reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Co słychać w nowym roku?🤗 Jak się macie. Jak brzuszki przyszłych mam?
Mnie dopadly bolesne hemoroidy. Ból i pieczenie nie dają zyc. Mam kłopot z dotarciem do lekarza i wytrzymaniem na wizycie...dramat jakiś, a przede mną krzywa cukrowa😒
I mięśnie brzucha mi się rozeszły. Trochę za wcześnie. Umówiłam się dziś do fizjo prywatnie. Ledwo doszłam na wizytę z bólem 4 liter, a wizyty nie było bo fizjoterapeutka zapomniała że się se mną umówiła. Wróciłam do domu i powyłam się jak dziecko z tego bólu i bezsilności.
Poza tym rośniemy zdrowo🤗
Zapowiedzieli mi cc bo wiek i postura nie wróżą sukcesu w porodzie naturalnym.
 
reklama
Ja po połówkowych :) Z małym Leo wszystko super, waży już 403 gramy :) Niestety mój mięśniak dalej rośnie, lekarz mnie nastraszył konsultacją onkologiczną (mimo, że to mięśniak, którego mam od 7 lat), z której potem się wycofał...i napędził mi tym niezłą schizę. Z tego co czytałam to 100% wzrostu mięśniaka nie jest niczym niezwykłym w ciąży, ale od wczoraj jestem przez to zdołowana😐
 
Ja po połówkowych :) Z małym Leo wszystko super, waży już 403 gramy :) Niestety mój mięśniak dalej rośnie, lekarz mnie nastraszył konsultacją onkologiczną (mimo, że to mięśniak, którego mam od 7 lat), z której potem się wycofał...i napędził mi tym niezłą schizę. Z tego co czytałam to 100% wzrostu mięśniaka nie jest niczym niezwykłym w ciąży, ale od wczoraj jestem przez to zdołowana😐
Współczuję. Każda taka wiadomość niepokoi bo zaraz sie zastanawiamy co z naszymi maluszkami🙄
 
Serio wiek jest przeciwskazaniem do SN? Ja po' 2 operacjach na kregoslup, w wieku prawie 42 nawet nikt nie wdpomnial cc ...
Aga a kazali jakies markety robic ? Kurcze, szkoda, ze tak straszna bezmyslnie 🤦
Ja kibicuje malemu Leo ze szczegolny sentymentem 😍
 
Serio wiek jest przeciwskazaniem do SN? Ja po' 2 operacjach na kregoslup, w wieku prawie 42 nawet nikt nie wdpomnial cc ...
Aga a kazali jakies markety robic ? Kurcze, szkoda, ze tak straszna bezmyslnie 🤦
Ja kibicuje malemu Leo ze szczegolny sentymentem 😍
No nie tylko wiek, ale też moja chudość przed ciążą i fakt że to moja jedyna w życiu i ostatnia ciąża...zmniejszają ryzyko jak się da....W końcu nikt mi potem nie powie ze urodzę jeszcze dzieci bo mam czas...
 
No nie tylko wiek, ale też moja chudość przed ciążą i fakt że to moja jedyna w życiu i ostatnia ciąża...zmniejszają ryzyko jak się da....W końcu nikt mi potem nie powie ze urodzę jeszcze dzieci bo mam czas...
E, no wez, to jakby w innym wypadku powiedziec trudno, nic sie nie stalo... Raczej kazda matka powinna miec taka opieke by porod skonczyl sie pomyslnie dla niej i dziecka. Pomijajac, ze oba porody niosa swoje ryzyko . Wiadomo po' to jest lekarz by wybrac ten odpowiedni w danym przypadku.
Kiedy masz termin?
 
E, no wez, to jakby w innym wypadku powiedziec trudno, nic sie nie stalo... Raczej kazda matka powinna miec taka opieke by porod skonczyl sie pomyslnie dla niej i dziecka. Pomijajac, ze oba porody niosa swoje ryzyko . Wiadomo po' to jest lekarz by wybrac ten odpowiedni w danym przypadku.

E, no wez, to jakby w innym wypadku powiedziec trudno, nic sie nie stalo... Raczej kazda matka powinna miec taka opieke by porod skonczyl sie pomyslnie dla niej i dziecka. Pomijajac, ze oba porody niosa swoje ryzyko . Wiadomo po' to jest lekarz by wybrac ten odpowiedni w danym przypadku.
Kiedy masz termin?
24 kwietnia
Ja już sama nie wiem co myśleć o porodzie. Prawda jest taka że mnie położna nastraszyła a lekarz prowadzacy też się dwuznacznie wypowiadał. Konsultował mnie lekarz z porodówki i tak wybrał. Mówił że szyjka się może źle rozwierac, do tego moja wrodzona wątłość ...muszę wierzyć że tak będzie dobrze dla dziecka i dla mnie.
 
Szczuplosc chyba nie ma znaczenia, raczej wymiary miednicy czy cos takiego i to tylko lekarz moze ocenic. Skad moze 3 MC wczesniej wiedziec jak sie bedzie szyjka rozwierac dla mnie zagadka. Co do wieku to totalnie pierwsze slysze.
Wiadomo, ze jak lekarz zaleca to wie co Robi, chociaz te powody, ktore przedstawiasz to raczej na koncowce Mozna oceniac.
Ja tam tez sie na nic nie nastawiam, nie prosilam Bo pomyslalam, ze on lepiej bedzie wiedzial, co w tej sytuacji bedzie Dobre dla dziecka i dla mnie.
Moja siostra np strasznie sie uparla na SN. Lekarz mowi, ok , jak chce niech probuje. Wywolywali. Wczesniej miala cc Z blizniakami. Na Sam koniec maly sie zablokowal i tak musieli robic cc... Na dodatek przebili jej pecherz i 6 tygodni chodzila Z cewenikiem, potem operacja naprawcza. Umeczyla sie strasznie.
Na te hemoroidy nic ci nie Dalì? Nie znam tego ale musi byc okropne...
 
Szczuplosc chyba nie ma znaczenia, raczej wymiary miednicy czy cos takiego i to tylko lekarz moze ocenic. Skad moze 3 MC wczesniej wiedziec jak sie bedzie szyjka rozwierac dla mnie zagadka. Co do wieku to totalnie pierwsze slysze.
Wiadomo, ze jak lekarz zaleca to wie co Robi, chociaz te powody, ktore przedstawiasz to raczej na koncowce Mozna oceniac.
Ja tam tez sie na nic nie nastawiam, nie prosilam Bo pomyslalam, ze on lepiej bedzie wiedzial, co w tej sytuacji bedzie Dobre dla dziecka i dla mnie.
Moja siostra np strasznie sie uparla na SN. Lekarz mowi, ok , jak chce niech probuje. Wywolywali. Wczesniej miala cc Z blizniakami. Na Sam koniec maly sie zablokowal i tak musieli robic cc... Na dodatek przebili jej pecherz i 6 tygodni chodzila Z cewenikiem, potem operacja naprawcza. Umeczyla sie strasznie.
Na te hemoroidy nic ci nie Dalì? Nie znam tego ale musi byc okropne...
No nikt mnie nie mierzył jeszcze...może na koniec okazać się że jakoś by poszło i będzie próba ....nie chcę tu sie wdawać w dyskusje na ten temat bo to niepotrzebne...
Na hemoroidy niewiele można dać ciężarnej. Dostałam czopki ale nie niwelują bólu. Ciekawe co chirurg na konsultacji mi powie, pewnie tyle że w ciąży nic się z tym nie robi🤷‍♀️
 
reklama
Do góry