reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po poronieniu tripoloidia

Dołączył(a)
26 Listopad 2021
Postów
1
Czy są tu mamy, które zdecydowały się na ciąże po poronieniu. U nas testy dna wykazały tripoloidię płodu. Bardzo boję się, że sytuacja może się powtórzyć. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji?
 
reklama
Nie byłam w takiej sytuacji, ale na forum ginekologicznym dziewczyna urodziła w 40 tc synka triploida (zmarł na chwilę przed porodem) teraz jest w ciąży bliźniaczej jest po badaniach prenatalnych i wszystko ok. Wątek przeziernosc karkowa.
 
U mnie synkowi w 12 tygodniu przestało bić serduszko i tez okazało się ze triploidia , bylismy u genetyka powiedział ze to na 99% choroba przypadkowa i żebyśmy nie robili badania kariotypu . W marcu poroniłam , w czerwcu biochemiczna i staramy sie dalej. Ale tez mimo wszystko nadal mam strach..
 
U nas również wyszła triploidia bo badaniu kosmówki (+ zaśniad) - dopisek od centrum badań genetycznych był taki, że są to wady przypadkowe, loteria genetyczna, które się nie powtarzają (chyba, że ktoś ponownie będzie miał takiego pecha :( takie przypadki się zdarzają, ale bardzo bardzo rzadko) - teraz jestem w 20tc kolejnej ciąży i wszystko jest w porządku.

Ja po tamtej ciąży wybrałam lekarza z super sprzętem USG - triploidia nie wychodzi np. w badaniu Nifty, więc musiałam polegać na wprawnym oku lekarza. Po ciąży z triploidią warto również wykonać test pappa, ponieważ te ciąże również cechują się nieprawidłowościami w wynikach.
 
Ja w tym roku straciłam ciążę w 14 TC, chłopiec z triploidia.
Byłam na konsultacji u genetyka wg. mnie jedynego z najlepszych w Polsce ( dr. Lech Dudarewicz) wytłumaczył mi że jest to wada typowo losowa. I nie mam większego ryzyka niż inne kobiety że wada się powtórzy. Wiadomo może się powtórzyć i każdej z nas przytrafić.
Ja ryzykuje i się staramy mam nadzieję że teraz będzie dobrze.
W następny piątek planowana @ i mam nadzieję że nie przyjdzie.
 
Do góry