reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża czy impreza?

reklama
Jesli by nie testowala a czekala do dnia małpy to co ma siedziec w napięciu? Do dnia miesiączki kobiety biora rozne leki, piją alkohol a jak się dowiadują to odstawiają. A czy kolezanka będzie teraz pic czy nie to juz jej wola i sprawa nie nam to oceniać
 
Czyli wg Ciebie do którego tygodnia można pić alkohol, bo zarodek jest chroniony?
Nie według mnie, a według zasad biologii człowieka. Niby jak alkohol miałby się dostać do zarodka ?
Oczywiście niepicie nikomu nie zaszkodzi. Bardziej chodzi mi o to, że przed terminem miesiączki dyskusyjne jest w ogóle mówić o ciąży.
 
Nie według mnie, a według zasad biologii człowieka. Niby jak alkohol miałby się dostać do zarodka ?
Oczywiście niepicie nikomu nie zaszkodzi. Bardziej chodzi mi o to, że przed terminem miesiączki dyskusyjne jest w ogóle mówić o ciąży.
Jeżeli test wychodzi pozytywny to niby czemu dyskusyjne jest mówić o ciąży? Ja bardzo radykalnie podchodze do tematu alkoholu w ciąży i dla mnie nie powinno się pić już po tym jak wyjdzie test pozytywny.
 
Jeżeli test wychodzi pozytywny to niby czemu dyskusyjne jest mówić o ciąży? Ja bardzo radykalnie podchodze do tematu alkoholu w ciąży i dla mnie nie powinno się pić już po tym jak wyjdzie test pozytywny.
Można śmiało powiedzieć, że nie powinno się pić alkoholu w drugiej fazie cyklu ani w ogóle. I dla mnie super, bo alkohol (tak jak palenie czy narkotyki albo leki) jest szkodliwy. Nie ma jednak możliwości, żeby czynniki zewnętrzne zaszkodziły tak wczesnej ciąży.
Natomiast ciąża potwierdzona testem wykonanym przed terminem spodziewanej miesiączki może się nie utrzymać i dlatego uważam, że testy należy wykonywać w dniu spodziewanej miesiączki.
 
reklama
Zdaje się, że zostaniesz mamą. Ja alkohol bym odstawiła zdecydowanie. Lepiej w tą stronę iść. Alkohol nie zając...zdąży jeszcze nie raz popłynąć w krwi.
 
Do góry