półgodzinna msze
 
Sylwia - mi też się podoba chrzest Waszego dzieciaczka, my Izę ochrzciliśmy we wrześniu
a tak wyglądała w drodze do domu
 
reklama
Do góry