reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po roku od CC, test

Dołączył(a)
26 Lipiec 2021
Postów
10
Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 17 listopada. Cykle mam regularne co 29-30-31 dni. 17 grudnia liczyłam na okres a tu nic. Zrobiłam test 5 dni później 23 i test wyszedl negatywny ( nawet dwa negatywne w odstępie 2 dni). Odetchnelam i spędziłam święta spokojnie czekając na miesiączkę. Niestety nadal nie pojawiła się i zrobiłam test 29 grudnia. Wyszedl pozytywny i to nawet nie był z pierwszego moczu tylko najpierw pobiegłam do apteki. Po 2 godzinach zrobiłam 2 i również pozytywny. Jutro mam wizytę u mojego ginekologa i jestem przerażona... Nie rozumiem dlaczego przy regularnych miesiączkach po 5-6 dniach wyszły testy negatywne a potem pozytywne. Ostatni stosunek miałam napewno tydzień przed spodziewnym okresem mniej więcej. Rok temu urodziłam przez CC córeczkę i po prostu nie mogę sobie tego wszystkiego wyobrazić...
 
reklama
Tydzień przed spodziewanym okresem mniej więcej, czyli mogliście się wstrzelić idealnie w owulację 🤷 to, że cykle są regularne, nie oznacza że w każdym cyklu owulacja jest w tym samym dniu cyklu np w 12 czy 13 dniu cyklu. Jeśli stosowaliscie antykoncepcje to widać zawiodła.
Idź do lekarza, zrobi USG i okaże się czy jest ciąża, a jeśli jest to jaki jest wiek tej ciąży.
 
Może miałaś zabiegany czas grudniowy i CI się przesunęła owulacja i miałaś ją tydzień przed "standardowym" terminem okresu ;)
Wtedy 17 grudnia mógł CI wyjść negatywny test, bo test wykryje ciążę najwcześniej tak 9-10 dpo ;)
 
zaszłam w ciążę dokładnie rok po pierwszym cc, ciąża ok, drugie cc przeszłam lepiej niż pierwsze. a co do opieki nad dziećmi, bywa ciężko ale jest ok :)
 
Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 17 listopada. Cykle mam regularne co 29-30-31 dni. 17 grudnia liczyłam na okres a tu nic. Zrobiłam test 5 dni później 23 i test wyszedl negatywny ( nawet dwa negatywne w odstępie 2 dni). Odetchnelam i spędziłam święta spokojnie czekając na miesiączkę. Niestety nadal nie pojawiła się i zrobiłam test 29 grudnia. Wyszedl pozytywny i to nawet nie był z pierwszego moczu tylko najpierw pobiegłam do apteki. Po 2 godzinach zrobiłam 2 i również pozytywny. Jutro mam wizytę u mojego ginekologa i jestem przerażona... Nie rozumiem dlaczego przy regularnych miesiączkach po 5-6 dniach wyszły testy negatywne a potem pozytywne. Ostatni stosunek miałam napewno tydzień przed spodziewnym okresem mniej więcej. Rok temu urodziłam przez CC córeczkę i po prostu nie mogę sobie tego wszystkiego wyobrazić...
Cóż uprawiając seks bez zabezpieczenia, trzeba sobie „wyobrazić” i ciążę 😉
 
Oczywiście, że jestem dorosła kobieta która ma dwoje dzieci już, bardziej mi chodzi że boję się że sobie nie poradzę akurat teraz. Nie jest to czas i miejsce a szczerze wraz z przerażeniem śmiać mi się chce ze udało się za jednym jedynym razem. Cóż trzeba wziąć odpowiedzialność tylko ten strach jest ogromny bo naprawdę to nie jest czas i miejsce na kolejne dziecko w mojej sytuacji życiowej :( Kiedyś pewnie będę się śmiała że swojego strachu i myśli w mojej głowie. Dziękuję za odpowiedzi wszystkie i pozdrawiam :)
 
reklama
Oczywiście, że jestem dorosła kobieta która ma dwoje dzieci już, bardziej mi chodzi że boję się że sobie nie poradzę akurat teraz. Nie jest to czas i miejsce a szczerze wraz z przerażeniem śmiać mi się chce ze udało się za jednym jedynym razem. Cóż trzeba wziąć odpowiedzialność tylko ten strach jest ogromny bo naprawdę to nie jest czas i miejsce na kolejne dziecko w mojej sytuacji życiowej :( Kiedyś pewnie będę się śmiała że swojego strachu i myśli w mojej głowie. Dziękuję za odpowiedzi wszystkie i pozdrawiam :)
Jak najbardziej rozumiem strach 🙄 jeszcze trochę czasu do rozwiązania jest, takze uda się to jakoś poukładać. Powodzenia i dużo zdrowia😊
 
Do góry