reklama

Chustujemy - czyli alternatywa dla wózka

Temat na forum 'Grudniowe mamy 2016' rozpoczęty przez bonusowa, 17 Wrzesień 2016.

1. bonusowa

bonusowa Moderator

Zapraszam do dzielenia się doświadczeniem chustowym oraz do zadawania pytań.

Od razu będę pierwsza : @Gabinia @elifit chcę kupić kółka. Mam 167cm i noszę rozmiar M - jaką długość wybrać? Zważywszy, że będę chciała synka ponosić w niej długo. Plus czym różni się ramię z zakładką od tego bez? Kupuję z LL i mają właśnie dwa rodzaje.

2. Gabinia

Gabinia robaczki mamusi

kółka przewaznie maja 1,7-2m dlugosci . zbyt dlugi ogon chusty mozna zawinac wokół kółek zakrywajac je ;)
    z tym ze... w kolkowej ciezko malutkie dziecko ułożyć w prawidlowej pozycji a noszenie na jednym ramieniu odczujesz bólem kregoslupa .

Napisane na SM-G357FZ w aplikacji Forum BabyBoom

3. reklama
  4. Gabinia

Gabinia robaczki mamusi

a jesli chodzi o ramie - to kwestia gustu ja kupilam kiedys w lumpach z zakladkami i przerobilam je na proste . jest wtedy wiecej materialu do rozlozenia na ramieniu ;)

Napisane na SM-G357FZ w aplikacji Forum BabyBoom

5. bonusowa

bonusowa Moderator

U mnie kółka wygrały, bo można łatwo i szybko człowieka zamotać a jak usiądzie to i tak w ruch pójdzie Tula - wtedy i tatuś ponosi. No nie wiem.... jeszcze pomyślę. A może jedne kółka a drugą długą? I zobaczę co bardziej podpasuje

6. lookata

lookata Fanka BB :)

Kółka bezpieczne dla noworodka? Tam raczej nie ma szans na stabilna pozycje co?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

7. bonusowa

bonusowa Moderator

Moja koleżanka jest doradczynią noszenia Clau Wi i mówi, że jak najbardziej. Oczywiście na początku nie na biodrze.

8. lookata

lookata Fanka BB :)

9. kindzia26a

kindzia26a Fanka BB :)

Chusta tkana bawelna na poczatek tak? Jaka dlugosc . Mam 166 cm .Jakie wiązanie dziewczyny podlinkujcie cos odpowiedniego. Bo oszaleć idzie nawet w tym artykule niby chusta dobrze a ze wiązanie kolyska juz zle .

10. reklama
  11. Krasnal77

Krasnal77 Fanka BB :)

Ja dostałam od kuzynki chustę elastyczna i znalazłam taki filmik:

Dobra opcja do sprawdzenia, a jak się wciągnę to kupie sobie coś tkanego później:)

12. bonusowa

bonusowa Moderator

No w kołyskę tez bym nie włożyła. Na YT jest kanał WrapYouInLove i tam mamuśka pokazuje jak motać min w kółka noworodka. Ma dokładnie taką samą pozycję jak w długiej.
    @Krasnal77 ja miałam elastyka przy młodszej i jest fajna, szybko się wiąże. No i plus dla niewprawionych, że najpierw wiążemy chustę a potem wkładamy dziecko. Tylko elastyk starcza na krótko. Moja mała była drobniutka to ta chusta wystarczyła nam do momentu jak młoda usiadła (7,5 m-ca) i przesiadłyśmy się w Mei Tai a potem doszła jeszcze hybryda. Ja generalnie wolę nosidła ale dzieć musi siedzieć sam. Teraz będę kupować Tulę jak młody usiądzie

Poleć forum