reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w liceum

Co prawda ja urodzilam na 3 roku studiow ale w liceum mialam 3 kolezanki w ciazy, jedna corka zastepcy dyrektora pierwsza klase zaczela w ciazy w grudniu ur odstawala czas zeby jechac nakarmic synka bo blisko miala, przedmioty zaliczala przez pisanie prac. W klasie kilka osob sie wkurzylo, no i zaliczyla w ten sposob ale atmosfera byla taka ze zrobila sobie rok przerwy bp nie chciala z nami chodzic.
Druga ur w polowie 3 klasy, we wrzesniu przyszla z brzuszkiem a ze orlem nie byla lekko nie miala, n-lka angielskiego wyzywala ja od matek polek, o tym ze nauka jej nie w glowie itd tak ja dreczyli ze chciala sie przenies w rezultacie nie podeszla do matury, kolejna kolezanka ur w marcu tez w 3 klasie uczyla sie w miare ale tez lekko nie miala ciagle pytana, zlosliwe uwagi itd ale uparla sie i mature zdala. U mojej siostry w klasie 5 dziewczyn ur n-lka od angielskiego wyzywala od tirowek, puszczalskich na dyskotekach itp w rezultacie rzucily szkole albo nie podeszly do matury bo n-le nie chcieli zeby zanialy poziom szkoly...niestety nie kazda szkola pomaga...
 
reklama
Czesc dziewczyny ;* Jestem tu zupełnie nowa i nie mam nikogo kto byłby w mojej sytuacji, z kim mogłabym porozmawiac.. :( Na początku pazdziernika robiłam test i wyszedł pozytywny ale nie jest to pewne, aktualnie czekam na wyniki krwi. Jestem w maturalnej i gdyby okazało się, że będzie Dzidzia to przyjdzie na świat podobnie jak kolezanki wyżej, na początku czerwca, także maturę będe pisac '2w1' ;) Szczerze, to bardzo się boję..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hej i jak tam wyniki? też jestem w maturalnej klasie (4 technikum) ale mam termin na styczeń :) nie ma się czego bać w szkole zaczną Ci iść bardzo na rękę, ciąża to chyba najpiękniejszy okres w życiu :)
 
u mnie w szkole (bedac w ciazy bylam w 3 technikum <powtarzalam 1 klase>) byly komentarze typu ze dziecko zrujnuje mi zycie, wyzwiska od dziwki i od grubasow ( przytylam 30kg) i zazdrosc ( po porodzie mialam nauczanie indywidualne).Ale pomimo, ze mam synka ze wzmozonym napieciem miesniowym szkonczylam szkole w tym roku zdalam mature i obronilam tytul technika ochrony srodowiska. Z klasy mam kontakt z 3 osobami.
 
Mili17199 Mi też z początku mówili że dziecko w tym wieku to koniec młodości i szaleństw tylko pieluchy i gary, ale nie ma co słuchać takich tekstów bo oni nie wiedzą jak to jest.. Właściwie przed ciążą myślałam podobnie, ale gdy sobie uświadomiłam że pojawi się to bezbronne maleństwo i że zawsze będzie ze mną to mi to przeszło jak ręką odjął. Nie mogę się doczekać jej uśmiechu, wynagrodzi wszystko :) Musiało być Ci bardzo ciężko ale jak widać jeśli ktoś bardzo chce to sobie poradzi ze wszystkim
 
latwo nie bylo ale dalam rade. W 14tc bralam slub i moze trudno w to uwierzyc aleoj synek jest dzieckiem planowanym. Teraz nie wyobrazam sobie zycia bez niego chociaz marze o jednym dniu kiedy moglabym pospac do 11 (teraz wstaje 6-8). Po za tym teraz swieta maja inne znaczenie niz przd ciaza.
Najlepsze jest to ze jedna z kolezanek z technikum zaliczyla wpadke na 1roku studiow i poczula na wlasnej skorze jak to jest byc wytykana palcami z powodu ciazy pomimo ze ona mnie obgadywala to ja jej wspolczulam.
 
Ja zaszłam w ciążę w 3 klasie gimnazjum. Pod koniec. Dowiedziałam się 1go czerwca, miałam już złożone papiery do technikum. Po końcu roku szkolnego do papierów dołożyłam świadectwo i wyniki testów.. Dostałam się do szkoły, ale moja mama zrobiła duży błąd, bo poszła do dyrektora i zapytała się, czy w ciąży mogę chodzić do szkoły.. Dyrektor powiedział, że nie chce mnie widzieć na lekcjach, a jak będę przychodzić do szkoły to zrobi tak, że nie zdam :/ zaproponował zawodówkę, w której musiałabym znaleźć sobie praktyki.. tylko kto przyjmie na praktyki dziewczynę w ciąży.? teraz chodzę do szkoły zaocznej, ale tamten dyrektor narobił mi bardzo dużo problemów.. kazał mi zabierać papiery i zgłosił (gdzie - nie wiem) że nie chodzę teraz do żadnej szkoły, przez co dostałam pismo z sądu, że będę mieć rozprawę za uchylanie się od obowiązku szkolnego o_O wyszło, że mam kuratora i nakaz ukończenia zaocznego LO..
 
Ja także zaszłam w ciąże w 3 klasie gimnazjum, ale nikt w szkole się nie dowiedział. Także nikt nie wie o tym ze teraz nigdzie do szkoły nie uczęszczam. Od września 2013 idę do szkoły zaocznej i cieszę się że mam ze soba Nikolę, chociaż wsumie ta ciąża nie była wielkim zaskoczeniem. POZDRAWIAM MAMUSIE ;-);-)
 
reklama
Do góry