reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza w Pl

Dołączył(a)
23 Sierpień 2018
Postów
8
Hej.Jestem od roku w Pl.W UK jestem samozatrudniona w obecnej chwili jestem w ciąży dopiero 2 tydzien.W Pl nie pracuje I zaczynam sie zastanawiac jak to bedzie z moim porodem czy nie bede musiala placic itd.Czy moze mi ktos cos na ten temat powiedziec bede wdzieczna.
 
reklama
Hej.Jestem od roku w Pl.W UK jestem samozatrudniona w obecnej chwili jestem w ciąży dopiero 2 tydzien.W Pl nie pracuje I zaczynam sie zastanawiac jak to bedzie z moim porodem czy nie bede musiala placic itd.Czy moze mi ktos cos na ten temat powiedziec bede wdzieczna.
Na infolinii Zusu powinnaś dostać rzetelne informacje.
Kojarzę, że każda kobieta w pl ma opiekę zapewnione, ale tam Ci powiedzą na 100% jak jest.

PS. Nie możesz być w drugim tygodniu, możesz być w 4 ;)
 
Aby w Polsce miec świadczenia bezplatne na NFZ, musisz podawac polskie miejsce zamieszkania. Zeby dostac sie bezplatnie do ginekologa musisz zrobic rozeznanie w swojej miejscowosci, kto, gdzie i na jakich zasadach przyjmuje, bo czesto kolejki sa bardzo dlugie a na wizycie nie ma usg.
 
Dzìękuję Ci bardzo.Ale jesli chodzi o wizyte u ginekologa to musze placić tak skoro tu nie place ubezpieczenia.Tzn place ale prywatnie.
Jeżeli chcesz się wybrać prywatnie to musisz zapłacić za wizytę. Jeżeli wybierzesz lekarza na NFZ to nie. Poród w szpitalu również jest bezpłatny mimo, że nie masz ubezpieczenia w Polsce.
 
Jeśli nawet nie masz ubezpieczenia to w Polsce obywatelki polskie mają zapewnioną bezpłatna opiekę w ciąży i w połogu.
Jeśli chcesz korzystać na NFZ.
Jeśli chcesz korzystać z wizyt prywatnych musisz placic.Jesli urodzisz dziecko w Polsce nie będziesz musiała płacić za szpital, poród itd.
 
reklama
Jeśli nawet nie masz ubezpieczenia to w Polsce obywatelki polskie mają zapewnioną bezpłatna opiekę w ciąży i w połogu.
Jeśli chcesz korzystać na NFZ.
Jeśli chcesz korzystać z wizyt prywatnych musisz placic.Jesli urodzisz dziecko w Polsce nie będziesz musiała płacić za szpital, poród itd.
 
Do góry