reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża który tydzień?

xyz333

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Maj 2019
Postów
144
Hej wszystkim zrobiłam dziś test, @ miała przyjść 28 marca a dziś wyszła taka kreska test bobo z rossmanna czy jeśli jest taka wyraźną to na 100 procent ciąża? Czy to już powyżej 4 tygodnia? Mam wizytę u ginekologa 1 kwietnia czy będzie coś widać?
Co więcej mam niedoczynność tarczycy i biorę euthyrox 25 lekarz kazał od razu po wykryciu ciąży przyjść po mocniejsze leki dzwonilam ale terminy na za miesiąc... Boje się o dziecko czy ginekolog w takim wypadku może przepisać mocniejsze leki na tarczycę jeśli przyniosę mu wyniki TSH?
 

Załączniki

  • IMG_20210329_140717421~2.jpg
    IMG_20210329_140717421~2.jpg
    547,3 KB · Wyświetleń: 280
reklama
Hej🙂. Gratulacje! A kiedy była ostatnia miesiączka? I czy masz regularne? Zrób TSH jeżeli będzie za wysokie to gin wypisze lek. Przynajmniej tak było u mnie
 
Hej🙂. Gratulacje! A kiedy była ostatnia miesiączka? I czy masz regularne? Zrób TSH jeżeli będzie za wysokie to gin wypisze lek. Przynajmniej tak było u mnie
Dziękuję ♥️ ostatnia miesiączka 28 lutego dlatego zdziwiło mnie że ta kredka jest już taka wyraźna, tym bardziej, że ostatnie cykle były nawet 32-33 dniowe, są raczej regularnie cykle mam od 28 do max 33 dni, liczę że TSH nie okaże się najgorsze
 
Gratulacje :) Piękna kreska a że ciąża to nie matematyka to może u Ciebie akurat beta hcg rośnie szybciej, a może to ciąża mnoga :) Możesz sprawdzić betę w lab i powtórzyć za 48h (niektórzy ginekolodzy wymagają na wizycie potwierdzającej ciążę) Jeśli wynik będzie ok 1000 powinien już być pęcherzyk. Gin może Ci przepisać euthyrox (zrób poziom TSH bo może nie musisz brać większej dawki) a do endo powinni Cię zapisać w ciągu tygodnia jeśli jesteś w ciąży. Trzymam kciuki :)
 
Według miesiączki to 4 tydzień i 1 dzień ciąży. Pewnie owulacja była wcześniej, albo tak jak pisze izzy_j może być ciąża mnoga. Wszystko wyjaśni się po USG. Powodzenia 🙂
 
Widac pewnie nie będzie, ale dobrze zebys zbadała przed wizytą tsh, ft3 i ft4 oraz bete ktora powtorz po 48h
 
reklama
Hej wszystkim zrobiłam dziś test, @ miała przyjść 28 marca a dziś wyszła taka kreska test bobo z rossmanna czy jeśli jest taka wyraźną to na 100 procent ciąża? Czy to już powyżej 4 tygodnia? Mam wizytę u ginekologa 1 kwietnia czy będzie coś widać?
Co więcej mam niedoczynność tarczycy i biorę euthyrox 25 lekarz kazał od razu po wykryciu ciąży przyjść po mocniejsze leki dzwonilam ale terminy na za miesiąc... Boje się o dziecko czy ginekolog w takim wypadku może przepisać mocniejsze leki na tarczycę jeśli przyniosę mu wyniki TSH?
Po pierwsze gratuluję 😍 po drugie czytam i czuję sie tak jakbym o sobie troszkę czytała ponieważ jestem w podobnej sytuacji. Do sedna choruję na niedoczynność, Hashimoto i od trzech latach starań booom! Test pokazał dwie magiczne kreski i to takie porządnie czerwone że aż nie mogłam być to uwierzyć. Okres spóźnia mi się 4 dni a cykle całe życie miałam regularne. Jutro jadę robić trójkę tarczycowa i na SMS mam od endo dostać dalsze zalecenia co do euthyroxu, narazie biorę 1* 50 mikrogramów i też żyje w stresie czy wszystko będzie okey. W czwartek jadę na potwierdzenie ciąży. Trzymajcie kciuki ;)
 

Załączniki

  • IMG_20210502_193006.jpg
    IMG_20210502_193006.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 55
Do góry