reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Pomyślę. ANA robiłam i jeszcze jakieś tylko teraz nie pamiętam.
Trudne to wszystko. Najgorzej, że to wszystko trzey samemu szukać a lekarze rozkładają ręce.
Zobacz tu
Tu masz pełny wykaz badan
 
reklama
Wow, no pokazny okaz, nie ma co [emoji14]


Ja brałam i acard i heparynę, ale to acard odtawilma bardzo szybko.


Przyczyn moze być mnóstwo. Jest tak na prawdę jeszcze cała immunologia do zbadania. Wspomniane przez dziewczyny komórki NK to jedno, ale są też różne przeciwciala - przeciwko antygenom jajnika, przeciwlozyskowe, przeciwplemnikowe, przeciwpożarowe ANA ( może być jakaś choroba z którą układ immunologiczny walczy A nawet nie wiesz ). No i może być też wada genetyczna zarodka - badalas zarodki po poronieniu? Może gg wada przypadkowa, może być coś ze względu na wiek, jak jest wada to nie pomogą żadna leki tak na prawdę


Bo dupkę to szryczy progesteron i jeśli działa, to wówczas @ nie ma szans przyjść w trakcie jego brania. A luteine jest naturalnym progesteronem i przy niej @ może normalnie wystąpi :)

Ktoś tu pytał czy biorąc acard do 30 dc nie zaburzy sobie cyklu, A lekarz podejrzewa że może być ciąża. Na to jest najprostszy sposób. Zrobić test ciążowy w 27-28 dc i jak pozytyw to brać dalej A jak negatywny to odstawić ;)
Tak tak ja wiem o co chodzi[emoji4]

A czemu jak nie ma ciąży do 30dc to odstawić acard? On może opóźniać miesiączkę?
 
Zobacz tu
Tu masz pełny wykaz badan
Dzięki. Tak jak patrzę większość mam zrobione. Myślę czy jeszcze coś robić. Myślę o tych komórkach NK jeszcze.
 
Czy któraś z Was brała ovarin? Kupiłam jakiś czas temu zamiast Miositogynu i chyba żałuje 🤪 Ten drugi tak mi pomagał na sluz, a w tym cyklu w ogóle nie czułam śluzu. Nawet mówiłam to ginowi jak byłam u niego na wizycie przed owu. On mi powiedział, ze wkrótce będzie owu, bo duże pecherzyki są, ja mu na to, ze śluzu nie mam wcale, a on podczas badania właśnie czuł i powiedział, ze nie zawsze musi być sluz. No chyba ze to wina zastrzyku z ovitrelle? Robiłam go pierwszy raz w życiu

i jeszcze mam pytanie Apropos ANA2. Jeśli wyjdą dodatnie, to coś się na to przyjmuje w ciąży?
 
Czy któraś z Was brała ovarin? Kupiłam jakiś czas temu zamiast Miositogynu i chyba żałuje [emoji2957] Ten drugi tak mi pomagał na sluz, a w tym cyklu w ogóle nie czułam śluzu. Nawet mówiłam to ginowi jak byłam u niego na wizycie przed owu. On mi powiedział, ze wkrótce będzie owu, bo duże pecherzyki są, ja mu na to, ze śluzu nie mam wcale, a on podczas badania właśnie czuł i powiedział, ze nie zawsze musi być sluz. No chyba ze to wina zastrzyku z ovitrelle? Robiłam go pierwszy raz w życiu

i jeszcze mam pytanie Apropos ANA2. Jeśli wyjdą dodatnie, to coś się na to przyjmuje w ciąży?
Jak Ana 2 jest dodatnie, to trzeba zrobić Ana 3, by sprawdzić co konkretnie nie działa. To immunologia, więc głównie dieta i steryd.
Ovarinu nie brałam. Kupiłam i nie zdążyłam wziac. Natomiast z cyklu bez śluzu mam synka
 
Czy któraś z Was brała ovarin? Kupiłam jakiś czas temu zamiast Miositogynu i chyba żałuje 🤪 Ten drugi tak mi pomagał na sluz, a w tym cyklu w ogóle nie czułam śluzu. Nawet mówiłam to ginowi jak byłam u niego na wizycie przed owu. On mi powiedział, ze wkrótce będzie owu, bo duże pecherzyki są, ja mu na to, ze śluzu nie mam wcale, a on podczas badania właśnie czuł i powiedział, ze nie zawsze musi być sluz. No chyba ze to wina zastrzyku z ovitrelle? Robiłam go pierwszy raz w życiu

i jeszcze mam pytanie Apropos ANA2. Jeśli wyjdą dodatnie, to coś się na to przyjmuje w ciąży?
Ja biorę już długo. Mi pomógł na cykle, teraz są w miarę regularne. Co do śluzu, to nigdy nie miałam go zbyt wiele a owulacja była. Ja sobie chwalę ovarin. Ja nie mogłam pić tych podobnych preparatów, czułam się mega wzdęta.
 
Duphaston to progesteron który ma podtrzymać ewentualną ciążę, jeśli ciąży nie ma to nie ma sensu go brać i też nie jest potrzebny w pierwszej połowie cyklu. Z tego co mówią to dupek nie wpływa na okres i dostaniesz go nawet jak będziesz brała ale ogólnie to kilka dni po ustawieniu dupka dostaje się okres dlatego pewnie kazał Ci obstawiać w 30 dc
Przepraszam, miało być nie acard tylko duphaston :D
 
reklama
Cześć Dziewczyny, jestem po 1 poronieniu i lekarz dał mi profilaktycznie acard 75 na czas starań i ciazy. A ponieważ ciężko mi zaufać to oczywiście sprawdziłam internet, a tam pełno zapisów żeby nie podawać w 1 trymestrze ciazy. I mam już mętlik w głowie czy brac czy nie, żeby nie zaszkodzić maleństwu jak się tylko pojawi. Jak było z Wami? Braliście acard od początku?
 
Do góry