reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża w UK

Zosix

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Witam Ponownie :)
Czy są tu jakieś mamy które rodzą w UK ? Chciałabym wiedzieć co zabrać do szpitala a polskie wytyczne maja się za nic z angielskimi .

reklama

DarkAsterR

Fanka BB :)
Rozwiązania
2
Witam Ponownie :)
Czy są tu jakieś mamy które rodzą w UK ? Chciałabym wiedzieć co zabrać do szpitala a polskie wytyczne maja się za nic z angielskimi .

Tez rodziłam w UK.
Na kiedy masz termin? Bo wtedy będę miała lepszy pomysł co możesz zabrać do torby.

DarkAsterR

Rozwiązania
2
OK, no to akurat wiem. Moja dwójka jest właśnie z października.
Ja brałam jedna torbę dla dziecka i plecak dla siebie.
W torbę dla dziecka spakowalam kompleciki ubranek (w woreczku foliowym pieluszka, kamizelka, śpiochy) i takich woreczków miałam piec. Trzy z kamizelka z długim rękawkiem i dwa z kamizelka z krótkim.
Do tego dla dziecka miałam dodatkowe pieluszki luzem, paczkę chusteczek, butelki i wybrane mleko (nie karmiłam kp), ściereczki muślinowe (tak ze trzy), kocyk, kombinezon z kapturkiem na wyjście, lekka czapeczkę.
Dla siebie w plecaku miałam pidzame (tutaj na oddziałach jest ciepło wiec ja miałam z krótkim rękawem), miękkie nie ślizgające się pantofle, szczotkę, pastę do zebow, butle wody, przekąski, paczkę mokrych chusteczek dla siebie, majtki poporodowe, ubranie na wyjście, dokumenty, telefon, pieniądze w gotowce. Wiedziałam, ze jadę na cc wiec nie brałam nic pod prysznic bo pobyt był krótki, 24 godziny, wiec naprawdę nie było sensu.
Odpadala mi tez pielęgnacja krocza wiec żadnych płynów odkażających brać nie musiałam.
Jak ja rodziłam w zeszłym roku to na sali do cc mogla być jedna osoba towarzysząca. Jak to wyglada teraz to nie wiem.
Moj szpital nie dawał żadnych ubranek dla malucha. Tuż po porodzie osuszają malenstwo, waza, oglądają, owijają ręcznikami, zakładają mała czapeczkę i oddają mamie. No chyba ze coś jest nie tak to wtedy od razu lecą na intensywna ale miejmy nadzieje, ze się tego uniknie.
Gdzie w UK jesteś?

Zosix

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
OK, no to akurat wiem. Moja dwójka jest właśnie z października.
Ja brałam jedna torbę dla dziecka i plecak dla siebie.
W torbę dla dziecka spakowalam kompleciki ubranek (w woreczku foliowym pieluszka, kamizelka, śpiochy) i takich woreczków miałam piec. Trzy z kamizelka z długim rękawkiem i dwa z kamizelka z krótkim.
Do tego dla dziecka miałam dodatkowe pieluszki luzem, paczkę chusteczek, butelki i wybrane mleko (nie karmiłam kp), ściereczki muślinowe (tak ze trzy), kocyk, kombinezon z kapturkiem na wyjście, lekka czapeczkę.
Dla siebie w plecaku miałam pidzame (tutaj na oddziałach jest ciepło wiec ja miałam z krótkim rękawem), miękkie nie ślizgające się pantofle, szczotkę, pastę do zebow, butle wody, przekąski, paczkę mokrych chusteczek dla siebie, majtki poporodowe, ubranie na wyjście, dokumenty, telefon, pieniądze w gotowce. Wiedziałam, ze jadę na cc wiec nie brałam nic pod prysznic bo pobyt był krótki, 24 godziny, wiec naprawdę nie było sensu.
Odpadala mi tez pielęgnacja krocza wiec żadnych płynów odkażających brać nie musiałam.
Jak ja rodziłam w zeszłym roku to na sali do cc mogla być jedna osoba towarzysząca. Jak to wyglada teraz to nie wiem.
Moj szpital nie dawał żadnych ubranek dla malucha. Tuż po porodzie osuszają malenstwo, waza, oglądają, owijają ręcznikami, zakładają mała czapeczkę i oddają mamie. No chyba ze coś jest nie tak to wtedy od razu lecą na intensywna ale miejmy nadzieje, ze się tego uniknie.
Gdzie w UK jesteś?
Ojej to najlepsza lista potrzebnych rzeczy jaka czytałam :) dziękuje Ci bardzo ;)
Mieszkam w Reading

DarkAsterR

Rozwiązania
2
Czyli na południu.
Ja jestem daleko na północy.
Bedziesz rodzic naturalnie?

DarkAsterR

Rozwiązania
2
Wiesz co, całkiem dobrze. Doznania miałam mile i generalnie polecam.
Jednak jestem świadoma, ze inaczej działa to na planowanej cesarce a inaczej na porodzie naturalnym. Nie wiem jak długo będą cie trzymać po porodzie naturalnym wiec może się okazać ze będziesz musiała wziąć coś pod prysznic i kilka dodatkowych komplecikow ubranek dla malucha. Generalnie starają się trzymać jak najkrócej chyba, ze zdarzają się powikłania.
Ale patrząc optymistycznie to będziesz krotko.
Ja miałam swoją położna za każdym razem. Jedna za dnia, jedna na noc. Babeczki były miłe, pomocne, profesjonalne. Naprawdę, nie mogę narzekać.
Sale miałam pięcioosobowa ale oni robią 4 maks 5 planowanych cesarek za dnia. Każdy jest podzielany parawanem. Każda sala ma własna łazienkę. Za drugim razem byłam tylko ja i inna dziewczyna, która doszła już po południu.
Tutaj po porodzie nie kapią noworodków. I nie podają długości. Podają wage i obwód główki. Dają czas na kangurowanie. Ile zechcesz. Ja od 12:30 kangurowalam sobie do 16 z minutami. Po jakimś czasie przychodzi polozna i ponownie ogląda maluszka. Sprawdzają słuch, u chłopców jąderka, generalnie ogladaja. Wypytują mamę czy wszystko w porządku. Potem przychodzi pediatra i sprawdza ponownie.
Pelen wypis dostajesz na wyjście.
Fakt, maja tutaj bardziej zrelaksowane podejście niż w większości polskich szpitali ale z własnego doświadczenia ci powiem, ze w większości maja racje. Jesli nie dzieje się nic super poważnego to nie ma się co przejmowac.

Zosix

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Wiesz co, całkiem dobrze. Doznania miałam mile i generalnie polecam.
Jednak jestem świadoma, ze inaczej działa to na planowanej cesarce a inaczej na porodzie naturalnym. Nie wiem jak długo będą cie trzymać po porodzie naturalnym wiec może się okazać ze będziesz musiała wziąć coś pod prysznic i kilka dodatkowych komplecikow ubranek dla malucha. Generalnie starają się trzymać jak najkrócej chyba, ze zdarzają się powikłania.
Ale patrząc optymistycznie to będziesz krotko.
Ja miałam swoją położna za każdym razem. Jedna za dnia, jedna na noc. Babeczki były miłe, pomocne, profesjonalne. Naprawdę, nie mogę narzekać.
Sale miałam pięcioosobowa ale oni robią 4 maks 5 planowanych cesarek za dnia. Każdy jest podzielany parawanem. Każda sala ma własna łazienkę. Za drugim razem byłam tylko ja i inna dziewczyna, która doszła już po południu.
Tutaj po porodzie nie kapią noworodków. I nie podają długości. Podają wage i obwód główki. Dają czas na kangurowanie. Ile zechcesz. Ja od 12:30 kangurowalam sobie do 16 z minutami. Po jakimś czasie przychodzi polozna i ponownie ogląda maluszka. Sprawdzają słuch, u chłopców jąderka, generalnie ogladaja. Wypytują mamę czy wszystko w porządku. Potem przychodzi pediatra i sprawdza ponownie.
Pelen wypis dostajesz na wyjście.
Fakt, maja tutaj bardziej zrelaksowane podejście niż w większości polskich szpitali ale z własnego doświadczenia ci powiem, ze w większości maja racje. Jesli nie dzieje się nic super poważnego to nie ma się co przejmowac.
To już jestem trochę spokojniejsza :) na planie porodu położna mówiła ze maksymalnie 24h będę w szpitalu

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Czy to może byc ciąża? Pytanie tygodnia 9
Ksenia975 Ciąża receptą na zdrowie? Ciąża, poród, połóg 0
ewelulka Czy powinnam wykonać ponownie test? Temat tygodnia 10
JJulia Kwas foliowy po ciąży pozamacicznej Staramy się 4
K Ciąża czy nie Ciąża Ciąża, poród, połóg 5
Pyska1315 Puste jajo płodowe Ciąża, poród, połóg 10
Marlena&Niko Ciąża po 30stce... Potrzebuję porady 9
S Alkohol a ciąża Staramy się 6
M Czy to może być ciąża? Staramy się 6
U Czy to ciąża? Ciąża, poród, połóg 28
E Czy to może być ciąża? Ciąża, poród, połóg 24
Jolanta123 Ciąża Zaśniadowa Potrzebuję porady 19
M Książka, poradnik ciąża, poród, pierwsze miesiące Potrzebuję porady 4
S Czy to może być ciąża? Staramy się 3
Kinga245 Ciąża Potrzebuję porady 10
A Ciąża po łyzeczkowaniu Potrzebuję porady 28
Natii91 Witam może ktoś powiedziec czy to jest ciąża wczoraj wykonałam test z krwi i było 0.5 czy to ciąża czy nie i kiedy powinnam powtorzy Ciąża, poród, połóg 9
N Koronawirus, ciąża i starsze dziecko Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 27
Paola5656 Ciąża Ciąża, poród, połóg 7
Y Ciąża, poronienie? Milion myśli naraz... Staramy się 3
M Czy to może być ciąża? Potrzebuję porady 6
M Opieka nad dzieckiem po rozwodzie Potrzebuję porady 4
K Antybiotyk a ciąża Staramy się 1
M Czy to ciąża pozamaciczna? Przyszłe mamy 8
K Prowadzenie auta a ciąża ? Potrzebuję porady 9
Puna28 Czy to ciąża niskie beta Ciąża, poród, połóg 27
L Listopadowe kropki - II kreski ❤️ Staramy się 390
Havana1995 Ciąża pozamaciczna czy poronienie Potrzebuję porady 21
angelika.zima5 Śluz na końcówce ciąży :) Potrzebuję porady 2
A Ciąża po poronieniu. Jak przestać się bać? Ciąża, poród, połóg 33
Oliwcia321 Ciąża Staramy się 3
D Pechrzyk/ bąbelek na sutku ciąża Potrzebuję porady 1
J Czy to może być ciąża Ciąża, poród, połóg 5
E Monitoring, stymulacja, ovitrelle - po jakim czasie ciąża ? Potrzebuję porady 14
M Zastrzyki przeciwzakrzepowe wczesna ciąża Ciąża, poród, połóg 36
M Wyniki b hcg. Ciąża, poród, połóg 19
Havana1995 Ciąża pozamaciczna?! Potrzebuję porady 44
babywiktoria1992 ciąża czy nie ciąża Potrzebuję porady 8
W Ciąża w wieku 19 lat Ciąża, poród, połóg 25
Mg94 Zmniejszenie sie mdlosci po przeziebieniu Ciąża, poród, połóg 0
amanda2903 Plamienie implantacyjne czy dziwny okres? Potrzebuję porady 4
Keflptrey Niepewne testy, czy to może być ciąża? Potrzebuję porady 9
M Ciąża przy Pcos Staramy się 21
Majka1234 Umowa o prace a ciąża Potrzebuję porady 9
kasiaagrabowska Czy widać tu płeć dziecka? Ciąża, poród, połóg 1
Casabella Ciąża, a torbiel.. Staramy się 17