reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Hej dziewczyny. Jak samopoczucie? Coś to forum zamarło ostatnio. Ja byłam dziś u diabetologa. Wyniki mam wysokie na czczo. Jeszcze jeden tydzień spróbujemy bez insuliny i zobaczymy czy coś się zmieni. Ale szczerze - to w to wątpię. Potem byłam u ginekologa i mam usg 21 czerwca i prawdopodobnie cesarka bedzie dwa tyg wczesniej. To już tak blisko, że nie mogę w to uwierzyć. A wy jak się czujecie? Pozdrawiam:)

Na kiedy masz termin?
 
reklama
Tez mi sie wydawalo, ze tu jakos cicho i tylko ja pisze ;)
U mnie tydzien po odstawieniu acardu plamienia calkiem zanikly-hurrraaa! Dzieki temu poczulam sie pewniej :).
Jednak jak pochodze, cos porobie to brzuch mi twardnieje i boli wiec sie oszczedzam.
Brzuszek mi rosnie, juz jest nieukrywalny :). Do tej pory przytylam prawie 5 kg, czyli chyba nie jakos duzo, a czuje sie ciezko. Na szczescie nie mam obrzekow ani nadcisnienia. Juz powoli zaczynam kompletowac wyprawke: dzisiaj zamowilam slodki kombinezon :) i welurowego pajaca.
Bierz magnez pomaga na bol brzucha. Ja kiedy mam ciężki brzuch - to wtedy tylko biorę magnez i pomaga. Ja przytyłam 10, po tygodniowej dziecie - (- 1 kg). Tez mam już pokupione prawie wszystko, łóżeczko juz stoi i teraz w sobotę jadę po szafeczke z przewijakiem;) Dzis rano znowu cukier ponad 100:( Na kiedy masz termin Chloe.Chloe?
 
Cudnie słyszeć , że u Was wszystko dobrze i szykujecie się do porodów U mnie dopiero początek 16 tygodnia . Także cały czas męczą mnie niepokój i obawy . Fizycznie świetnie choć doskwiera mi bezczynność . Pozwoliłam sobie na mała przejażdżkę rowerem . Poczułam się super , jak po maratonie ale dopadły mnie wyrzuty sumienia czy nie zaszkodziłam maluszkowi i czar prysł .
Powiedzcie proszę jak często chodzicie na wizyty kontrolne do ginekologa ?
Całuski
 
Ostatnia edycja:
Bierz magnez pomaga na bol brzucha. Ja kiedy mam ciężki brzuch - to wtedy tylko biorę magnez i pomaga. Ja przytyłam 10, po tygodniowej dziecie - (- 1 kg). Tez mam już pokupione prawie wszystko, łóżeczko juz stoi i teraz w sobotę jadę po szafeczke z przewijakiem;) Dzis rano znowu cukier ponad 100:( Na kiedy masz termin Chloe.Chloe?
Magnez lykam codziennie.
Mam termin na 8.09 (z usg genet.i tego terminu kaza sie trzymac). Prof u ktorego bylam na polowkowym powiedzial mi, ze po 40-tce rozwiazuje sie ciaze tydzien przed i obstawia 1.09. Ide jeszcze na konsultacje do prof.Debskiego co on o tym mysli (i innych moich dolegliwosciach).
Moj Leos od wczoraj jest malo ruchliwy. Niedawno wstalam, a on jeszcze sie nie rusza. Moze podzialal wczesniej i teraz spi. Mi sie spanie okropnie przestawilo, tzn. zasypiam ok.2 , a wstaje ok.10. Żal mi porankow. Po prostu wieczorem zasnac nie moge i zawsze bylam sowa (jak wstawalam o 7 to chodzilam spac o polnocy).
Milego dnia!
 
Cudnie słyszeć , że u Was wszystko dobrze i szykujecie się do porodów U mnie dopiero początek 16 tygodnia . Także cały czas męczą mnie niepokój i obawy . Fizycznie świetnie choć doskwiera mi bezczynność . Pozwoliłam sobie na mała przejażdżkę rowerem . Poczułam się super , jak po maratonie ale dopadły mnie wyrzuty sumienia czy nie zaszkodziłam maluszkowi i czar prysł .
Powiedzcie proszę jak często chodzicie na wizyty kontrolne do ginekologa ?
Całuski
Ja chodze co 4 tyg, a kontaktuje sie czesciej, jak cos mi dokucza. Usg prenatalne i polowkowe mialam u innych lekarzy wiec to tez dodatkowe wizyty.
Co do roweru to jest niezalecany z powodu ryzyka urazu, ale jesli czujesz sie dobrze to trzeba tylkobardzo uwazac.
Kilka dni temu pod lodziarnie zajechala mamuska z dwojka przedszkolakow, kazde na swoim rowerze. Dziewczyna mniej wiecej w 5/6 miesiacu. Szczupla wysoka, no i wygladala na 30 lat ;). Jak ja jej pozazdroscilam. Ja nawet chodzic za duzo nie daje rady, a ona sama na rowerze i jeszcze dwoje starszych ogarnia.
Ja mialam wielokrotnie pokuse przejechania sie na rowerze (uwielbiam), a latem to nawet do pracy jezdzilam, ale ciagle jest cos i podchodze do tego zdroworozsadkowo: rower nie zajac, za rok nadal bedzie czekal i sie jeszcze najezdze, a szanse na dziecko mam prawdopidobnie jedna w zyciu. Dlatego odpuszczam sobie wiele spraw bez wiekszego zalu, wiem, ze poczekaja. Jednak kazda sytuacja i stan zdrowia jest inny: najlepiej sluchaj siebie i swojego lekarza.
 
Bierz magnez pomaga na bol brzucha. Ja kiedy mam ciężki brzuch - to wtedy tylko biorę magnez i pomaga. Ja przytyłam 10, po tygodniowej dziecie - (- 1 kg). Tez mam już pokupione prawie wszystko, łóżeczko juz stoi i teraz w sobotę jadę po szafeczke z przewijakiem;) Dzis rano znowu cukier ponad 100:( Na kiedy masz termin Chloe.Chloe?
Cukier nadal wysoki, ale jesli sie stosujesz do zalecen i nie spada to moze dadza.Ci insuline. Wazne, zeby trzymac go w ryzach, a do rozwiazania żabi skok ;).
 
Chloe ;) masz racje rower jak i inne aktywności nie uciekną . Pytałam o wizyty lekarskie bo spotkałam się z opinia lekarza ginekologa , który twierdzi , że po 40 trzeba chodzić co 2 tygodznie bo ciąża wg niego z automatu jest zagrożona . Też mam wizyty co 4 , plus badania prenatalne i moja gin uważa to za wystarczające .
 
Chloe ;) masz racje rower jak i inne aktywności nie uciekną . Pytałam o wizyty lekarskie bo spotkałam się z opinia lekarza ginekologa , który twierdzi , że po 40 trzeba chodzić co 2 tygodznie bo ciąża wg niego z automatu jest zagrożona . Też mam wizyty co 4 , plus badania prenatalne i moja gin uważa to za wystarczające .
Lekarz liczył może na dodatkowe wpływy do portfela. Na początku ciazy pytalam jak to dziś bywa z ciezarnych po 40. Lekarz powiedział, że jest coraz więcej takich kobiet, a i ciaze rozwijają się ok i ten stan przechodzą dobrze. Zresztą jestem tego przykładem. Wizyty miałam z taką czestotliwoscia jak młode siksy[emoji6]
 
reklama
Lekarz liczył może na dodatkowe wpływy do portfela. Na początku ciazy pytalam jak to dziś bywa z ciezarnych po 40. Lekarz powiedział, że jest coraz więcej takich kobiet, a i ciaze rozwijają się ok i ten stan przechodzą dobrze. Zresztą jestem tego przykładem. Wizyty miałam z taką czestotliwoscia jak młode siksy[emoji6]
A moja lekarka jest jednak bardiziej ostrozna. Jednak wiek jest czynnikiem ryzyka, oczywiscie jakiego to zalezy od stanu zdrowia ciezarnej. Jest cos takiego jak wiek biologiczny. Przeciez nie wszystkie jestesmy rownie zdrowe. Sam fakt zajscia w ciaze naturalna wskazuje na dobra kondycje organizmu.
Mysle, ze do lekarza warto chodzic wtedy kiedy tego potrzebujemy lub sa zalecenia. Czasami fakt sprawdzenia, ze wszystko ok jest dodatkowym czynnikiem uspokajajacym. Dla innych wizyta lekarska to zawsze stres. Dlatego mysle o znalezieniu poloznej, ktora by posluchala serduszka i ew.wytlumaczyla dolegliwosci. Za tydzien zaczynamy szkole rodzenia to da mi okazje do wyjasnienia ew. warpliwosci.
Co do "naciagania na kase" przez lekarzy to ja nie wierze w taka teorie. Do dobrych lekarzy nawet prywatnie czeka sie miesiacami wiec pacjentow maja nadmiar. A nawet Ci "zwyczajnie" sie nie nudza ;). Znam tez kilku lekarzy prywatnie i zdecydowanie kieruja sie wiedza, potrzebami diagnostycznymi. Pojawil sie ten watek w kwestii lecze trudnosci z zajsciem w ciaze: niektore procedury sa po prostu bardzo drogie, sprzet jest drogi, lekarstwa sa drogie. A ze czasami pomoze jedna tabletka - moze pomogla ona, a moze taki byl splot innych czynnikow? A moze tam w gorze uznali, ze czas nam dac dziecko? Nie wiem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry