reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Witam Was!
Jestem tu nowa, ale już cieszę się na Wasze porady i wielką, nieocenioną wiedzę :)
Podzielcie się swoimi doświadczeniami jak układacie Wasze maluszki do snu? Czy śpią razem, w jednym łóżeczku, a może nawet w jednym rożku lub kocyku?
Kompletuję wyprawkę i nie wiem na co się nastawić - czy rozdzielać, czy raczej pozostawiać razem... W końcu były blisko przez tyle czasu.. Rozdzielanie to chyba nie najlepszy sposób z punktu widzenia emocjonalnego dzieci.
Czekam na Wasze opinie :)
pozdrawiam
Karolina
 
karolina787878- moi chlopcy na poczatku spali w jednym lozeczku w poprzek. Tak do ok 2-3msc bo pozniej sie juz nie miescili. Wtedy zaczeli spac w osobnych lozeczkach ale obok siebie staly lozka a ja po srodku ich usypialam. Teraz spia w odzielnych pokojach ale niebawem to sie zmieni i zaczna spac w jednym pokoju. To rozdzielenie bylo spowodowane tym, ze jak zaczeli zabkowac ok 7msc to strasznie plalaki w nocy, budzi sie po 10-12x i wybudzali nawzajem.
 
No i trafiłam do szpitala, skurcze, ból krzyża i podbrzusza. Udalo się je jak na razie wyciszyć... dostalam juz tez sterydy. Generalnie lekka zalamka... dopiero 31 tc. No nic czekam do poniedziałku aż mój gin będzie w szpitalu :(
 
Cześć Dziewczyny,
jestem w 9 tygodniu ciąży bliźniaczej dwuowodniowej jednokosmówkowej. Poszukuje dobrego lekarza z Warszawy lub Łodzi,który specjalizuje się w prowadzeniu ciąży mnogiej. Może mogłybyście kogoś Mi polecić?
 
Anitka wyleżysz, nie martw się!!! Koło mnie leży dziewczyna, której od 2 tygodni co jakiś czas podają leki wyciszajace skurcze. Teraz jest w 34 tc. Będzie dobrze.

Ratyna w Warszawie są poradnie ciąż bliźniaczych na Starynkiewicza, na Karowej - na NFZ - i na Żelaznej - prywatnie, chyba ze są komplikacje np cukrzyca ciążowa, to wtedy można dostać skierowanie tam. Z Zelaznej polecana była przed moją koleżankę dr Kajdy. Ja na Starynkiewicza miałam do czynienia z różnymi lekarzami, bo chodzi się do poradni, a nie do jednego lekarza, i większość jest dobra (dr Szymusik na przyklad), ale samo miejsce mało zachęcające ;) i tylko w czwartki od rana przyjmują. O 7-7.30 trzeba być, żeby miejsce w kolejce do rejestracji zająć, a potem kolejka do położnych, lekarza itd.
 
No i trafiłam do szpitala, skurcze, ból krzyża i podbrzusza. Udalo się je jak na razie wyciszyć... dostalam juz tez sterydy. Generalnie lekka zalamka... dopiero 31 tc. No nic czekam do poniedziałku aż mój gin będzie w szpitalu :(
Trzymaj się! Będzie dobrze.
Cześć Dziewczyny,
jestem w 9 tygodniu ciąży bliźniaczej dwuowodniowej jednokosmówkowej. Poszukuje dobrego lekarza z Warszawy lub Łodzi,który specjalizuje się w prowadzeniu ciąży mnogiej. Może mogłybyście kogoś Mi polecić?
Ja chodzę na Żelazna na NFZ. Wizyta co 4 tygodnie chyba, że są problemy. Na chwilę obecną jestem w 29tc i wszystko OK. Ja chodzę do dr Filipeckiej. Opinie ma dobre. O ile do położnej nie trzeba czekać to na wizytę u pani Dr niestety czasami trzeba. Przyjmuje na oddziale na 3 piętrze. Czasami wyskoczy jej nie planowana cesarka lub coś innego. Jak masz pytania pisz.

Napisane na E5603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
karolina787878- moi chlopcy na poczatku spali w jednym lozeczku w poprzek. Tak do ok 2-3msc bo pozniej sie juz nie miescili. Wtedy zaczeli spac w osobnych lozeczkach ale obok siebie staly lozka a ja po srodku ich usypialam. Teraz spia w odzielnych pokojach ale niebawem to sie zmieni i zaczna spac w jednym pokoju. To rozdzielenie bylo spowodowane tym, ze jak zaczeli zabkowac ok 7msc to strasznie plalaki w nocy, budzi sie po 10-12x i wybudzali nawzajem.
jjka - dziękuję za wskazówki! Też uważam, że zdecydowanie powinny być razem. Utrzymają więź, a poza tym - większa oszczędność czasu i finansów dla mnie :) Przecież te podwójne wyprawki to czyste szaleństwo :)
Szukam ostatnio rzeczy robionych specjalnie dla bliźniaków, ale jest ich tak niewiele.. Wczoraj znalazłam np fajne kokony dla bliźniaków - gdyby ktoś chciał spojrzeć: Link do: Kokon dla bliźniaków, otulacz dla bliźniąt.
Wydaje się to rozsądnym rozwiązaniem... Mam jeszcze trochę czasu, poszperam :)
 
Ja też miałam kłaść razem, ale życie zrobiło mi na przekór. Dzieci od początku były rozdzielone, w inkubatorach, potem w łóżeczkach szpitalnych. Potem zdecydowaliśmy się na monitory oddechu i tu też lepiej mieć oddzielne łóżeczka. Pocieszam się, że jeszcze zdążą nawiązać więź.
 
reklama
Ja też miałam kłaść razem, ale życie zrobiło mi na przekór. Dzieci od początku były rozdzielone, w inkubatorach, potem w łóżeczkach szpitalnych. Potem zdecydowaliśmy się na monitory oddechu i tu też lepiej mieć oddzielne łóżeczka. Pocieszam się, że jeszcze zdążą nawiązać więź.
Och, na pewno :) Troszkę podrosną i dopiero się zacznie :) Zazdroszczę już takich "dużych" maluchów :) Powiedz, karmisz piersią czy butelką - to też musi być wyzwanie! zastanawiam się jak się do tego przygotować - jakaś specjalna poduszka do karmienia? te które są dostępne wydają mi się dosyć nieporęczne - ciągle mam wrażenie, że karmiąc "spod pachy" główki dzieci opadają jednak w dół - a tak przecież nie może być. Miałaś jakiś specjalny patent?
 
Do góry