reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Zaśniadowa

Dołączył(a)
20 Październik 2020
Postów
6
Cześć jestem tu pierwszy raz.. Mam wstępna diagnozę Ciąża zasniadowa.. Dziś znowu lekarz. Czy która z Pan miała taki problem? Ile czasu trzeba spędzić w szpitalu? Mam 1.5 rocznego synka nie mam z kim zostawić go podczas pobytu w szpitalu mam nadzieję że szybko mnie wypuszcza...
 
reklama
Rozwiązanie
Może to głupie ale wiem że jeżeli wezmę tabletki to pobyt w szpitalu się poprostu wydłuży 😅 a sam zabieg to na drugi dzień była bym w domu przy Synku :(
Niekoniecznie się wydlyluzy. Miałam w ubiegłym roku łyżeczkowanie z powodu pustego jaja. Przyjęli mnie rano. Podali tabletki. Zrobili zabieg i po południu wypisali
O matko a co to takiego ? Jedynie mogę współczuć ze nie możesz zadbać o siebie i nie masz z kim zostawić synka .. tez w razie czego byłabym w takiej samej sytuacji ze człowiek zamiast dochodzić do zdrowia to nie ma możliwości bo wszystko inne ważniejsze ... mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze
 
O matko a co to takiego ? Jedynie mogę współczuć ze nie możesz zadbać o siebie i nie masz z kim zostawić synka .. tez w razie czego byłabym w takiej samej sytuacji ze człowiek zamiast dochodzić do zdrowia to nie ma możliwości bo wszystko inne ważniejsze ... mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze
Dziękuję za odpowiedź, szczerze mówiąc sama nie jestem dokładnie wytłumaczyć co to takiego, jakaś choroba trofoblastyczna. Dokładnie najgorsze jest, że nie mogę skupić się na sobie :(
 
Cześć jestem tu pierwszy raz.. Mam wstępna diagnozę Ciąża zasniadowa.. Dziś znowu lekarz. Czy która z Pan miała taki problem? Ile czasu trzeba spędzić w szpitalu? Mam 1.5 rocznego synka nie mam z kim zostawić go podczas pobytu w szpitalu mam nadzieję że szybko mnie wypuszcza...
O ile mi wiadomo, bo mialam podjerzenie, to jest nieprawidlowa ciaza, tak jakby choroba ciazowa. Ciaza nie rozwija sie w prawidlowy sposob, rozrasta sie trofoblast. Trzeba zrobic łyzeczkowanie, jesli sama nie zaczniesz krwawic, to pewnie wysla od razu do szpitala. Macica zostanie oczysczona a material wyslany na badania hist pat, ktore po mniej wiecej 3 tyg beda do odbioru. Wazne jest, zeby po takiej ciazy kontorlowac poziom beta hcg, czy spada prawidlowo i przez okolo pol roku nie powinno sie zachodzic w ciaze (teoretycznie wg wskazan). Jesli beta spada, to jest ok. Moze zdarzyc sie, ze bedzie spadac i za jakis czas sie podnosic, wtedy moze byc koniecznie leczenie chemia, ale to zdarza sie bardzo rzadko i prawdopodobienstwo zalezy tez, czy to zasniad calkowity czy czesciowy. Grunt to kontrola spadku bety i wynik histpat, tak naprawde tylko to badanie pozowli ostatecznie potwerdzic diagnoze.
 
O ile mi wiadomo, bo mialam podjerzenie, to jest nieprawidlowa ciaza, tak jakby choroba ciazowa. Ciaza nie rozwija sie w prawidlowy sposob, rozrasta sie trofoblast. Trzeba zrobic łyzeczkowanie, jesli sama nie zaczniesz krwawic, to pewnie wysla od razu do szpitala. Macica zostanie oczysczona a material wyslany na badania hist pat, ktore po mniej wiecej 3 tyg beda do odbioru. Wazne jest, zeby po takiej ciazy kontorlowac poziom beta hcg, czy spada prawidlowo i przez okolo pol roku nie powinno sie zachodzic w ciaze (teoretycznie wg wskazan). Jesli beta spada, to jest ok. Moze zdarzyc sie, ze bedzie spadac i za jakis czas sie podnosic, wtedy moze byc koniecznie leczenie chemia, ale to zdarza sie bardzo rzadko i prawdopodobienstwo zalezy tez, czy to zasniad calkowity czy czesciowy. Grunt to kontrola spadku bety i wynik histpat, tak naprawde tylko to badanie pozowli ostatecznie potwerdzic diagnoze.
Dziękuję za odpowiedź, ile Pani spędziła w szpitalu?
 
Dziękuję za odpowiedź, ile Pani spędziła w szpitalu?
U mnie bylo jednak puste jajo, takze beta spadla i jest ok. A w szpitalu bylam na lyzeczkowaniu tylko tyle. Mysle, ze u Ciebie powinno byc tak samo. Nawet jesli to zasniad, to lyzeczkowanie (a to zalezy od szpitala, ja poszlam w pon poznym wieczorem i wyszlam w srode po poludniu, moze byc tak ze wyjdziesz tego samego dnia po lyzeczkowaniu, jesli bedzie ok. Ogolnie metoda "leczenia" przy zasniadzie polega glownie na kontrolowaniu bety, a do tego nie trzeba lezec w szpitalu, tylko regularnie wykonywac badania krwi, wg zalecen lekarza, najpierw chyba co pare dni, potem co dwa tyg. Nie chce udawac specliasty, co do szczegolow, mowie tylko o tym, co przekazal mi moj lekarz, tlumaczac o co chodzi z zasniadem.
Pobytem w szpitalu sie nie przejmuj, bo to tak jak przy "zwyklym" poronieniu, lyzeczkowanie i raczej do domu, jesli nie bedzie nic sie dzialo, takze nie sadze ze to bedzie dlugo :)
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź, ile Pani spędziła w szpitalu?

Ja miałam łyżeczkowanie gdzieś koło południa, a wyszłam pod wieczór tego samego dnia. Będzie dobrze❤ po zabiegu trzeba się w miarę możliwości oszczędzać i nie dźwigać choć przy małym dziecku nie jest łatwo.
Do szpitala lepiej zgłosić się na czczo bo przed zabiegiem nie można jeść z tego co pamiętam
 
reklama
Ja miałam łyżeczkowanie gdzieś koło południa, a wyszłam pod wieczór tego samego dnia. Będzie dobrze❤ po zabiegu trzeba się w miarę możliwości oszczędzać i nie dźwigać choć przy małym dziecku nie jest łatwo.
Do szpitala lepiej zgłosić się na czczo bo przed zabiegiem nie można jeść z tego co pamiętam
Tak, jesc i pic tez nie, chodzi o znieczulenie, jaczekalam jakies 26 godzin, bo czekalam na wynik covida juz na oddziale. Teraz wlasnie sa jakies procedury, lepiej zrobic covida dzien wczesniej, przed przyjeciem i potem na czczo, lekarz pewnie Ci wyjasni, a reszty dowiesz sie w szpitalu, do ktorego Cie skieruje.
 
Do góry