reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża szpital l4

SylwiaOR

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2023
Postów
25
Hej Dziewczyny. Jestem w 7 tyg ciąży. Wczoraj wylądowałam w szpitalu ponieważ zaczęłam krwawić. Do końca sierpnia mam umowę. Niestety w szpitalu spędzę parę dni i pewnie po wyjściu będę musiała zrezygnować z pracy z powodu zagrożonej ciąży. Pracodawca jeszcze nic nie wie o mojej ciąży. Umowę mam do 31.08. I miała zostać podpisana nowa umowa na rok. Niestety nie wiem jak to dalej będzie. Teraz najważniejsze jest dla mnie zdrowie dziecka oraz moje. Pomocy:(
 
reklama
Hej Dziewczyny. Jestem w 7 tyg ciąży. Wczoraj wylądowałam w szpitalu ponieważ zaczęłam krwawić. Do końca sierpnia mam umowę. Niestety w szpitalu spędzę parę dni i pewnie po wyjściu będę musiała zrezygnować z pracy z powodu zagrożonej ciąży. Pracodawca jeszcze nic nie wie o mojej ciąży. Umowę mam do 31.08. I miała zostać podpisana nowa umowa na rok. Niestety nie wiem jak to dalej będzie. Teraz najważniejsze jest dla mnie zdrowie dziecka oraz moje. Pomocy:(
Ojjjj, pech... Nowej umowy na l4 nie podpiszesz...
 
Rozumiem. A zwolnienie gdy dostane do wyjściu ze szpitala ? Wypłaci mi pracodawca lub ZUS? Czy niestety zostanę bez niczego ?
 
Rozumiem. A zwolnienie gdy dostane do wyjściu ze szpitala ? Wypłaci mi pracodawca lub ZUS? Czy niestety zostanę bez niczego ?
Jeżeli będziesz mieć chorobowe przez cały okres trwania ciąży to do końca umowy wypłaca pracodawca a później ZUS. Tylko nie może być ani jednego dnia przerwy między zwolnieniami. Macierzyński nie będzie Ci się należał.
 
Podpisać by mogła, gdyby pracodawca się zgodził tę umowę zawrzeć. Ale to już jego dobra wola.

Autorko, jeśli zdążysz wyjść ze szpitala przed końcem miesiąca, to na twój wniosek na zwolnieniu lekarskim lekarz nie zamieszcza informacji o ciąży (kodu B). Masz do tego prawo, i tym sposobem nie informujesz pracodawcy o swoim stanie. Pytanie czy tak chcesz i kiedy wyjdziesz ze szpitala, w sensie czy dzięki temu podpisałabyś kolejną umowę.
 
Ostatnia edycja:
Jeżeli będziesz mieć chorobowe przez cały okres trwania ciąży to do końca umowy wypłaca pracodawca a później ZUS. Tylko nie może być ani jednego dnia przerwy między zwolnieniami. Macierzyński nie będzie Ci się należał.
Czy ja to gdzieś zgłaszam czy pracodawca do ZUS zgłasza?
 
reklama
Do góry