reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciałko zołtkowe - pytanie

G

gosc10

Gość
Podpowiedzcie mi troszkę bo zgłupiałam...
W 5 tygodniu ciąży byłam na usg I lekarz stwierdził że widać pęcherzyk ciążowy a w nim pęcherzyk żółtkowy z którego będzie się tworzyć zarodek.

Czytałam wcześniej i martwiłam się tym pustym jajem płodowym.

Czy puste jajo płodowe to określenie gdy w pęcherzyku ciążowym nie ma pęcherzyka zoltkowego?
Podobno jak widać pęcherzyk żółtkowy to oznacza prawidłową rozwijającą się ciąże.

Zastanawiam się czy już na tym etapie można wykluczyć puste jajo płodowe – czyli po stwierdzeniu że widać pęcherzyk żółtkowy.
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny, może któraś z Was miała podobną sytuację i jednak było szczęśliwe zakończenie...

Otóż data OM to 20.07.2020. Cykle raczej regularne, ok 27 dni, zdarzały się jednak i 23 i 31 dniowe w ciągu ostatnich kilku miesięcy.
17.08 zrobiłam test i dwie kreseczki.
18.08 pojechałam do ginekologa po receptę na leki (mam poronienia nawykowe i to moja szósta ciąża, stąd heparyna, Duphaston i Acard). Wtedy macica była pusta, ale to normalne.
19-20. 08 mialam delikatne, brązowe plamienie, które minęło, zażywałam wtedy duże dawki Duphastonu.
26.08 kolejna wizyta - w macicy pojawił się pęcherzyk ciążowy 4mm. Był to 5t 2d wg OM.
Wczoraj, tj 7.09 mialam trzecia wizytę.
Macica jest powiększona (nawet w badaniu palpacyjnym lekarz to zauważył)...

Tu jest napisane, ze nie tylko pusty pecherzyk ciazowy, ale tez pecherzyk ciazowy pow 25mm z pęcherzykiem zoltkowym bez uwidocznionego zarodka jest podstawą do diagnozowania pustego jaja plodowego. Mysle, ze to jest plynne, czy na tym etapie mowa bylaby o pustym jaju czy o wczesnym poronieniu zatrzymanym.

Zycze pieknego bicia serduszka na następnym usg!
 
Nie do końca czasem zdarza się że pojawi się pęcherzyk zoltkowy ale zarodek nie tak było u mojej siostry nawet na usg widać a jednak coś poszło nie tak a zarodek się nie rozwinął jednak to bardzo bardzo rzadko jak już jest to prawdopodobnie wszystko się ładnie rozwinie do następnej wizyty . U mnie w 5 tc nie było nawet pęcherzyka żółkowego mialam przyjść za 2 tygodnie nie wytrzymałam zawitałam u innego lekarza za tydzień to był tydzień 6 i w pęcherzyku plodowym byl juz pęcherzyk żółtkowy a w 7 tc już zarodek który obecnie fika w brzuszku i za 2 miesiace pojawi sie na świecie. Ja również życzę wszytskiego dobrego :))
 
Nie do końca czasem zdarza się że pojawi się pęcherzyk zoltkowy ale zarodek nie tak było u mojej siostry nawet na usg widać a jednak coś poszło nie tak a zarodek się nie rozwinął jednak to bardzo bardzo rzadko jak już jest to prawdopodobnie wszystko się ładnie rozwinie do następnej wizyty . U mnie w 5 tc nie było nawet pęcherzyka żółkowego mialam przyjść za 2 tygodnie nie wytrzymałam zawitałam u innego lekarza za tydzień to był tydzień 6 i w pęcherzyku plodowym byl juz pęcherzyk żółtkowy a w 7 tc już zarodek który obecnie fika w brzuszku i za 2 miesiace pojawi sie na świecie. Ja również życzę wszytskiego dobrego :))

Nie zgodzę się z Tobą . U mnie był pęcherzyk i ciałko żółte w odpowiednim momencie 5 tydzień . A jednak zarodek się nie wykształcił ;( tzw poronienie zatrzymane
 
Dziewczyny, może któraś z Was miała podobną sytuację i jednak było szczęśliwe zakończenie...

Otóż data OM to 20.07.2020. Cykle raczej regularne, ok 27 dni, zdarzały się jednak i 23 i 31 dniowe w ciągu ostatnich kilku miesięcy.
17.08 zrobiłam test i dwie kreseczki.
18.08 pojechałam do ginekologa po receptę na leki (mam poronienia nawykowe i to moja szósta ciąża, stąd heparyna, Duphaston i Acard). Wtedy macica była pusta, ale to normalne.
19-20. 08 mialam delikatne, brązowe plamienie, które minęło, zażywałam wtedy duże dawki Duphastonu.
26.08 kolejna wizyta - w macicy pojawił się pęcherzyk ciążowy 4mm. Był to 5t 2d wg OM.
Wczoraj, tj 7.09 mialam trzecia wizytę.
Macica jest powiększona (nawet w badaniu palpacyjnym lekarz to zauważył), endometrium grube. Pęcherzyk ciążowy urósł, ma 13x8 mm. Pojawił się pęcherzyk żółtkowy, jednak zarodka nie widać, a to był 6t 7d (lub po prostu 7t 0d) 😞

Za tydzień, tj 14 września mam przyjechać do szpitala, ponieważ tam mają bardzo dobry sprzęt.
W ubiegłym roku ciąża też skończyła się podobnie, tzn w 5t 1d był jedynie pęcherzyk 3mm,a 7 dni później, 17.09, miał on tylko 5mm,bez pęcherzyka żółtkowego i zarodka. Beta wyniosła wtedy 772,a tego samego dnia zaczęłam plamić ostatecznie 26 września poroniłam samoistnie.


Zastanawiam się, czy jest jakaś szansa na pojawienie się zarodka... Ginekolog powiedział, że to jest ogólnie dziwne, bo z wymiarów pęcherzyk wygląda na ciążę młodszą, ale ja i tak obawiam się najgorszego...
 
Dziewczyny, może któraś z Was miała podobną sytuację i jednak było szczęśliwe zakończenie...

Otóż data OM to 20.07.2020. Cykle raczej regularne, ok 27 dni, zdarzały się jednak i 23 i 31 dniowe w ciągu ostatnich kilku miesięcy.
17.08 zrobiłam test i dwie kreseczki.
18.08 pojechałam do ginekologa po receptę na leki (mam poronienia nawykowe i to moja szósta ciąża, stąd heparyna, Duphaston i Acard). Wtedy macica była pusta, ale to normalne.
19-20. 08 mialam delikatne, brązowe plamienie, które minęło, zażywałam wtedy duże dawki Duphastonu.
26.08 kolejna wizyta - w macicy pojawił się pęcherzyk ciążowy 4mm. Był to 5t 2d wg OM.
Wczoraj, tj 7.09 mialam trzecia wizytę.
Macica jest powiększona (nawet w badaniu palpacyjnym lekarz to zauważył), endometrium grube. Pęcherzyk ciążowy urósł, ma 13x8 mm. Pojawił się pęcherzyk żółtkowy, jednak zarodka nie widać, a to był 6t 7d (lub po prostu 7t 0d) 😞

Za tydzień, tj 14 września mam przyjechać do szpitala, ponieważ tam mają bardzo dobry sprzęt.
W ubiegłym roku ciąża też skończyła się podobnie, tzn w 5t 1d był jedynie pęcherzyk 3mm,a 7 dni później, 17.09, miał on tylko 5mm,bez pęcherzyka żółtkowego i zarodka. Beta wyniosła wtedy 772,a tego samego dnia zaczęłam plamić ostatecznie 26 września poroniłam samoistnie.


Zastanawiam się, czy jest jakaś szansa na pojawienie się zarodka... Ginekolog powiedział, że to jest ogólnie dziwne, bo z wymiarów pęcherzyk wygląda na ciążę młodszą, ale ja i tak obawiam się najgorszego...
Jest. U mnie zarodek pojawił się pod koniec 6 tyg, bardzo długo było sam pęcherzyk ciążowy i pęcherzyk żółtkowy bez widocznego zarodka. Do tego mialam BARDZO słabe wzrosty beta, wszyscy mi mowili ze to koniec, ba... nawet dostałam skierowanie do szpitala z diagnoza poronienia zatrzymanego. Na usg przed tabletkami poronnymi zrobili mi usg a tam zarodek z sercem bijacym jak dzwon. Jutro zaczynam 13 tydzień:)
 
Rozwiązanie
Do góry