reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

witajcie dziewczyny:)
trochę znikłam bo leżałam na obserwacji od środy w szpitalu:-( ale dziś wyszłyśmy i nadal maluszki w brzuszku, pojechaliśmy sprawdzić bo malutka długo nie dawała znaków o sobie a skubana tak się przekręciła! i zatrzymali na obserwacji bo było troche większe rozwarcie i ktg nie wyszło najlepiej ale sytuacja opanowana i możemy nadal w domku oczekiwać na odpowiedni czas dla nas :-) oby jakiś tydzień gdzieś jeszcze się udało! a i już nie nie są obie główkowo wiercioszek znów jest miednicowo!!!

za Agatę i maluszki mocno trzymam kciuki i wszystkiego dobrego a i nowej rozpakowanej mamusi także:-)
 
reklama
co do dni we troje to ja mam jeszcze 3 latke w domu, ale powie Ci ze na poczatku jest duzo latwiej niz np teraz, organizacja wystarczy, masz butelki pod reka, pieluchy , przewijak zapasowe ubranka i to starczy , nie potrzebny mi byl nikt do pomocy a maz od rana do wieczora w pracy :) mluszki beda jadly i zasypialy, dopiero pozniej robi sie cieze
 
Tak,organizacja musi być,mąż napewno skorzysta z dodatkowych dni wolnych,u mnie na chwile obecną poród naturalny,ale zostało mi jeszcze troche czasu i to może sie zmienić.Dziękuję za dobre rady i trzymam mamuśki kciuki za każdą te już po i te przed.
Moje córy dają nieźle w kość,czasami mam wrażenie że w ogóle nie śpią,nawet w nocy potrafia obudzić kopniakami
 
Tak,organizacja musi być,mąż napewno skorzysta z dodatkowych dni wolnych,u mnie na chwile obecną poród naturalny,ale zostało mi jeszcze troche czasu i to może sie zmienić.Dziękuję za dobre rady i trzymam mamuśki kciuki za każdą te już po i te przed.
Moje córy dają nieźle w kość,czasami mam wrażenie że w ogóle nie śpią,nawet w nocy potrafia obudzić kopniakami

donka, u ciebie poród naturalny bo już wcześniej rodziłaś i masz dzieci ułożone główkowo? czy ciąża jednokosmówkowa nie przeszkadza w sn?
tak się zastanawiam co będzie u mnie :)
 
agucha trzymam kciuki żeby wszystko było ok.Daj znać:-Dw szpitalu będziesz pod kontrolą i wszystko będzie dobrze.

donka równiez witam wśród mam w trójpaku:-)

enfalo świetnie że z dzieciaczkiami wszystko w porzadku i że możesz w domku czekać na finał tak więc trzymam kciuki:tak:

Dziś o niebo lepiej się czuję.Mnie też jedna dzidzia atakuje seriami kopniaków a drugi spokojniutki tylko czasem daje znać o sobie ale za to jak kopnie to czuję że kopie w okolicy szyjki macicy-Też tak macie lub miałyscie kiedyś???
 
tolive lekarz powiedział,że jak dziewczyny utrzymają tą pozycję to pn jak najbardziej wskazany,bo ta mniejsza będzie wypychała tą większą,czy Ty też w jednokosmówkowej?My ze względu na taką ciąże byłyśmy na badaniach genetycznych,całe szczęście wszystkie możliwe wady zostały wykluczone.

anuśka mnie jak kopią to po całości,żebra,mostek i to co po drodze jest atakowane,chociaż jedna jest bardziej rozbrykana to ta druga czasami jej wtóruje,najbardziej boli jak się rozpychają wtedy z brzucha robi się kwadraciak:-Dśmiesznie to wygląda.teraz ułożone są główkowo więc cisną na pęcherz
 
Donka u nas lekarze na usg sie bardzo pomylili bo u jedne j 300gr a u drugiej 700 gr, dziewczynki urodzone w 37 tyg z waga 2800 i 3300 a mialy byc duuuuzoo mniejsze :) a u pierwszej coreczki ktora radzilam w PL i ktora mia;la wazyc ok 3 kg a wyszla prawie 4,5 kg to sie dopiero zdziwili :szok:

USG to tylko maszyna doliczajac do tego blad pomiaru przez lekarza wychodza nieraz cuda... moje mialy wazyc po 2,5 kg a wazyly 3,3 i 3,2 takze roznica jest.... Drugi lekarz je zmierzy na 3 kg........
 
Dziś o niebo lepiej się czuję.Mnie też jedna dzidzia atakuje seriami kopniaków a drugi spokojniutki tylko czasem daje znać o sobie ale za to jak kopnie to czuję że kopie w okolicy szyjki macicy-Też tak macie lub miałyscie kiedyś???

Anuska mnie tez tak sie wydawalo czesto, jak jeden dzidzius byl obrocony glowkowo a drugi miednicowo,wtedy ten co byl glowka w dol dawal mega popalic, a tego drugiego slabiutko czulam, a pozniej sie przekrecil i doznalam szoku:szok::-D

Manila29 ta opieka nad zonka po porodzie jest platna 100% ?? Super sprawa generalnie, musze zrobic zwiad w kadrach:D

Enaflo juz sie martwilysmy o Ciebie;) Ale fajnie sie trzymasz, tez bym tak chciala. 36 tc Ci stuknal, a Ty caly czas się trzymasz, niezle naprawde. Lezalas na Polnej? Jakie wrazenia??

Donka moje maluchy juz tak nie szaleja jak kiedys, kiedys dawaly ognia konkretnie, teraz mi sie wydaje, ze sa znacznie spokojniejsze i uaktywniaja sie najczesciej w okreslonych godzinach, tak 3-4 x dziennie po 1h-1,5h. Lekarz mowi, ze to normalne, ze maja coraz mniej miejsca i teraz te ruchy to raczej przeciaganie i rozpychanie, koniec z fikolkami. Wy tez tak macie/ mialyscie?
 
tolive lekarz powiedział,że jak dziewczyny utrzymają tą pozycję to pn jak najbardziej wskazany,bo ta mniejsza będzie wypychała tą większą,czy Ty też w jednokosmówkowej?My ze względu na taką ciąże byłyśmy na badaniach genetycznych,całe szczęście wszystkie możliwe wady zostały wykluczone.

anuśka mnie jak kopią to po całości,żebra,mostek i to co po drodze jest atakowane,chociaż jedna jest bardziej rozbrykana to ta druga czasami jej wtóruje,najbardziej boli jak się rozpychają wtedy z brzucha robi się kwadraciak:-Dśmiesznie to wygląda.teraz ułożone są główkowo więc cisną na pęcherz

ja też w jednokosmówkowej - ja mam usg co 2 tygodnie żeby sprawdzić czy nie ma podkradania, ale jak do tej pory rosną równo.

Kopniaczki maleńkie czuję dopiero od 1,5 tygodnia, jestem ciekawa co będzie za miesiąc :p
 
reklama
Co do ruchów to ja też rzadko czuję kopniaczki, ale jak już są to konkretne. Za to ciagle takie przeciąganie i rozpychanie jak pisała Yummy. U mnie jedna leży poprzecznie -miednicowo i jak zaczyna się wiercić to czasem mam wrażenie jakby mi ktoś palcem po szyjce skrobał:szok:A druga Gwiazdusia leży grzecznie główką w dół i kopie matkę po żeberkach:-)

Dziewczyny od wczoraj wylazł mi wstrętny, bolesny hemoroid:wściekła/y:Cierpię strasznie, najchetniej bym go nożyczkami ucięła. Stosuję posterisan czopki i maść i smaruję miodem(ponoć ma pomóc, wujek Google poleca staropolskim obyczajem)
Mam nadzieję, że pomoże, wizyta lekarska za 2 tygodnie. Ma któraś podobny problem?
 
Do góry