reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża biochemiczna ?

Dołączył(a)
22 Grudzień 2022
Postów
6
Witam dziewczyny powinnam dostać miesiączkę 9 grudnia jednak nie pojawiła się ostatni Stosunek gdzieś 19-23 listopad . Z 3 dni temu pojawiło się krwawienie (nie plamienie) myślałam że dostałam okres jednak nie jest taki sam .dziś też krwawie. Betę robiłam w czwartek i <2.30 dziś strasznie mnie boli lewy bok mam straszne parcie na odbyt zastanawiam się czy to może nie być okres a ciąża biochemiczna bo wtedy podobno wygląda to jak spóźniona miesiączka a tak naprawdę się czyści .miałam podobne uczucie gdy poroniłam niecały rok temu .wtedy odchody zatrzymały się i musiałam mieć drugi raz łyżeczkowanie .wtedy było to obumarcie 8tyg .jutro chcę się zapisać do gina .ale strasznie się boję nw co myśleć .ten brzuch te objawy .może tylko panikuje ale już nie umiem sobie poradzić i fizycznie i psychicznie jakie miałyście doświadczenie w ciąży biochemicznej jak się skończyło itp
 
reklama
Beta < 2,30 oznacza brak ciąży.
Jeśli 9.12 miałabyś być w 4tc, dzisiaj prawie 6 tc. Jeśli plamisz od 3 dni i beta ujemna, to raczej nie wygląda jak ciaża biochemiczna, bo raczej dłużej by beta spadała ( zaczynałby od zdecydowanie wyższej wartości).
 
4tydzien to by był od terminu ostatniej miesiączki 9 grudnia a stosunek był dużo później więc ... Wcale nie jest tak że musi to być 4tydz.wgl niewiem co to ma być to liczenie od ostatniej miesiączki i czemu lekarze tak liczą skoro wiadomo że zapłodnienie musi być po stosunku . Dziś może być nawet i 3tydz dopiero zależy kiedy była owulacja a betę robiłam tydzień temu i mogła nic nie pokazać . przejdę się jutro na betę bo to mogę zrobić odrazu bez umawiania się
 
4tydzien to by był od terminu ostatniej miesiączki 9 grudnia a stosunek był dużo później więc ... Wcale nie jest tak że musi to być 4tydz.wgl niewiem co to ma być to liczenie od ostatniej miesiączki i czemu lekarze tak liczą skoro wiadomo że zapłodnienie musi być po stosunku . Dziś może być nawet i 3tydz dopiero zależy kiedy była owulacja a betę robiłam tydzień temu i mogła nic nie pokazać . przejdę się jutro na betę bo to mogę zrobić odrazu bez umawiania się
Tak, zapłodnienie jest po stosunku, ale jezeli para uprawia sex np codziennie to nie wiadomo z którego doszłoby do zapłodnienia. Więc metoda liczenia ciązy od daty ostatniej miesiączki jest jak najbardziej słuszna. Jest to tak naprawdę data umowna bo później i tak wszystko jest korygowane przy usg.
Jeżeli ostatni stosunek był tego 23.11 a betę robiłaś 15.12 czyli 3 tygodnie później to beta jest jak najbardziej wiarygodna i ciąży tutaj nie ma. Umów się do lekarza jeżeli cos Cie niepokoi. Ale wg mnie po prostu masz teraz okres tyle, że spóźniony.
 
4tydzien to by był od terminu ostatniej miesiączki 9 grudnia a stosunek był dużo później więc ... Wcale nie jest tak że musi to być 4tydz.wgl niewiem co to ma być to liczenie od ostatniej miesiączki i czemu lekarze tak liczą skoro wiadomo że zapłodnienie musi być po stosunku . Dziś może być nawet i 3tydz dopiero zależy kiedy była owulacja a betę robiłam tydzień temu i mogła nic nie pokazać . przejdę się jutro na betę bo to mogę zrobić odrazu bez umawiania się
Lekarze z całą pewnością wiedzą lepiej, jak policzyć :p jeżeli jest podejrzenie, że owulacja była tydzień później, to się koryguje w trakcie USG.
Beta jest wiarygodna 2 tygodnie po stosunku.
 
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi jutro się okaże mam tylko nadzieję że jeśli to rzeczywiście nie ciąża a mało na to wskazuje to nie jestem na nic chora .np zapalenie przydatków bo to też podobne objawy... pozdrawiam wesołych świąt
 
Do góry