reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża czy poronienie? Help!

Tibix

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Wrzesień 2015
Postów
16
Witajcie. Staram sie o 2 ciąże. Miesiączkę powinnam dostac w zeszłą niedziele, ale w sobote dostałam juz krwawienia -takiego leciutkiego,jednorazowego jakby( ale nie było to plamienie tylko żywo czerwona jasna krew), bolał mnie tez brzuch. W niedziele krwawienie przeszło w brązowe plamienie i do dzis cisza. A ze moje miesiączki raczej tak nie wyglądają to dzis zrobiłam test (a nawet 3) i za każdym razem wyszły 2 kreseczki...i teraz nie wiem co mam o tym myślec :( miał ktos tak? powinnam spisać tą ciąże na straty? Niestety jestem aktualnie w Angli, a wiadomo jak tu podchodzą do tematu. W Polsce bede po Nowym Roku dopiero. Jeżeli ktos przeżył poronienie to jak długo czekaliście na krwawienie? Nie wiem czego sie spodziewac :/
 
reklama
Hej Koleżanko!
Zastanawiam się dlaczego zakladasz, ze to poronienie a nie np zagniezdzenie zarodka? Wtedy również mogą wystąpić takie objawy. Najlepszym rozwiązaniem jest badanie Bety z krwi, masz taką możliwość? Dwa badania mogą pokazać czy wynik przyrasta.
Bądź dobrej myśli!;)
 
na zagnieżdżenie to raczej za późno, moje cykle sa 25 dniowe, a czasem krótsze, owu miałam prawdopodobnie w 11dc. Nie moge zrobic bety bo tu sie takich nadań prywatnie nie robi :( jakbym była w Pl to bym juz leciała...a tak to nie wiem co sie moze wydarzyć
 
Ja mam cykle 31, a po 4 poronieniach chodziłam na monitoringi cyklu i owu raz miałam w 11dniu a raz w 20. Raz czułam ciążę, ale samoistnie poronilam i @ spoznila sie tydzień, ale krwawienie było normalne. Jeśli to było poronienie możesz nawet kolejny miesiąc czekać na @. To Twoja pierwsza ciąża?
Mam nadzieję, że to jednak późne zagniezdzenie, czego Ci życzę! W Twojej sytuacji chyba nic wcześniej niż w Nowym Roku nie dowiesz się, żeby mieć pewność 100procent.
 
Krwawienie wystapiło u mnie dzien przed spodziewana @ , wiec dopiero jutro minie 4tyg od ostatniej @ stac zapewne nie widac by było nawet pęcherzyka na usg. To juz moja 3 ciąża. 1 poronienie, jeden porod i teraz ta sytuacja. Nic mi nie zostaje jak tylko czekać.
 
Zgadzam sie z Tobą. Historia brzmi podobnie jak u mnie. Poronienie, ciaza bez komplikacji. Oby dalsza historia u Ciebie była szczęśliwa. Ja teraz czekam na bliźniaki:) trzymam mocno kciuki, żeby Ci się udało!
 
W takim razie nie dziekuje :) mam juz dzievko dlatego tak nie chce świrować, jakby to było wczesniej to bym na prędce szukała samolotu i leciała do PL. Tobie rownież życzę powodzenia :*
 
Lekarz mi jeszcze mówił, że może występować miesiączka szczatkowa, więc spróbuj tak o tym myśleć, chociaż wiem, że czekanie jest trudne. Odezwij się, choćby na priv jak poszły badania w Pl. Ściskam mocno!
 
Są jeszcze w ciąży krwawienia w terminie miesiączki. Ogólnie w pierwszym trymestrze krwawienia to często fizjologia a nie patologia. Nie zakładaj od razu złego scenariusza, bo większa szansa, że jest ok niż że jest źle. Ja mam za sobą 4poronienia, w tym jedno zatrzymane, dwa samoistne i ciążę pozamaciczną. Każde wyglądało inaczej, a cp to była bez typowych objawów.
Moja mama z kolei z siostrą miała 3mce krwawień w terminie @ i przez to nie wiedziała o ciąży, mimo że to była ciąża nr 4
 
reklama
Ja miałam podobnie, raz nawet w 12 tyg krwawiłam i lekarze nie byli wstanie stwierdzić od czego. Kazali wziąść paracetamol i wracać do domu. Urodziłam po terminie

Po poronieniu do 3 dni testy mogą wyjść pozytywnie , później już nie. Więc powtórz testy co dwa dni
 
Do góry