reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chustujemy - czyli alternatywa dla wózka

bonusowa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Sierpień 2009
Postów
1 227
Miasto
Kaszebe
Zapraszam do dzielenia się doświadczeniem chustowym oraz do zadawania pytań.

Od razu będę pierwsza : @Gabinia @elifit chcę kupić kółka. Mam 167cm i noszę rozmiar M - jaką długość wybrać? Zważywszy, że będę chciała synka ponosić w niej długo. Plus czym różni się ramię z zakładką od tego bez? Kupuję z LL i mają właśnie dwa rodzaje.

 
reklama
kółka przewaznie maja 1,7-2m dlugosci . zbyt dlugi ogon chusty mozna zawinac wokół kółek zakrywajac je ;)
z tym ze... w kolkowej ciezko malutkie dziecko ułożyć w prawidlowej pozycji a noszenie na jednym ramieniu odczujesz bólem kregoslupa .

Napisane na SM-G357FZ w aplikacji Forum BabyBoom
 
a jesli chodzi o ramie - to kwestia gustu ja kupilam kiedys w lumpach z zakladkami i przerobilam je na proste . jest wtedy wiecej materialu do rozlozenia na ramieniu ;)

Napisane na SM-G357FZ w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie kółka wygrały, bo można łatwo i szybko człowieka zamotać [emoji6] a jak usiądzie to i tak w ruch pójdzie Tula - wtedy i tatuś ponosi. No nie wiem.... jeszcze pomyślę. A może jedne kółka a drugą długą? I zobaczę co bardziej podpasuje [emoji6]

 
Kółka bezpieczne dla noworodka? Tam raczej nie ma szans na stabilna pozycje co?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
 
Chusta tkana bawelna na poczatek tak? Jaka dlugosc . Mam 166 cm .Jakie wiązanie dziewczyny podlinkujcie cos odpowiedniego. Bo oszaleć idzie nawet w tym artykule niby chusta dobrze a ze wiązanie kolyska juz zle .
 
Ja dostałam od kuzynki chustę elastyczna i znalazłam taki filmik:

Dobra opcja do sprawdzenia, a jak się wciągnę to kupie sobie coś tkanego później:)


a8doqqmz725nh9h0.png
 
reklama
No w kołyskę tez bym nie włożyła. Na YT jest kanał WrapYouInLove i tam mamuśka pokazuje jak motać min w kółka noworodka. Ma dokładnie taką samą pozycję jak w długiej.
@Krasnal77 ja miałam elastyka przy młodszej i jest fajna, szybko się wiąże. No i plus dla niewprawionych, że najpierw wiążemy chustę a potem wkładamy dziecko. Tylko elastyk starcza na krótko. Moja mała była drobniutka to ta chusta wystarczyła nam do momentu jak młoda usiadła (7,5 m-ca) i przesiadłyśmy się w Mei Tai a potem doszła jeszcze hybryda. Ja generalnie wolę nosidła ale dzieć musi siedzieć sam. Teraz będę kupować Tulę jak młody usiądzie [emoji6]

 
Do góry