reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a praca w Call Center

Dołączył(a)
8 Styczeń 2020
Postów
9
Witam.
Potrzebuje pomocy jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony , przez lekarza na IP potwierdzona ciąża 5 tydzień. Obawiam się powrotu do pracy po urlopie wypoczynkowym ze względu na wszechobecny stres,hałas ( w jednej sali ok 50 osób) i do 180 telefonów dziennie( czas wytchnienia po jednym połączeniu 30s.). Na chwilę obecną czuje się źle jestem osłabiona ( mdłości, ból głowy itd.) Czy w tym przypadku przed założeniem karty ciąży ( wizyta ustalona na 17.01.20r.), poprosić lekarza o zaświadczenie w którym będzie zawarte ograniczenie dotychczasowych obowiązków i godzin pracy ?. Czy będzie to miało jakikolwiek sens?. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
 
reklama
Szczerze mówiąc nie wiem jak twoim zdaniem miałoby to działać. Generalnie jak kobieta jest w ciąży i dostarczy pracodawcy zaświadczenie o tym, to pracodawca musi dostosować jej obowiązki, tam aby było zgodnie z przepisami, czyli np. nie może pracować w godzinach nocnych, nadgodzinach, powinna mieć zmienion obowiązki, jeśli to co normalnie wykonuje mogłoby szkodzić dziecku (podnoszenie, praca przy jakichś farbach, klejach itp). Natomiast obowiązki w call center z założenia nie są niebezpieczne dla ciężarnej i dla dziecka.
 
Jeżeli lekarz uzna, że nie powinnaś pracować to powinien wystawić Ci zwolnienie lekarskie. Jezeli uzna, że możesz pracować, to poproś o zaświadczenie o ciąży dla pracodawcy. Wtedy pracodawca będzie musiał Ci ograniczyć pracę przed monitorem do 4 godz. dziennie. Oczywiście praca w godzinach nocnych i nadgodzinach odpada, ale nie widzę innych przeciwskazan, jezeli chodzi o call center.
 
Jeżeli lekarz uzna, że nie powinnaś pracować to powinien wystawić Ci zwolnienie lekarskie. Jezeli uzna, że możesz pracować, to poproś o zaświadczenie o ciąży dla pracodawcy. Wtedy pracodawca będzie musiał Ci ograniczyć pracę przed monitorem do 4 godz. dziennie. Oczywiście praca w godzinach nocnych i nadgodzinach odpada, ale nie widzę innych przeciwskazan, jezeli chodzi o call center.
Nie ma już takiego ograniczenia jak max 4h pracy przed komputerem. Jest 8h pracy przed komputerem, z tym że ma się odbywać w systemie 50 minut pracy i 10 minut przerwy.
 
Jeżeli lekarz uzna, że nie powinnaś pracować to powinien wystawić Ci zwolnienie lekarskie. Jezeli uzna, że możesz pracować, to poproś o zaświadczenie o ciąży dla pracodawcy. Wtedy pracodawca będzie musiał Ci ograniczyć pracę przed monitorem do 4 godz. dziennie. Oczywiście praca w godzinach nocnych i nadgodzinach odpada, ale nie widzę innych przeciwskazan, jezeli chodzi o call center.
To stare przepisy, wycofane jakieś 2 lata temu. Teraz nie ma ograniczenia pracy przed monitorem do 4h, jedynie trochę dłuższe przerwy. Oczywiście nie można pracować w godzinach nocnych i nadliczbowych, ale ograniczeń odnośnie komputera nie ma.
 
Nie ma już takiego ograniczenia jak max 4h pracy przed komputerem. Jest 8h pracy przed komputerem, z tym że ma się odbywać w systemie 50 minut pracy i 10 minut przerwy.

Nadal jest ograniczenie do 4 h na komputer. Mnie nie dopuszczali do pracy własnie z względu na niego (w zeszłym roku). Chyba, że w obecnym się coś zmieniło, ale wątpie.

Ja dostałam L4... także może to też kwestia lekarza...
 
Nadal jest ograniczenie do 4 h na komputer. Mnie nie dopuszczali do pracy własnie z względu na niego (w zeszłym roku). Chyba, że w obecnym się coś zmieniło, ale wątpie.

Ja dostałam L4... także może to też kwestia lekarza...
Nie ma jakiego ograniczenia, zostało zniesione!
 
reklama
Nadal jest ograniczenie do 4 h na komputer. Mnie nie dopuszczali do pracy własnie z względu na niego (w zeszłym roku). Chyba, że w obecnym się coś zmieniło, ale wątpie.

Ja dostałam L4... także może to też kwestia lekarza...
Na 100% nie ma takiego ograniczenia od ok. 2 lat. Pracuje jako manager w call center i znam prawo pracy. Jeśli w ciągu ostatnich 2 lat ograniczał Ci czas pracy, to albo nie dopatrzyli zmian w prawie albo wykazali się po prostu dobrą wolą

 
reklama
To stare przepisy, wycofane jakieś 2 lata temu. Teraz nie ma ograniczenia pracy przed monitorem do 4h, jedynie trochę dłuższe przerwy. Oczywiście nie można pracować w godzinach nocnych i nadliczbowych, ale ograniczeń odnośnie komputera nie ma.
Faktyczne tak jest, dawno nie śledziłam tego przepisu. A w viazy istatnio bylam 6 lat temu:)
 
Do góry