reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chusty do noszenia dzieci

góralka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Kwiecień 2006
Postów
717
proszę o opinie na temat chust, szczególnie jeśli możecie polecić konkretną firmę i model, zastanawiam się czy "hamalu" firmy bebelulu jest warta swojej ceny, dziękuję i pozdrawiam
 
reklama
Ja słyszalam od koleżanki, która korzysta z chusty, że to rewelacja. Sama tez planuję zakup.A podobno nic tańszego się znajdzie. Z kursu dotyczącego rozwoju małych dzieci wiem, że np. nosidełko jest niewskazane dopóki dziecko nie siedzi samodzielnie bez podparcia z w miare prostymi pleckami. A to moze nastąpic dopiero w 6-8 miesiącu. I do tego czasu tylko chusta (o ile oczywiście chcesz nosić tak dzidziusia) bo inaczej nosidelko moze zaszkodzić kręgosłupowi.Pozdrawiam!
 
Isia dziękuję za odpowiedź. O nosidełku nawet nie myślałam, chusta ma tyle zalet aż dziwi, że w Polsce jest tak mało popularna. Oczywiście, w porównaniu z ceną wóżków czy nosidełek jest to najtańszy zakup, jednak zastanawiam się, czy te droższe są lepsze. Rozpiętość cenowa jest spora, a dostępnych jest wiele modeli chust.
 
Góralka, gdybyś miala jakies namiary na inne modele, firmy produkujące chusty, bo ja mam tylko na te bebelulu, to będę wdzięczna za jakiś link:)
 
Lilith bardzo dziękuję za opinię, gdybyś mogła mnie jeszcze oświecić, czy te chusty są dostępne w sklepach z art. dla dzieci, czy też można je kupić wyłącznie przez internet? Ciekawi mnie jak ten materiał wygląda po kilku miesiącach użytkownia, w ofercie są pastelowe kolory i obawiam się, czy częste pranie nie "zeszmaca" ich.
 
jak tam pisalam to kupilam w zwyklym sklepie! tylko 10 zl drozej niz w necie!i bylam w wielkim szoku bo u nas w Bielsku to nic niema:) Wiesz material wyglada bardzo pozadnie ja pralam go juz 5 razy i nic sie nie zmienilo nie wyblakl tez od slonca.Niewiem czy widzialas ale tam byl tez link do majowek ze zdjeciami jak w tym wygladam.Jestem zadowona bardzo nic nie wisi nie czuje ciezaru dziecka i nie musze az tak podtrzymywac druga reka jak te z bebelu.No ale kazdy ma swoj gust i kazdemu podoba sie co innego! Aha no i niestety cena nie jest juz tak przystepna jak w tych co linki tu widzialam...ale tez wykonanie ich na tych zdjeciach super niebylo!
Zastanow sie tez z jakiego chcesz materialu bo moze wolisz taka cienka?
 
reklama
Lilith, jesteś nieoceniona. Zdjątka widziałam, są cudne, tylko tak "na oko" ten materiał wydaje mi się cienki. Ja od początku chcę lnianą, stąd mój główny dylemat, bo z tego co zauważyłam to tylko bebelulu w serii hamalu są z tego materiału. Najchętniej uszyłabym taką chustę sama, ale zdaję sobie sprawę, że potrzebny jest profesjonalny szablon. Gdybym miała możliwość obejrzeć "na żywca" choć jedną chustę to wiedziałabym, czy jestem w stanie zrobić ją sama. A co do podtrzymywania to bebelulu ma chusty pod nazwą lulu, które mają wszyte usztywnienie-poduszeczkę, najlepiej nadają sie dla najmłodszych dzieci, choć jak wszystkie ich chusty można użytkować od pierwszego dnia życia do 12 kg. Pozdrawiam, ps. ja z podhala, więc stosunkowo niedaleko od bielska, ale też tu nic nie ma, liczyłam na zakopane, ale ciemnogród taki sam jak nowy targ ;)
 
Do góry