reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
@młoda1994 pamiętam, że brałaś progesteron, żeby wywołać miesiączkę. Jaką miałaś dawkę? Ja mam brać od 16dc Duphaston i to aż trzy razy dziennie.
Ja brałam pierwszy cykl 1x1 ale cała druga fazę cyklu miałam plamienia i sama sobie zwiększyłam dawkę na 2x1 od 16dc do 25dc i okres przychodził 29-30dni. Wyregulował mi cykle na 5 miesięcy tylko.

EDIT: DUPHASTON BRAŁAM NA WYREGULOWANIE CYKLI A NA WYWOŁANIE BRAŁAM 3X1 LUTEINE PRZEZ 7 DNI I DO 10 DNI PO ODSTAWIENIU MIAŁA PRZYJŚĆ MIESIĄCZKA Z TYM ŻE MI MAX PO 3 TABLETKACH OKRES PRZYCHODZIŁ I ODSTAWIAŁAM LUTEINE. TAK MI KAZAŁ LEKARZ Z PL.
 
No i jestem po teleporadzie z genetykiem. Nasze kariotypy są dobre, lekarz powiedział, że nie ma się do czego przyczepić. Ryzyko urodzenia chorego dziecka jest minimalne, już bardziej że względu na wiek- ja w tym roku 34 a mąż 37.
Tylko skąd te poronienia...🤔🤔🤔. Z moich wyników nie ma się do czego przyczepić. Mam mutacje jedynie takie, że powinnam brać kwas foliowy metylowany. Jedne przeciwciała z zespołu antyfosfolipidowego lekko podwyższone, ale gin i genetyk powiedzieli, że to raczej nie to... Druga poroniona ciąża była na acardzie, ja już sama nie wiem co myśleć o tym wszystkim.
Mamy już synka, ma 9 lat. Ciąża była bezproblemowa. Totalnie nic się nie działo, żadnych praktycznie objawów. Jedynie ja mam PCO i u nas problem z zajściem, udało się po 3 latach. Kolejne 2 ciąże po dłuższym staraniu, ale praktycznie udało się bez żadnego leczenia.
Dam chyba sobie ostatnią szansę. Jeżeli się uda w ogóle zajść i się uda to będzie to ogromne szczęście, a jeżeli znów poronienie, to odpuszczę.
Teraz jestem w połowie 5 cyklu po poronieniu. Po pierwszym poronieniu udało się w 7 cyklu. A czy teraz się uda...🤔.
 
No i jestem po teleporadzie z genetykiem. Nasze kariotypy są dobre, lekarz powiedział, że nie ma się do czego przyczepić. Ryzyko urodzenia chorego dziecka jest minimalne, już bardziej że względu na wiek- ja w tym roku 34 a mąż 37.
Tylko skąd te poronienia...[emoji848][emoji848][emoji848]. Z moich wyników nie ma się do czego przyczepić. Mam mutacje jedynie takie, że powinnam brać kwas foliowy metylowany. Jedne przeciwciała z zespołu antyfosfolipidowego lekko podwyższone, ale gin i genetyk powiedzieli, że to raczej nie to... Druga poroniona ciąża była na acardzie, ja już sama nie wiem co myśleć o tym wszystkim.
Mamy już synka, ma 9 lat. Ciąża była bezproblemowa. Totalnie nic się nie działo, żadnych praktycznie objawów. Jedynie ja mam PCO i u nas problem z zajściem, udało się po 3 latach. Kolejne 2 ciąże po dłuższym staraniu, ale praktycznie udało się bez żadnego leczenia.
Dam chyba sobie ostatnią szansę. Jeżeli się uda w ogóle zajść i się uda to będzie to ogromne szczęście, a jeżeli znów poronienie, to odpuszczę.
Teraz jestem w połowie 5 cyklu po poronieniu. Po pierwszym poronieniu udało się w 7 cyklu. A czy teraz się uda...[emoji848].
A pytałaś może lekarzy skąd te poronienia jeśli wyniki masz wporzadku? Co mówili?
 
Ostatnia edycja:
Dziś pytałam genetyka, to powiedział, że ze strony genetyki nie ma czego się przyczepić. Trombofilii nie mam, zespół antyfosfolipidowy też ok. Powiedział, że być może to były przypadki...🤷
Komórki NK też badałaś?

@młoda1994 i luteina i Duphaston to progesteron. Działają chyba tak samo. Poprosiłam o Duphaston, bo nie chciałam luteiny pod język ani w globulkach.
A czy biorąc Duphaston zatrzymywała Wam się woda w organizmie lub przytyłyście? Ostatnio spadło mi 4kg okupione ciężkimi wysiłkami, boję się że przy braniu dupka wszystko wróci 😢
 
Komórki NK też badałaś?

@młoda1994 i luteina i Duphaston to progesteron. Działają chyba tak samo. Poprosiłam o Duphaston, bo nie chciałam luteiny pod język ani w globulkach.
A czy biorąc Duphaston zatrzymywała Wam się woda w organizmie lub przytyłyście? Ostatnio spadło mi 4kg okupione ciężkimi wysiłkami, boję się że przy braniu dupka wszystko wróci [emoji22]
Tak to to samo ale na mnie działał inaczej. Dupka musiałam odstawić żeby okres przyszedł a luteina wywołała okres nawet w trakcie zażywania jej. Ja łykałam luteine (pod język fuuujjj raz spróbowałam i nigdy więcej).
 
reklama
Właśnie wróciłam od gina i standardowo sto pytań 🤪
Dziewczyny jak to jest z miesiączka podczas brania duphastonu?
Lekarz kazał brać duphaston do 30 dc (wtedy tez mam u niego wizyte) bo podejrzewa ze może być ciaza
A co jeśli ciąży nie będzie, a ja będę brać dupka? @ Przyjdzie i tak 27 dc czy wszystko mi się poprzesuwa? :/ ja jakoś nie czuje żeby cokolwiek mi się tam kluło w środku 🤪
 
Do góry