reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza na macierzyńskim

Jagoda 87

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
2 Wrzesień 2020
Postów
106
Hej kochane doradźcie mi bo nie bardzo wiem co zrobić .. 4 października kończy mi się macierzyński a jestem zatrudniona na stałe w firmie ... czy moge 5 października ... po macierzyńskim dac szefowi kolejne l4 ? Czy może mnie zwolnić z pracy co rozważa aktualnie mój szef żebym mu kosztów nie robiła? Bo niby wtedy przejmuje mnie ZUS a on nie płaci ... tylko chyba po porodzie zostaje bez zasiłku ... i pracy ... miałyście podobnie może?
 
reklama
Rozwiązanie
F3BA1139-1EEE-4D6C-9943-DC1027F2DE3F.png
Hej kochane doradźcie mi bo nie bardzo wiem co zrobić .. 4 października kończy mi się macierzyński a jestem zatrudniona na stałe w firmie ... czy moge 5 października ... po macierzyńskim dac szefowi kolejne l4 ? Czy może mnie zwolnić z pracy co rozważa aktualnie mój szef żebym mu kosztów nie robiła? Bo niby wtedy przejmuje mnie ZUS a on nie płaci ... tylko chyba po porodzie zostaje bez zasiłku ... i pracy ... miałyście podobnie może?
Nie musisz czekać na zwolnienie z pracy lekarz może już wystawić Ci L4 wyśle do pracodawcy i to tyle . Ja byłam na wychowawczym i musiałam czekać 30 dni aż zaczną mi płacić Ty jesteś w innej trochę sytuacji. Jeśli zrobisz jak pisze płaci 30 dni pracodawca później ZUS później znów macierzyński no i wracasz do pracy wtedy jeśli pracodawca będzie chciał cię zwolnić będziesz musiała wykorzystać urlop ( myślę , że z kilku lat ci raczej nie wypłaci) później 3 miesięczne wypowiedzenie no to kilka miesięcy płatne na szukanie pracy

Ps jeśli coś się zmieniło ostatnio to proszę o naprostować moja wypowiedź
 
Yhm z tego co mi mówił to chce żebym podpisała wypowiedzenie .... ale nie wiem czy może mnie zwolnić czy nie jestem chroniona z racji ciąży ... bo mówi ze do 12 tygodnia ciąży może mnie zwolnić . Ale wezmę l4 od lekarza i poprostu mu dam tak jak mówisz
 
reklama
A jesteś pewna że dostaniesz zwolnienie?
Jeśli pracodawca chce Ci robić pod górkę, to oczekuj też kontroli zwolnienie z ZUS (jako pracodawca ma możliwość zaznaczenia jednego "ptaszka"w programie puezus, by taką kontrolę na Ciebie sprowadzić).
 
reklama
Do góry