reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciążowo - dzieciowe zakupy:)

Ja kupiłam tylko sobie spódniczki ciążowe na allegro, bo chodziło mi o jakiś ciuszek, który nie będzie mi brzucha uciskał.
A o zakupach dla Dzidziusia póki co nie myślę. Miałam to w planach na ok marzec...ale pewnie nie wytrzymam aż tak długo;p
A znacie może jakieś sklepy ciążowe, gdzie szyja odzież na miarę? Ja mam z ubraniami problem, bo jestem grubaskiem (48) i ciężko mi będzie znaleźć coś na siebie, więc szukam takich miejsc, gdzie szyją pod rozmiar.
Znacie może jakieś miejsca takie w sieci?
 
reklama
Carmella szalejesz :)ja nawet jeszcze się nie zastanawiałam co bedę musiała kupić chyba tylko wózek wielofunkcyjny bo po synku mam,ale jest taki duży i nieporeczny,a nad całą reszta bede mysleć najszybciej w marcu a może nawet w kwietniu przy pierweszym dziecku z mężem wszysko razem upatrzylismy a jak synek się urodził mąż pojechał i sam wszysko kupił a gdy wróciliśmy ze szpitala pokój był pięnie przygotowany:)
 
szaleństwo:)

my nic nie kupiliśmy i długo tak zostanie. Za pierwszym razem kupiliśmy TYLKO wyprawkę,butelki, kosmetyki w 35tyg. auto :-) (taaa nasze pierwsze rodzinne),wózek, wanienkę i resztę Mąż kupił kiedy byliśmy w szpitalu.

przy kupnie wyprawki sugerowaliśmy się spisem z jakiejś gazety. I owszem, część rzeczy się przydała, a części brakowało, ale może to zależy od szpitala. niepotrzebne były kosmetyki i ubranka, a np. pampersy już tak. Nie wiedzieliśmy także, że jeśli mąż chce być przy porodzie musi mieć zamienne ubranie (nikt o tym nie mówił!)- o 1 w nocy leciał na nogach do mojego brata coś pożyczyć (akurat mieszka jakieś 20min od szpitala). bardzo przydały się mokre chusteczki - mnie, bo papierem szpitalnym nie dałam rady się podcierać. oczywiście majtki jednorazowe są świetnym udogodnieniem. i SKARPETKI!! kiedy się rodzi jak ja 12h, to nogi marzną niezależnie od pogody:) 2 butelki wody wypiłam słuchając radia i czekając na rozwarcie:)

takie rzeczy jak pampersy, chusteczki i moją wyprawkę do szpitala kupimy wcześniej - na wszelki wypadek. Za pierwszym razem spakowana torba leżała na klatce od 7 miesiąca:) teraz też tak będzie:)
 
troche mnie nie bylo a tu nowy watek i tyle rozpisane :) chyba nidgy Was nie nadrobie :) musze zamowic koniecznie ten internet, zeby byc na biezaco :)

my dla maluszka jeszcze nic nie mamy, chociaz ostatnio jak kupowalam prezent dla dzidzi kolezanki to mnie korcilo :) dla siebie tez za duzo nie mam, wlasnie ogladam na allegro leginsy i rajstopy ciazowe :) i moze jakas spodniczke wybiore :)
troche rzeczy obiecali nam znajomi, w tym wozek i fotelik.

pozdrawiam i zycze udanego dnia!!!!
 
no wyprawka do szpitala to zupełnie inna historia. W moim szpitalu trzeba mieć dosłownie wszystko, włącznie z papierem toaletowym. Jeżdżę do tych porodów jakbym na wczasy 2 tygodniowe z całą rodziną jechala :/
trzeba się dowiadywać, bo w każdym trzeba mieć co innego. Jeden oferują wszytsko, inne nic.
 
agushka, a patrzyłas w lumpeksach? widziałam ze sa tam naprawde spore rozmiary ubran ciazowych, przynajmniej tak jest w lumpeksach w poznaniu.
w szpitalu gdzie rodziłam Stasia i gdzie zamierzam rodzic teraz daja wszystko, gdybym pod "pache" złapała chusteczki nawilzone to spokojnie by mi to wystarczyło. co prawda chusteczki takze daja, ale na raz tylko 10 sztuk i pakuja je w rekawiczki jednorazowe, wiec jest to malo wygodne.
 
To faktycznie trzeba być zorientowanym, żeby później na ostatnią chwile się do szpitala nie pakować.

Z zakupów mam 2body 62, sweterek 56, i 2 większe koszulki :-) dziś mam w planach zakup 3 body, bo są prześliczne. Też zamierzam czekać z zakupami, prawdopodobnie do wielkich lutowych wyprzedaży.
 
reklama
Do góry