reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża czy impreza?

Jeżeli test wychodzi pozytywny to niby czemu dyskusyjne jest mówić o ciąży? Ja bardzo radykalnie podchodze do tematu alkoholu w ciąży i dla mnie nie powinno się pić już po tym jak wyjdzie test pozytywny.
Ja myślę że dziewczyna chce się upewnić czy też widzimy kreskę na teście, a nie czy powinna pić pomimo pozytywnego testu, bo do okresu jeszcze dwa dni.
 
reklama
Ja myślę że dziewczyna chce się upewnić czy też widzimy kreskę na teście, a nie czy powinna pić pomimo pozytywnego testu, bo do okresu jeszcze dwa dni.
Chciałam zrobić test za dwa dni, ale wyskoczyło mi spotkanie ze znajomymi, więc zmotywowało mnie to do zrobienia testu trochę wcześniej. Na spotkaniu nie piłam alkoholu na wszelki wypadek ;) jeśli nawet nie ciąża to lepsza jednak była taka decyzja w tej sytuacji. Ale masz rację, że potwierdzenie czy ktoś też widzi to co ja to duży powód dlaczego tu napisałam ;)
 
Dzień dobry,

Chciałam dziś poimprezowac i wypić alkohol, dla świętego spokoju zrobiłam test ciążowy, bo się staramy, ale nie wychodzi od pół roku. Robiłam po 16 godzinie, 2 dni przed spodziewana miesiączką. Załączam zdjęcie. Jak myślicie to może oznaczać ciążę? Czy można spokojnie wypić drinka?
To jest test z dziś z rana, chyba wygląda podobnie...
 

Załączniki

  • IMG_20210116_064035.jpg
    IMG_20210116_064035.jpg
    535 KB · Wyświetleń: 171
Można śmiało powiedzieć, że nie powinno się pić alkoholu w drugiej fazie cyklu ani w ogóle. I dla mnie super, bo alkohol (tak jak palenie czy narkotyki albo leki) jest szkodliwy. Nie ma jednak możliwości, żeby czynniki zewnętrzne zaszkodziły tak wczesnej ciąży.
Natomiast ciąża potwierdzona testem wykonanym przed terminem spodziewanej miesiączki może się nie utrzymać i dlatego uważam, że testy należy wykonywać w dniu spodziewanej miesiączki.
Równie dobrze ciążą już potwierdzona przez lekarza po terminie miesiączki też może się nie utrzymać więc jak dla mnie argument słaby
 
Tak, przeczytałam że chce się upewnić czy test wskazuje na ciążę, bo chce się napić drinka. Ja taki test uznałabym za negatywny i pewnie tego drinka wypiła, więc skoro stara się tyle czasu to woli zapytać, czy też coś widzimy
Zapytała co uważamy i napisałam, że ja na jej miejscu już bym odpuściła alkohol
 
reklama
Do góry