reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża bliźniacza?

Miriam26

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Kwiecień 2024
Postów
30
Witam wszystkich! Mam taką sytuację że według kalendarzu jestem w 7 tygodniu ciąży, a jednak na USG ginekolog powiedziała że jeszcze nie widzi zarodka bo ewentualnie może być jeszcze za wcześnie. Mam dość nieregularny miesiączki i długi cykl. Lekarz zalecił zrobić test na beta HCG i mam wynik 9938,2 co jest dość dużo jeżeli jestem na małym terminie. Lecz na zdjęciu z USG nie jestem pewna co widzę, czy może to być ciąża mnogą? Pomyślała o tym bo to bym mnie wytłumaczyła wysoki wynik beta HCG na przypuszczalnym małym terminie. Co o tym sądzicie?
IMG_20240409_101807.jpg
 
reklama
to co w zasadzie powiedział ci lekarz? Jaki wiek jest według USG?
Właśnie że w prawie nic nie powiedziała.
Jej zdaniem jest dwie opcje
Pierwsza, że termin 7 tygodni jest błędnie wyznaczony i aktualnie jeszcze jest za wcześnie żeby w ogóle na coś patrzeć. Czyli termin około 3-4tyg. I mam wrócić do niej co najmniej za dwa tygodnie.
Druga, że może to być zaśniad groniasty, w co szczerze mówiąc bardzo nie chcę wierzyć.
Ona również zaleciła żeby zrobić potrójny test beta HCG. W ten sam dzień zrobiłam pierwszy, kolejny jeszcze przede mną.
 
reklama
reklama
Na 7 tygodni to norma, jednak na USG to nie wygląda na 7 tygodni, raczej na 3-4.
No nie powiedziałabym, że ta beta jest normą na 7tc… jaki wiek ciąży wychodzi ci z USG? W którym dniu cyklu miałaś pozytywny test ciążowy? Wygląda na młodszą ciążę, mogłaś mieć owulację później na co według mnie wskazuje i beta i obraz USG.
 
Do góry